Skocz do zawartości

Czy jest duża różnica: KEF Q350 vs LS50 ???? - ostatnie starcie ;)


Tweeter2016

Recommended Posts

48 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Zastanawiam się nad KEF-ami: Q350 oraz LS50.  Czy jest między nimi duża różnica i czy warto dopłacić do LS50? 

Znam Q750 i ls50 i z tej pary zdecydowanie wybrałbym ls-y. Różnica klas. A jeszcze ponoć nowe Meta są lepsze od starszej wersji. Jednak od ls-ów wolałbym Bowersy 707 S2;). Szczególnie do 12 m2. Idź posłuchaj. W Topie mają chyba jedne i drugie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja celowałbym w ls50. Miałem jedne i drugie kolumny i moim zdaniem LSy to jednak zdecydowanie lepsze kolumny. Przede wszystkim dużo lepsza góra pasma i lokalizacja źródeł pozornych. A jeśli nie boisz się ryzyka, to może warto pójść w coś takiego: 

https://m.olx.pl/d/oferta/kolumny-atc-scm7-fabrycznie-nowe-40-rabatu-CID99-IDMGP5Z.html?reason=observed_ad

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

Cześć!

Ostatecznie (mam nadzieję, że ostatecznie :) ) zastanawiam się nad KEF-ami: Q350 oraz LS50.  Czy jest między nimi duża różnica i czy warto dopłacić do LS50 drugie tyle ?

( dla przypomnienia: pod Yamahę A-S 1000, pokój 12 m2 ).

Dzięki !!!

 

Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale słuchałem obu par - jest to ta sama charakterystyka grania. LS50 oczywiście lepsze, ale czy warte tak dużej dopłaty. Moim zdaniem nie. W cenie ls50 dostaniesz Triangle Comete Ez w podstawowej okleinie, a Twoje życie stanie się lepsze :) Przy nich Ls50 w mojej opinii to głośniczka do komputera :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mateolo2 napisał:

Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale słuchałem obu par - jest to ta sama charakterystyka grania. LS50 oczywiście lepsze, ale czy warte tak dużej dopłaty. Moim zdaniem nie. W cenie ls50 dostaniesz Triangle Comete Ez w podstawowej okleinie, a Twoje życie stanie się lepsze :) Przy nich Ls50 w mojej opinii to głośniczka do komputera :)

A możesz jakoś uzasadnić swoją wypowiedź? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2  Twoją opinię już znam, ja i koledzy prosimy o uzasadnienie / rozszerzenie wypowiedzi :)

Co do Triangle Comete Ez, to są prawie 60% droższe od LS50 (bez Meta) i też wielka niewiadoma - dla mnie - jak grają. Niewiele słyszałem o tych Francuzach, polecano mi, ale niższy model Borea.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, seba3002 napisał:

A jeśli pomieszczenie nie jest zrobione 🙂? To już się nie liczy 😛? Czy Ty @J4Zu przeprowadzałeś pomiary u siebie czy jest to adaptacja zrobiona na oko, na zasadzie "tak mi gra ładniej" ? 

Tak w zrobionym pomieszczeniu. Szczerze mówiąc różnica między nimi jest na tyle duża, że pomieszczenie tutaj nie ma aż tak dużego wpływu na moją opinię.

Ls50 są porównywane bardzo często z Titus Ez, czyli kolumną o półkę niżej niż Comete EZ z tej samej serii. I jak poczytacie na zachodnich forach oraz posłuchacie recenzentów to wskazanie jest jedno - Titus Ez. Jedyne co można w nich uznać za gorsze to bas, który ma trochę mniej "punchu".

Natomiast Comete to już dużo większa i poważniejsza kolumna od Titusów. Porównywana głównie z Buchardami s400 i Kef R3 - to już jest dla nich mocna konkurencja i tu jak to woli. Wszystkie mają inną filozofię grania. 

Ale krótko mówiąc LS50 za które trzeba wydać około 4k to kolumny po prostu o klasę niżej niż S400, R3 i Comete Ez - i to po prostu bardzo wyraźnie słychać. A teraz można dorwać Comete Ez w Polsce w podstawowej czarnej lub orzechowej (naturalny orzech!) okleinie za równe 4 tysiące... Oczywiście wersje piano black itd to już 5,5-6. Ale mieć to granie za 4 to jest już po prostu obłędna okazja. Ja dodam, że swoje zamówiłem na stronie francuskiego sklepu audio i wyszły po przyjechaniu do polski 2800... Z pełna 5 letnią gwarancją i co jakiś czas dostaje maila z Triangle czy jestem zadowolony itd. To o czym my tu mówimy. Sam się na nie zdecydowałem bo w tym przedziale cenowym nie znalazłem niczego co by mogło dać takiej klasy dźwięk, po prostu. I nie mówię tutaj o subtelnych różnicach...

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Pisałem o LS50 (bez Meta) za 3500 zł, nie pod 5000 zł (to są już Meta). Przyjrzę się tym Triangle, ale zakręciłeś w głowie :)

Bardzo Cię przepraszam! haha znam to.

Ale po prostu przez ostatnie pół roku miałem dokładnie to samo co Ty. Jeździłem i słuchałem po salonach audio chyba dosłownie wszystkiego co można w tych pieniądzach kupić... Kupowałem też starsze kolumny, a potem sprzedawałem bo coś mi nie pasowało. Łącznie miałem w domu z 10-11 par, a w salonach przesłuchałem z 15-20 różnych (kefy,klipsche, elaci, bowersy, monitory audio itd). Jak odpaliłem Comete Ez to po prostu upadłem na kolana. W porównaniu do wszystkie innego przeskok jakościowy by taki, że jakby ktoś mi wcisnął kit, że kosztują 10k to bym stwierdził, że to ma sens bo to jest tak duża różnica. 

