Skocz do zawartości

Kef q750 Wybór wzmacniacza


Rondel

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Szukam wzmacniacza do kolumn Kef Q750. Pokój, w który będzie stał sprzęt to salon połączony z kuchnią w kształcie litery L o powierzchni ok. 40m2. Natomiast sprzęt będzie postawiony na długiej ścianie więc odległość do miejsca odsłuchu to okolo 3.5m. Muzyka jaka będzie odtwarzana to wszystkie gatunki z wyłączeniem muzyki elektronicznej, hip hopo rapu oraz ciężkiego rocka.  Jako źródło wzmacniacz będzie podpięty do Bluesound node2 i streaming Tidal. Dodatkowo do Bluesound będzie również podpięty  tv. Szukam raczej swobodnego dźwięku z dobrze kontrolowanym basem bez natarczywej góry, która chyba najbardziej mnie męczy.

Po przeczytaniu niezliczonej liczby wątków na tym forum wytypowałem kilka urządzeń.

Modele pochodzą z różnych poziomów cenowych. Jeśli sprzęt jest tego wart mogę trochę dołożyć, ewentualnie rozejrzeć się za sprzętem używanym.

1. Mój pierwszy typ to budżetowy amplituner Magnat Mr780 bardzo wiele pozytywnych opinii. A i cena wydaje się być atrakcyjna. Dodatkowo Dac więc miglbym policzyć środki cyfrowo co wydaje siebkorxystniejsze w przypadku Bluesound.

Dwa kolejne typu to wzmacniacze analogowe z niższej półki:

 

2.Nad 356bee

3.Cyrus one, ewentualnie Cyrus one HD lub sprzedam Bluesound i Cyrus one cast. Ale jeśli różnica to tylko cyfrowe dodatki to raczej podstawowy Cyrus one

4. Używany Roksan kandy K2

5.Cambridge audio cxa 61/81 ale tutaj trochę obawiam się natarczywej góry.

 Z droższych modeli ewentualnie brałbym pod uwagę:

6.Audiolab 8300

7.Nad 375

8.Naim 5si (mocny faworyt).

9.Ewentualnie starsze Denon 1510 lub Marantz 8005.

 

Wiem że trochę tego jest. Dlatego proszę o radę, bo chciałbym przesłuchać coś w domu ale zdecydowanie muszę skrócić listę. Tak jak pisalem używany sprzęt wchodzi w grę, dzięki czemu mógłbym kupić wyższy model. Jeśli naprawdę jakis model jest warty uwagi mogę dopłacić. Natomiast nie chciałbym przesadzić, nie jestem audiofilem szukam niezłej klasy sprzętu, który umili czas.

Wszystkim z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporą liste już na wstępie ale z drugej strony masz już kolumny, okreslone pomieszczenie i zakres muzyki.

Zatem moja skrócona lista wyglądała by tak:

Roksan Kandy K2 - Do dostania za 2-2,7k

NAD 375

czy właśnie Denona PMA 1510 / 1520

To wzmacniacze które nie zagrają natarczywie. ale też nie zagrają nudno z tymi kolumnami.

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz, wzmacniacza bez natarczywej góry, oferującego granie lekko po ciepłej stronie, dobrego do długich, nie męczących odsłuchów to polecam sprawdzenie NuPrime IDA-8, który mamy obecnie w bardzo dobrej cenie. Niskie tony są pod dobrą kontrolą, razem z KEF nie będzie efektu ich spowolnienia. Średnica nie jest sucha, za sprawą lekkiego ocieplenia, odbierana jest jako przyjemna.

Zapraszam na odsłuch do naszego salonu, na miejscu mam też kolumny KEF, więc będzie można samemu sprawdzić to połączenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...