Skocz do zawartości

Mission m34i + Yamaha AX-497 / upgrade


barteszek

Recommended Posts

Cześć,

mam zestaw j.w., pomieszczenie 45m2 (ale to pokój z kuchnią, więc głośniki są ukierunkowane na ok. 30-35m), do tego bluesound node jako streamer/dac (😍) + kilka różnych, niezłych CD na zmianę.

Lubię brzmienie tego co mam - neutralnie, świetnie do soulu, jazzu, lekkiego rocka, brzmień typu daft punk. Nie męczy, mogę słuchać muzyki cały dzień. To czego mi brakuje, to basowe kopnięcie przy One Metalliki, mocna gitara rytmiczna albo kopnięcie w jaja przy Prodigy, może potencjał imprezowy (bez przesady, 40+). Poprzedni zestaw kupowałem budżetowo, teraz mogę wydać więcej, ale nie wiem, czy muszę. 

W mojej ocenie - a się nie znam 😉 - wzmacniaczowi nic nie brakuje i chyba potrzebuję nowych głośników. Ale może na odwrót? Na ogólną dyskusję pt. "nowy zestaw do 8-10k" chyba nie jestem gotowy 😅

Będę wdzięczny za opinie bardziej doświadczonych!

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Na odwrót.

Nie znam Twojego budżetu. ale jeśli w brzmieniu brakuje Ci tylko zejscia basowego to ja bym obstawał jednak wzmacniacz.

W 45metrowym pomieszczeniu przydały by sięco prawda M35i ale te tez są dobre.

Jaki masz budżet?

Piotr

Dzięki. Jak pisałem, w pomieszczeniu nie wykorzystuję kubatury - sprzęt jest ustawiony w poprzek prostokąta a całość jest dość zagracona. Fakt jednak, że ok. 43 m2 na 3,5 wysokości robi przestrzeń.

Budżet, przy wymianie całości +/- 8k. 1 komponent +/- 3-4k. 

b.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2021 o 07:27, S4Home napisał:

Na odwrót.

Nie znam Twojego budżetu. ale jeśli w brzmieniu brakuje Ci tylko zejscia basowego to ja bym obstawał jednak wzmacniacz.

W 45metrowym pomieszczeniu przydały by sięco prawda M35i ale te tez są dobre.

Jaki masz budżet?

Piotr

@S4HomePiotr, a co myślisz o Cambridge Audio CXA81 do tych głośników? I jako wzmacniacz "przyszłościowy", gdybym chciał zmieniać kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...