Skocz do zawartości

Dacmagic plus, Dacmagic Upsampling, Arcam Irdac, Audiolab M-Dac - który?


mateolo2

Recommended Posts

Panowie,

Jak w tytule. Proszę o radę osoby, które faktycznie słyszały te urządzenia, stały przed podobny dylematem, miały je na testach i generalnie mogą się wypowiedzieć co ich zdaniem jest lepsze. Obecnie mam daca Beresforda 7510 i chciałbym zrobić znaczący upgrade. Mam takie opcje:

1. Dacmagic plus 

2. Dacmagic upsampling - poprzednia wersja powyższego daca

3. Arcam Irdac

4. Audiolab m-dac

Wszystkie powyższe urządzenia (oprócz starego dacmagic bo ten jest sporo tańszy) mogę kupić w podobnych pieniądzach, więc pytanie który? Czy te urządzenia to będzie faktycznie przepaść w stosunku do mojego obecnego daca i warta tego wydatku (pytam ponieważ nie jest człowiekiem z grubym portfelem i są to dla mnie duże pieniądze, stąd rozważam też starszego dacmagic upsampling, ale jeśli różnica miedzy nowym modelem w dźwięku będzie znacząca to dopłacę)?

Do jakiego systemu - Primiare i21, Triangle Comete Ez. Czego na pewno nie chcę? Znaczącego rozjaśnienia grania ponieważ moje kolumny mają głośnik typu "Horn" i nie chciałbym sprawić, żeby zaczęły kłuć w uszy :) 

Bonusowo: W podobnych pieniądzach mogę tez kupić odtwarzacz CD Audiolab 8200 i Ażur 840c, które mogą działać jako zewnętrzny dac i wtedy miałbym też w bonusie cdek'a, którego rzadko używam ale jednak! Może dac w tych cd jest znacząco lepszy od tych powyżej? 

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mkk napisał:

Przecież już pytałeś :D Nie udało się sprzedać ? :D

 

 

Pytałem o kompletnie coś innego - o to czy lepszy jest dac oddzielny czy w cd. To kompletnie inny wątek, dlatego założyłem ten. Tu chodzi o to które konkretnie z wymienionych urządzeń kupić :)

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Jakie przewody?

Jakieś zwyczajne :) mam qeda profile RCA 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

@mateolo2, ale czemu chcesz te swoje super kolumny "prostować" DACiem ? 

? No bo bez przetwornika cyfrowo analogowego to żadne kolumny nie zagrają, chyba, że winyle Hahaha. Nie wiem co mam Ci na to odpowiedzieć. To pytanie prowokacyjne czy któryś z nich chcesz mi polecić?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

@mateolo2, ale przecież masz DAC. Skoro w innym wątku polecasz swoje kolumny jako takie super duper hiper, to chyba jest to system skończony, którego dźwięk kładzie na łopatki. A tu jednak czegoś Ci brakuje? 

Ja cię kręcę, stary! Odczep się ode mnie. Hahaha 🤣 

Lubie sobie kupowac nowe zabawki. 

43 minuty temu, 1Ender napisał:

Czym masz to połączone, ile optyków ile koaksjalnych?

Jeden koaksjaln,  dwa optyczne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2. Żadne z powyższych nie słuchałem. Miałem tylko Dac Magic bez plusa. Jest słaby. 

Natomiast zestawy od Nostromo są godne polecenia. Mogłem wziąć zestaw 2, ale wybrałem 1. Dlaczego? Nie potrzebuję tak szczegółowego daca. Zwłaszcza, że słucham muzyki, gdzie jest dużo źle zrealizowanych nagrań. Dac nr 2 tylko by wyostrzał niedoskonałości. A tego nie chciałem. Czasem mniej detali, to większa przyjemność.

Zależy co oczekujesz. Chcesz więcej szczegółowości to nr. 2

Kup i porównaj. Zawsze możesz oddać jak się nie spodoba. Ale przed zakupem porozmawiaj z p. Markiem z Nostromo o swoich oczekiwaniach. 

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Audiolab i CA moim zdaniem odpadają. Twoj system już jest za jasny.

No chyba że bardzo lubisz taki dzwiek.

Arcam, czy dołożenie to Chord 2Quote bym Ci rekomendował.

Piotr

Dlaczego uważasz, że mój system jest już za jasny? Wzmacniacz należy do ciemno grających… kolumny może nie są specjalnie ciemne, ale tez nie powiedziałbym, że jasne :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2021 o 20:39, mateolo2 napisał:

Dlaczego uważasz, że mój system jest już za jasny? Wzmacniacz należy do ciemno grających… kolumny może nie są specjalnie ciemne, ale tez nie powiedziałbym, że jasne :) 

Bo Primare nie należy do ciemni grających a Triangle tez pozwala sobie na folgowanie na górze pasma.

Dnia 5.12.2021 o 01:36, mateolo2 napisał:

I21 tak. Nie jakoś bardzo. Ale zdecydowanie mu bliżej do ciemności niż jasnosci

 

11 godzin temu, mateolo2 napisał:

Zgadza sie

No to raz piszesz tak a raz tak.

Moim zdaniem to jeest jasne granie.

Ale jak napisałem wcześniej. Możesz mieć inne upodobania preferencje.

Jeśli przy Primare + Triangle nadal Ci mało no to w takim razie Audiolab. Ale ja bym bardzo uwazał na takie połączenie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień źródło, kup daca. Bo przy słabym źródle będziesz prowadził kolejne dyskusje co jest lepsze. Dałem Ci linki do Nostromo. Dzwoniłeś?

Czas ucieka, a Ty drepcesz w miejscu. Kolejny dzień i kolejne tygodnie miną i dalej będziesz pytał.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...