Skocz do zawartości

KEF R3 + ARCAM SA30 czy coś innego?


lukluk71

Recommended Posts

Dnia 3.12.2021 o 15:56, S4Home napisał:

Gdzie go masz w tej cenie?

Ta cena z ceneo za 8300 już nie aktualna.

Podobnie ale nie tak samo.

SA30 już wyszedł spod przywództwa Samsunga.

Piotr

Problem w tym że taką kwotę dopiero miałbym od następnego roku. Nie wiem czy wtedy będą promocje.

a co myślicie o Naim nait 5si https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-naim-nait-5si-CID99-IDHRXer.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=0
Jestem z Wrocławia więc mógłbym odebrać osobiście, cena 2,5k pln bardzo atrakcyjna. Do tego blusound, jakiś DAC do 1000zł i zamykam się w około 6k pln. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

To ogłoszenie wisi już sporo i podobno jest coś z nim nie tak 😝

A tak dodatkowo to ten Naim taki sobie jest (przepraszam u mnie był taki sobie 😊)

Pzdr

Właśnie miałem wrażenie że jakiś czas temu przeglądałem ogłoszenia i widziałem to ogłoszenie.
Troszkę poczytałem o tym Naimie, gra podobno spoko, ale też jest dużo "ale" 🙂

Jednak dozbieram sobie do Hegla 95 (dużo osób poleca do KEFów) i jeśli będzie dalej w cenie 6,5k pln w TOPHiFi wypożyczę, jak mi zagra lepiej od Yamahy to wezmę tego Hegla. 
Jest dużo propozycji używanych wzmaków ale ciężko z odsłuchami.

Jeszcze się zastanawiam jak będzie to wyglądało z obsługą Tidala na H95 - czy to będzie coś podobnego jakościowo do Yamahy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukluk71 a miałeś już coś na odsłuchu? Bo jak chcesz wybrac ten jedyny na podstawie tekstów....

Wypożycz coś na co Ci stać w tej chwili, tak dla nauki. Np. Arcama SA20, NADa 388 lub 368, Rotel A14 MkII; Cyrus One Cast; Pier Audio MS580 SE itp.. To wszystko jest we Wro do odsłuchania. A na koniec weźmiesz Hegla i będziesz wiedzieł czy to jest to czy po drodze coś innego Cię urzekło! A moża Yamach jest nie do przebicia? 

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

@lukluk71 a miałeś już coś na odsłuchu? Bo jak chcesz wybrac ten jedyny na podstawie tekstów....

Wypożycz coś na co Ci stać w tej chwili, tak dla nauki. Np. Arcama SA20, NADa 388 lub 368, Rotel A14 MkII; Cyrus One Cast; Pier Audio MS580 SE itp.. To wszystko jest we Wro do odsłuchania. A na koniec weźmiesz Hegla i będziesz wiedzieł czy to jest to czy po drodze coś innego Cię urzekło! A moża Yamach jest nie do przebicia? 


Masz rację! Problem w tym że rozglądam się głównie za używanym sprzętem. Każdorazowy zakup to pewna strata w odsprzedaży później. 
Poprzedni właściciel polecam ROTELA do R3. a mam propozycje kupna w bardzo dobrym stanie MK14II za 3,5k pln. bez możliwości odsłuchu - bo wysyłkowo, używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lukluk71 napisał:


Masz rację! Problem w tym że rozglądam się głównie za używanym sprzętem. Każdorazowy zakup to pewna strata w odsprzedaży później. 
Poprzedni właściciel polecam ROTELA do R3. a mam propozycje kupna w bardzo dobrym stanie MK14II za 3,5k pln. bez możliwości odsłuchu - bo wysyłkowo, używany.

Tym bardziej warto posłuchać tego co możesz. Nie musisz kupować a dowiesz się przynajmniej czy wymiana elektroniki robi dużą różnicę. Jak będziesz wiedział to obniżysz poziom ryzyka zakupu używki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

Tym bardziej warto posłuchać tego co możesz. Nie musisz kupować a dowiesz się przynajmniej czy wymiana elektroniki robi dużą różnicę. Jak będziesz wiedział to obniżysz poziom ryzyka zakupu używki.

no tak, ale troszkę taka cebula iść do sklepu i zawracać gitarę, żeby później wyjść i szukać używek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukluk71 napisał:

no tak, ale troszkę taka cebula iść do sklepu i zawracać gitarę, żeby później wyjść i szukać używek :D

