Skocz do zawartości

Podpięcie kolumn


Anonim123

Recommended Posts

Witam, 

Mam amplituner stereo onkyo tx 8150 z wyjściem na kanał 2x135w i mam kolumny klipsch RP 150m(75W, 8 ohm) podpięte pod wyjście A .Czy mogę podpiąć drugi zestaw kokumny pod B i słuchać jednocześnie A i B? Jesli tak to, najlepiej żeby były wszystkie 4 kolumny takie same(identyczne) ? I czy stracę na jakości lub mocy? Nie mam możliwości na ustawienie kolumny podłogowych, stąd moje zapytanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można wiedzieć. Po prostu zauważyłem ze, można podpiąć jeszcze dwe kolumny więc sobie pomyślałem że 4 kolumny takie same będzie fajnie grało tym bardziej że mam zapas mocy w amplitunerze (2x135W) kolumny po 75W 

Nie znam się na tym więc, wolę zapytać się na forum kogos kto się zna, bo nie chce czegoś spalić. Czy Po prostu dac sobie spokój z tym moim pomysłem? 

Pozdrawiam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie inny model patrzyłem .

Ok 220 W więc ile może mieć przy 8ohm 2x60 a jak obciążysz 4 kanały to może 4 x25 .

Naturalnie każdy slucha jak chce . Kwadro to kwadro a nie podwójne stereo , nagrania też specjalne były i 4 niezależne kanały . Pzdr

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Anonim123 napisał:

Na amplitunerze jest napisane;

A lub B ~4 do16 ohm

A+b ~ 8 do 16 ohm

Możesz podłączyć po dwie pary kolumn, o ile ich wypadkowa impedancja nie będzie niższa niż 4 omy (na parę podłączoną do jednego kanału). Czyli jeżeli masz 4 identyczne kolumny, to muszą mieć impedancję minimum 8 omów.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...