Skocz do zawartości

Kolumny do Marantz Melody X


arkadiomi

Recommended Posts

Dzień dobry,

Planuję zakup urządzenia jak w tytule i w związku z tym potrzebuję od Państwa sugestii, wskazówek jakie kolumny do tej elektroniki dobrać. Pomieszczenie, w którym będzie to grać ma ok. 20-25 m2, ale jest wysokie (pow. 4m).  Z uwagi na budżet (2-2,5 tys. za parę) rozważałem raczej kolumny podstawkowe. Muzyka słuchana to mix (bez pop i elektroniki) z głównym jednak akcentem na jazz.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi,

Arek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 22m2 612 grała z Dali Zensor 5 i było bardzo ok.Gdy kupiłem Arcama SA30 to Marantz powędrował do sypialni 14m2 i gra z Wilson EL-4 i też sprawdza się dobrze, ale w większym pomieszczeniu jest dużo gorzej. Jeśli to pomieszczenie będzie miało bliżej do 25 m2 to jeśli kupisz kolumny podstawkowe,to z czasem dobrze do tego by było dokupić suba .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Plany, jak to zwykle bywa, ewoluują każdego dnia i w związku z bardzo ograniczoną dostępnością 612tki moje zainteresowanie wzbudził Marantz NR1200 (bardziej niż Denon DRA800H...). CD akurat jest ostatnim punktem na liście wymagań dla nowego sprzętu. Zakładam, że to co napisaliście będzie miało również zastosowanie do NR1200, bo mam wrażenie, że to mogą być podobne co do charakteru urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W takim metrażu zdecydowanie lepiej sprawdzą się kolumny podłogowe ale nie mogą być trudne do napędzenia jeśli wybór padłby na Melody X. Zważywszy na Twoje preferencje brzmieniowe polecałbym posłuchać Indiana Line Nota 550x lub Dali Oberon 5.

Jeśli nie uda Ci się znaleźć Melody X to może nawet lepiej. Z małych wzmacniaczy masz świetnego Quada Vena II Play czy Cyrus One HD w połączeniu z Audio Pro Link 1. Do tych wzmacniaczy możesz iść w kierunku muzykalnych Heco Aurora 700 czy mocniejszych na dole Pylon Audio Sapphire 25. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie w tym wątku - czy Marantz nr1200 dobrze zagra (i czy da sobie radę) z kolumnami Dynaudio Emit 20? Czytałem same dobre opinie, ale jak rozumiem ewentualnym ryzykiem są tym przypadku 4 ohmy...?

dzięki

33 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć,
W takim metrażu zdecydowanie lepiej sprawdzą się kolumny podłogowe ale nie mogą być trudne do napędzenia jeśli wybór padłby na Melody X. Zważywszy na Twoje preferencje brzmieniowe polecałbym posłuchać Indiana Line Nota 550x lub Dali Oberon 5.

Jeśli nie uda Ci się znaleźć Melody X to może nawet lepiej. Z małych wzmacniaczy masz świetnego Quada Vena II Play czy Cyrus One HD w połączeniu z Audio Pro Link 1. Do tych wzmacniaczy możesz iść w kierunku muzykalnych Heco Aurora 700 czy mocniejszych na dole Pylon Audio Sapphire 25. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Priorytetem (poza budżetem max 3,5-4k na elektronikę) są kwestie sieciowe - to ma być sprzęt do słuchania radia internetowego, streamingu z netu i FM/DAB. Stąd rozważany Marantz NR1200 (ewentualnie Denon DRA800H, o którym napisał Pan Tomasz).

Co do kolumn, to ze względu na budżet (2-2,5k za parę) planowałem jednak podstawki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...