Z tego żyją. A nuż dostaniesz taką ofertę, że Ci buty spadną. Inaczej, wrócisz na forum za góra 3 miesiace bo Ci coś nieprzypasi. Opis to tylko opis. Tak rzetelny i wiarygodny jak osoba go pisząca, a tej zazwyczaj nie znasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

no tak, ale troszkę taka cebula iść do sklepu i zawracać gitarę, żeby później wyjść i szukać używek :D

Salony zwykle mają egzemplarze, które służą właśnie do wypożyczania. Masz odłożone parę złotych - wypożycz kilka egzemplarzy wzmacniaczy. To że komuś odpowiada takie a nie inne połączenie, nie znaczy że i Tobie będzie odpowiadać. Są osoby które mają bardziej "czułe" ucho i słyszą najmniejsze subtelności po zmianie komponentów ale są też osoby (takie jak np ja🙂), na które te zmiany nie działają na tyle, żeby dopłacać kolejne tysiące złotych. Przede wszystkim - nie śpiesz się. Słuchaj, a jeśli mam coś doradzić, to wybierz taki zestaw, na którym słuchanie muzyki będzie Ci po prostu sprawiało frajdę, i względem którego nie będziesz czuł niedostatków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po odsłuchach 2 klocków, niestety nie udało się więcej.
Arcam SA 30,
Roksan Attessa,
Opiszę później wrażenia. Ale generalnie będę szukał będę szukał dalej Arcam fajnie zagrał ale już mocno poza budżetem a promocji widzę że już nie ma. Niestety nie udało się diraca użyć, więc nie wszystko wiem. 

Jeszcze do R3 został mi polecony Rotel MK2 ale nie było jak odsłuchać.  Co myślicie o tym zestawieniu z R3 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z Arcamem SA30 to sie podlacze. Lubie zmieniac klocki i to bez odsluchu, ten przeprowadzam po zakupie, w domu, a potem knuje dalej.

Po ostatnich roszadach aktualnie mam ww. Arcam SA30 + Tannoy XT 8F + SVS SB-3000 i jakies tam kable, chyba QED XT40. Najpierw wskoczyly kolumny i bylem zachwycony roznica, zastapily Roth Oli 40. Pozniej wpadl piec, ktory zastapil Magnat MR780 i Marantz chyba 7005, nie pamietam dokladnie, a mialem je jednoczesnie, i roznica byla, ale juz nie taka spektakularna. Z powodu duzego salonu ok 40m2, ktory otwarty jest na spory hol, schody i kuchnie dostawilem SVS'a i znowy byl banan na gebie. Teraz myslalem o zmanie na NAD M10, bo po prostu podoba mi sie wizualnie, ale liczne lektury uswiadomily mi, ze niewiele on wniesie, a do tego polubilem Arcama wyglad.

Wszystko fajnie, ale zdaje mi, ze Arcam z tymi Tannoy'ami to lekki mezalians, wiec pomyslalem, ze sparuje go z jakimis godnymi skrzynkami. Co prawda nie zrobilem dokladnego pomiaru DL, tylko kilka pkt. na szybko, zeby zobaczyc co to za bajer i rzeczywiscie mozna tam sporo namieszac.

Jakie podlogowki brac pod uwage przy ww. warunkach? Muzyka swiata, od elektroniki przez radiowa sieczke po rock/metal. Budzet 7-10k, najpewniej uzywki, no chyba, ze cena nowych bedzie atrakcyjna, jak w przypadku mojego zakupu SVS'a. Jednym z moich aktualnych typow jest Focal Aria 948. Nie umiem snuc poematow z licznymi epitetami, ale chcialbym wieksza scene, wiecej powietrza, wiecej dzwieku. Bas juz mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2021 o 12:12, lukluk71 napisał:

Zgłaszam się z kolejnymi dylematami. Kupiłem niedawno kolumny KEF R3 (wcześniej Q750) skok jest dość spory dla mnie. Połączone jest to z Yamahą 803 którą chcę zmienić na coś lepszego. Szukam głównie po wzmacniaczach z drugiej ręki, dlatego w dużej części nie będzie możliwości zrobienia odsłuchu w salonie lub pożyczenia - dlatego bardzo Was bym prosił o nakreślenie który z wymienionych poniżej klocków będzie "pasował" pod R3, ewentualnie który totalnie nie podejdzie pod te kolumny.  Może ktoś miał z Was taki zestaw i opiszę jak to grało. Lub jak to może zagrać. Na oku głównie ARCAMA SA30 ze względu na dość dobre rabaty w sklepach. Ale  zacznę od listy.