Mówię Ci - poszukaj na francuskich stronach sklepów - ja swoje dorwałem za 2800. Za 2800 kolumny których głównym konkurentem są S400 i R3, czyli sprzęty z budżetów 6-7 tysięcy... 

Najgorsze jest to, że nie ma ich niestety w polskich salonach do odsłuchu :( Ale jakbyś miał mocny dylemat to zapraszam, mieszkam pod Warszawa :)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @mateolo2, dalej niewiele mi wyjaśniłeś. To, że ktoś coś gdzieś pisze, niewiele dla mnie wyjaśnia. Czy zachodnie fora są bardziej wiarygodne niż nasze? Czy to że kilku osobom te kolumny przypadły bardziej do gustu niż KEFy ls50 nie oznacza jeszcze, że tak ma być w przypadku autora wątku. Słuchałem też kefów r300 i buchardtów, z tym że s300 mk2. Nie urwały mi tyłka. Solidne paczki ale grające zgoła inaczej niż ls50. Czy lepiej czy gorzej - wg mnie jest to kwestia gustu. Uważam, że polecanie jakiś kolumn (czy też innych komponentów audio) tylko dlatego, że "mi się podoba", nie jest raczej wskazane. Owszem, warto zasugerować, że w tych pieniądzach, do tego pomieszczenia, do danej muzyki, można sprawdzić inne rozwiązania ale nie zakładać z góry, że będą lepsze bo akurat mi się podobały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, J4Z napisał:

Co robiłem wydaje mi się że wiesz bo miałeś temat w obserwowanych. Jak nie to zapraszam do lektury.  

Wiem, ale wiem też że u Wojtka @lpomisa pokój bez żadnej adaptacji akustycznej "gra" całkiem ok. Także chyba niektóre pomieszczenia są pod tym względem lepsze a inne gorsze. Czyż nie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, seba3002 napisał:

Kolego @mateolo2, dalej niewiele mi wyjaśniłeś. To, że ktoś coś gdzieś pisze, niewiele dla mnie wyjaśnia. Czy zachodnie fora są bardziej wiarygodne niż nasze? Czy to że kilku osobom te kolumny przypadły bardziej do gustu niż KEFy ls50 nie oznacza jeszcze, że tak ma być w przypadku autora wątku. Słuchałem też kefów r300 i buchardtów, z tym że s300 mk2. Nie urwały mi tyłka. Solidne paczki ale grające zgoła inaczej niż ls50. Czy lepiej czy gorzej - wg mnie jest to kwestia gustu. Uważam, że polecanie jakiś kolumn (czy też innych komponentów audio) tylko dlatego, że "mi się podoba", nie jest raczej wskazane. Owszem, warto zasugerować, że w tych pieniądzach, do tego pomieszczenia, do danej muzyki, można sprawdzić inne rozwiązania ale nie zakładać z góry, że będą lepsze bo akurat mi się podobały. 

Posłuchaj po prostu Cometeów jak będziesz miał okazję to zrozumiesz, dlaczego to nie kwestia gustu 😘 Tak samo kwestią gustu nie jest to czy wolę skodę od audi. Każdy woli Audi. Kwestią gustu jest to czy wolisz od Audi, BMW. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Dzięki! Spróbuję je gdzieś zobaczyć / przesłuchać. Podobały mi się też z francuskich Focal Aria 906 (ta sama cena co Triangle Comete Ez). Masz porównanie?

Głupia sprawa, bo planowałem dziś kliknąć "Kup Teraz", a tu poszukiwań część dalsza :D:D

Wiesz co, nie słuchałem ich, dlatego nie chciałbym tutaj specjalnie niczego sugerować. Słuchałem ich budżetowych wersji. Chyba 706... nie pamiętam. Wiem tylko, że Focal Aria 906, który często opisywany jest z Cometami (więc warto poczytać) gra dużo bardziej analitycznie, ostrzej. Dla mnie Comete Ez już mają bardzo neutralną charakterystykę dźwięku, więc myślę, że Aria byłaby mocno nie w moim guście. Ale to moja opinia, odsłuchami nie poprzedzona :)

Tutaj jest sympatyczna recenzja. Warto posłuchać całej bo wspomina tez o ls50 które długo testował i miał u siebie w porównaniu do nich. Ja na właśnie skórze mogę potwierdzić wszystko co Zeos mówi o tych kolumnach. Góra jest tak niesamowita i nie wiem czy do 10 tysięcy co się znajdzie co mogłoby z nią konkurować - wokale, pianina itd to jest orgazm. Sam Zeos mówi, że jakoś mu dziwnie bo stojące właśnie na testach z tyłu elektrostatyczne martiny logany nie potrafią tak reprodukować górnych zakresów. Strasznie żałuje, że w Polsce ta marka jest taka niepopularna bo audiofile tak dużżżżżżżoooo tracą z tego powodu...

 

4 minuty temu, J4Z napisał:

Oczywiście że tak. Jednak myślę że przy gołych odbiciach ten pogłos zawsze będzie za duży. 

 

I zawsze będę powtarzać że najpierw akustyka, później sprzęt. Chyba że wydajemy grosze  i słuchamy do kotleta... Ale tutaj mało chyba takich. 

Totalnie się zgadzam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między LS50 a Q350 jest duża. LS50 zapewnią Ci zdecydowanie swobodniejsze brzmienie z szerszą prezentacją sceny dźwiękowej oraz lepszą separację instrumentów. Warto byłoby posłuchać także francuskie Jean Marie Reynaud Lucia, które świetnie kreują scenę dźwiękową oraz charakteryzują się naturalną lekko ocieploną średnicą oraz precyzyjnym dołem. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...