Skocz do zawartości

Problem z Heco Aurora 700


Asiaczek2504

Recommended Posts

Witam ,posiadam zestaw yamaha r-n803D ± głośniki Heco Aurora 700+sub Heco . Po ostatniej imprezie dzwiek zrobił się taki stłumiony . Po sprawdzeniu czy wszystkie głośniki działają wyszło ,że te najmniejsze wysokotonowe nie działają,jedynie w jednej kolumnie gdy go wcisne to zaskakuje na chwilę ,a w drugim nawet to nic nie daje . Co się mogło stać ?coś się spaliło ?received_433867788140828.thumb.jpeg.ee7f91e3ada589d455ae48d31618cc4d.jpeg

Edytowano przez Asiaczek2504
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

W Elco Exim nie ma z tym problemu.

 

Dobrze wiedzieć. Plomb oczywiście nie ma, ale serwisy niekiedy odmawiają naprawy gwarancyjnej widząc, że sprzęt był rozkręcany (np po śrubach). 

 

10 minut temu, Dedal75 napisał:

A jak to coś w zwrotnicy , może lepiej wyjąć i sprawdzić tweetery w domu ? Pzdr

Autor pisze, że kiedy "wciska" głośnik to ten czasem zatrybi, więc raczej spalone tweetery. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje . Nie mam niestety tego miernika . Powiedzcie mi jeszcze ,czy brak tych tweeterow robi taka dużą różnicę w mocy ?bo wydaje mi się ,że może 1/3 mocy została i nie wiem czy coś jeszcze nie podziało się . Dotykając każdego z głośnika to czuć że chodzi i dźwięk też się wydobywa .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Asiaczek2504 napisał:

Nie mam niestety tego miernika

możesz sprawdzić tweeter "w powietrzu". Podłącz go bezpośrednio pod kable głośnikowe na małej głośności. W ten sposób też możesz sprawdzić.

15 godzin temu, Asiaczek2504 napisał:

bo wydaje mi się ,że może 1/3 mocy została i nie wiem czy coś jeszcze nie podziało się

z naciskiem na "wydaje mi się". To bardziej takie wrażenie przy odbiorze.
Na imprezie, szczególnie zakrapianej, bardzo łatwo o przekroczenie "bezpiecznej" głośności dla kolumny. Niestety najbardziej narażone na uszkodzenie w takiej sytuacji są głośniki wysokotonowe. W Elco-Exim nie powinni robić problemów. Skontaktuj się z nimi i pogadaj. Będziesz miał wszystko jasne.

Piotr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
16 godzin temu, Asiaczek2504 napisał:

Można do tego amplitunera podłączyć center z Heco ?zacząłem oglądać trochę więcej seriali i filmów i zastanawiam się ,czy mi coś ten głośnik polepszy . 

Głośnik centralny odpowiada za dialogi więc polepszyłby dźwięk. Niestety nie podłączysz tego ani żadnego innego pod amplituner stereo. 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Dnia 30.11.2021 o 11:28, Asiaczek2504 napisał:

Odkręciłem i kabelki dobrze trzymają ,chyba że mam jeszcze te śrubki na krzyżaka odkręcić i sprawdzić jak to dalej wygląda ? Sprzęt jest jeszcze na gwarancji ,jest szansa ,że mi to naprawia ?IMG_20211130_112049.thumb.jpg.07aca73e7bc564c47d00686ba3599858.jpg

Hej,

Mam problem z odkreceniem tego glosnika, czym Ci sie udalo to odkrecic? bede wdzieczny za informacje, to jest bardzo specyficzny rodzaj imbusa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imbus (klucz apulowy) jest w wersji metrycznej jak i calowej (angielskie) tu może jest różnica ,można się posiłkować bitami typu TORX  niejednokrotnie się udaje a też można równolegle do imbusa włożyć  cieniutki śrubokręt i odkręcać 

Edytowano przez P-na
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...