1. Arcam SA30 - gdzieś na zagranicznych forach przeczytałem że Arcamy fajnie grają z KEFami. W salonach dostałem propozycje kupna nowych w cenie 7,500-8,000zł (brak możliwości wypożyczenia)
2. Arcam SA20 + bluesound node 2i. SA20 Można dostać używane w cenie 3k pln + bluesound node 2 + 2300zł (zestaw wyjdzie około 5,500zł)
3. Hegel h95 mamy tu steemer, dac więc w 6-6,5k pln zamykam się.  Jest trochę słaby, a R3 lubią prąd, więc ewentualnie mogę dorzucić do H120 będzie wtedy 8,000zł (niestety hegle nowe, bo używek mało) Generalnie z tego co zaobserwowałem, Hegle często polecane są z KEFami w sklepach. Ale z drugiej strony czytam opinię że Hegle "nudno" grają. 
4.  i bardzo ciekawa propozycja też jest Primare i22 na allegro jest z DACIEM za 2,999zł. https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-zintegrowany-primare-i22-z-dac-czarny 
więc do tego dojdzie blusoud i po sprawie.
5. Atoll in100 ale tutaj bym musiał dokupić osobno DACa + oczywiście bluesouda. Generalnie jest bardzo dużo używek w cenie 2,5kpln ale są to wersje SE, w sklepach nowy w wersji Signature można kupić za 5k pln  - czy ktoś mi wyjaśni jakie są różnice między tymi wersjami ?
6. Roksan K3 - wchodzą w grę tylko używane, nowe bardzo podrożały. Chociaż używane też są w cenach niewiele mniejszych niż kiedyś nowe. Dlatego nie chce mieć wrażenia że przepłacam za coś. Bo dojdzie tutaj DAC i Bluesoud. Ceny używek to 5k pln, zatem za cały zestaw wyjdzie dużo drożej niż taki Arcam SA30 po rabacie.
7. Cambridge Azur 851a - na portalach aukcyjnych można dostać ładne sztuki w cenie 3,5-4k pln. wiadomo dochodzi tu dac + bluesoud.
 

Wiem że 803 ma system korekcji, używam go, ale po dokładnym ustawieniu kolumn, nie ma dosłownie żadnych poprawek po użyciu korekcji nic się nie zmienia.
Jedyne z czego korzystam w 803 to YPAO VOLUME przy cichych odsłuchach i faktycznie to daje radę. Dlatego też mi zależy żeby wzmacniacz dobrze grał przy nocnych cichych odsłuchach. 
Pokój to 23m2, muzyki głównie słucham w "punkcie" odsłuchowym, czyli jak siedzę na kanapie. Akustyka, standard ale nie jest to salon z pustymi "głuchymi" ścianami, nie ma pogłosów, echa itp. są grube zasłony, są meble, półki z książkami, gruby dywan. Jestem już po zabawie przestawiania mebli i szukania najlepszego miejsca pod kolumny, znalazłem takie miejsce i wydaję mi się że jest bardzo okej, dlatego prosiłbym o nie pisanie porad ze zmianą akustyczną, bo musiałbym eksmitować domowników. To część wspólna więc muszą być kompromisy :)

Muzyka, różnorodna. Głównie elektroniczna. 
-Jean Michel Jarre
-Kraftwerk
-Daft Punk
-Lazerhawk
-Massive attack

ale lecą też instrumentale, lecą też PinkFloydzi, leci też Rage Agaist The Machine, czasami Jazz, jakiś chilout, potrafię nawet zarzucić jakieś Country, czy jakieś Bony M.

Przygodę z odsłuchami będę mógł zacząć od od stycznia 2022, ale chciałbym się już na coś przygotować, dlatego mile widziane obiektywne i te subiektywne opinie w temacie.
Mam w planach sprzedać Yamahę 803 w cenie 2,5k pln. i dorzucić tak 5k pln. Czyli łącznie na zestaw chciałbym przeznaczyć 7,5 k pln.

Hej miałem arcama sa30 , marantza pm 8006 i szczerze teraz gra selene + Primare sc15 prisma + dali opticon 8mk 2 odkrywam dźwięki na nowo i nie męczą jak Arcam oraz nie są tak ospale jak w Marantz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Arek,

sledzilem Twoje tematy i wiem, ze miales tego Arcam'a po czym przeszedles na lampe. W moim przypadku musi byc all-in-one, prostota i intuicyjnosc dla mnie, ale przede wszystkim dla zony, wiec Arcam narazie zostaje. Magnat mial sekcje przedwzmacniacza na lampach i znona byla wielce niezadowolona, ze jak chce sobie cos poslychac to musi czekac 30s.

Zapomnialem dopisac, ze moim glownym zrodlem sa serwisy streamingowe, spotify i apple music, tidal mnie nie porwal. Te Twoje Dali tez rozwazalem, tylko pytanie czy to sluszny trop przy Arcamie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bleq napisał:

Czesc Arek,

sledzilem Twoje tematy i wiem, ze miales tego Arcam'a po czym przeszedles na lampe. W moim przypadku musi byc all-in-one, prostota i intuicyjnosc dla mnie, ale przede wszystkim dla zony, wiec Arcam narazie zostaje. Magnat mial sekcje przedwzmacniacza na lampach i znona byla wielce niezadowolona, ze jak chce sobie cos poslychac to musi czekac 30s.

Zapomnialem dopisac, ze moim glownym zrodlem sa serwisy streamingowe, spotify i apple music, tidal mnie nie porwal. Te Twoje Dali tez rozwazalem, tylko pytanie czy to sluszny trop przy Arcamie.

Bo miałeś magnata . Moim i córy głównie TIDAL i spoty . Żadnego czekania Primare jest mega selene również . Musiałbyś posluchac takiego zestawienia . Arcam jest fajny hegel tez ale gdybym miał wrócić do bezlampowego to Primare zestaw i to dobrze żeby streamer miał akm który głównie jest w rose . Poważnie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arekszcz napisał:

Hej miałem arcama sa30 , marantza pm 8006 i szczerze teraz gra selene + Primare sc15 prisma + dali opticon 8mk 2 odkrywam dźwięki na nowo i nie męczą jak Arcam oraz nie są tak ospale jak w Marantz 

A jeszcze kilka miesięcy temu pisałeś tutaj poematy jaki to ten arcam świetny 😁...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, seba3002 napisał:

A jeszcze kilka miesięcy temu pisałeś tutaj poematy jaki to ten arcam świetny 😁...

Na innym poście przyznałem ze takie robi wrażenie i ze Arcam vs Marantz super ale męczący i sztuczny . Po tym czasie jestem nawet w stanie przeprosić wszystkich którym mówiłem ze jest mega :) jest dobry ale dzisiaj uwazam ze jest lekko męczący , przereklamowany itp porównując z dźwiękiem lampy jest słaby ( dla mnie) jezeli ktoś nie słuchał lampy i porówna go z innymi dostępnymi jest fajny ale czy wart tych pieniędzy…. Dla mnie nie. Dirac pewnie dużo robi w pomieszczeniach z akustyka kiepska ale sposobu grania nie zmieni . Moje osobiste odczucia po dłuższym obcowaniu z arcamem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans Arcam SA30 to za drogie urządzenie dla mnie.

10-12k to już sporo i wolałbym jednak uspokoić swój zapał kupowania i poszukać jeszcze czegoś, w sensie sobie odsłuchać. Mimo tego ze Arcam mi się podobał to jakoś nie zrobił na mnie aż takiego WOW! I zawiesił się na odsłuchach, odpowiedz dlaczego ? Ten typ tak ma xD No urządzenie które już jest sporo czasu na rynku, kosztuje kupę hajzu ma problemy ze stabilnością. Hmmm . Może ja tak i egzemplarz trafiłem ? 
 

na razie mam wrażenie że KEF R3 coraz lepiej grają z 803 w końcu je sobie ustawiłem dobrze, poznając od nowa muzykę którą słuchałem. U poprzedniego właściciela te R3 praktycznie stały od nowości, więc nie zdarzyły się nawet wygrzać, więc jeszcze troszkę czasu przed nimi, bo z tego co wiem KEF lubią się trochę wygrzewać. Teraz jakby zaczęły grać bardziej swobodnie.

 

803 to genialne urządzenie (w swojej cenie, mowie o starej) ma radio internetowe, strumieniowanie, radio FM które czasami sobie odpalam jak sprzęt, często tego używa żona, jest podłączone TV.  

Do tego szkoda mi YPAO VOLUME w 803  przy wieczornych odsłuchać tego używam zawsze i daje fajną „przestrzeń” obawiam się ze przy cichych odsłuchać bez tej opcji nie będzie tak fajnie ze wzmacniaczami. 
 

W następnym roku będę chciał odsłuchać sobie innych urządzeń, na pierwszy plan biorę lyngdorf tdai-1120

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...