Skocz do zawartości

ProAc Response One SC - Kraftest (mini)


Kraft

Recommended Posts

Oczywiście średnica, wokale są również" ladne" z atc ale to innego rodzaju estetyka. W proac błyszczą wysokie. Sam grałem na tabletkach 50 aniversary. I brzmienie do sypialni, miodzio. Sc tylko w nie swoich systemach. Są podobne. Do systemu głównego, nigdy w życiu. Atc... gdyby były większe, bardziej się nadają.

Rozdzielczość Atc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Coś może być także w tym, że schemat budowy klona Response One jest łatwo dostępny w internecie. Zbudować po kosztach można, ale zawsze pozostanie niepewność, czy to rzeczywiście 1:1 brzmienie ProAc-a, skoro ich przetworniki są zmodyfikowane ("zmodyfikowane"?).

Takie modyfikacje często sprowadzają się nie tylko do kosza z znaczkiem ProAc, ale np. niewielkiej zmiany rezystancji cewki o kilka dziesiątych ohma. np. zamiast 3,6Ω może być 4,2Ω

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, audiowit napisał:

Oczywiście średnica, wokale są również" ladne" z atc ale to innego rodzaju estetyka. W proac błyszczą wysokie.

Ale piszesz o glosniku srednio-niskotonowym czy o wysokotonowce? Bo z wpisu wnioskuje ze jednak o tym drugim 🤔

41 minut temu, audiowit napisał:

Do systemu głównego, nigdy w życiu. Atc... gdyby były większe, bardziej się nadają

Może tak odbierasz dzwiek poprzez wplyw wlasnie wysokotonowki na cały obraz brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Podsumowanie testu małych ProAców, póki jeszcze coś pamiętam.


 

Wsad technologiczny - -/10

Przetworniki znane i uznane. Tweeter wręcz kultowy. Kiedyś nowoczesne. Obecnie... grają tak samo, jak w czasach świetności. Konstrukcja stara i trudno ją obiektywnie porównać do współczesnych, dlatego punktów nie przyznaję. Ja jednak do zaaplikowanego zestawu głośników nie zgłaszam zastrzeżeń.

Wzornictwo/wykonanie/detale - 8/10

Bez szału. Przynajmniej wzorniczego. Prosto i na temat. Same przetworniki jednak niebanalne, więc dużo nie trzeba było kombinować. Całość wygląda rasowo i audiofilsko. Plusik za niesymetryczne umieszczenie tweetera. Fornir i wykonanie – bez zarzutu. 8/10.

Balans tonalny - 9/10

Ogólnie równoważony. Bas mam wrażenie jednak punktowo trochę podbity. Żywe i radosne granie. Takie lubię.

Stereo - 9/10

Zaskakująco dobre. Kolumny małe, a scena bardzo szeroka. Głębia, jak na moje warunki, standardowa, ale potrafią wyjść z efektami do przodu. Powietrza i precyzji mogłoby być jeszcze trochę więcej, ale i tak jest świetnie.

Bas - 6/10

Coś się nie wpasował w moje pomieszczenie. Ale też nie latałem z kolumnami szukając optymalnej pozycji. Trochę podbity, ale też szybko tracący energię na samym dole. Ale nie powiem, że zły. Ma wystarczającą szybkość, nie wlecze się, brzmi przyjemnie. Gdy utwór trafi z wysokością basowych nutek, potrafi zabrzmieć bardzo satysfakcjonująco.

Wokale/średnica – 9/10

Udanie podana. Są szczegóły. Jest barwa. Nie brakuje szybkości. Brzmienie wokali i instrumentów jest namacalne. Nie wyciskają każdego szczegółu do końca, ale za to dorzucają odrobinę czarów.

Wysokie/detaliczność - 8/10

Znowu zaskoczenie. Znam brzmienie D2010 dość dobrze z Diamondów, ale w ProAcach przetwornik ten gra lepiej. Sprawia wrażenie bardziej detalicznego, żywszego, grającego lżej. Są też wybrzmienia i kolejna szczypta magii. Można jeszcze szczegółowiej, przejrzyściej i czyściej, ale nie wydaje się to w tym przypadku konieczne, bo i tak nie czujemy niedosytu.

Muzykalność/komfort odsłuchu - 10/10

Dochodzimy do sedna. Jedne cechy lepiej, inne trochę gorzej, ale najważniejsze, że wszystkie składają się na brzmienie, którego słucha się z wielką przyjemnością. Wystarczy chwila  i bez wielkiej analizy wiadomo, że jest dobrze. Te kolumny szybko zaskarbiają sympatię.

 

Ciekawe doświadczenie. Kolumny niemłode, a nie wydają się odstawać od współczesnej konkurencji. Wręcz przeciwnie. Dla mnie są jednymi z najfajniejszych, jakie słuchałem. Zagrają nie tylko w małych pomieszczeniach, a jak wpiszą się z basem, to spokojnie mogą być tymi docelowymi (oczywiście jeśli zależy nam na słuchaniu muzyki, a nie sprzętu). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

@J4Z

Ustawiłeś je jak trzeba?

Chcesz playlistę ponad 100 utworów, spuchła ostatnio, ale jest w czym wybierać. 

33 minuty temu, lpomis napisał:

Tak. Response One SC.

Jak dla mnie są świetne, chociaż sam mam większą wesrsheich siostrzyczek 😉

Słuchałem ich kiedyś w dość dużym pomieszczeniu u kolegi z lampowym Yaquinem, siedzieliśmy dość blisko linni kolumn.

A tylna ściana za kolumnami była chyba ze 3m, takiej sceny (głebokiej) nigdy nie słyszałem wszystko działo się na wysokości tylnej ściany, masakra jakaś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie rozumiem, ProAci pokazują smaczki, mlaski, oddechy, słyszałeś pierwszy raz niektóre wybrzmienia, co oznacza, że SC1 są rozdzielcze i dobrze właśnie różnicują nagrania skoro tak jest.

A Ty piszesz, że to kefy lepiej różnicują,  to czym u Ciebie jest różnicowanie nagrań? 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, J4Z napisał:

O, narzucają swój charakter. Może to byłoby dobre określenie? 🤔 

Hmmmm....

Ale często piszesz, że Ciebie męczy dłuższe słuchanie muzyki, czyli Kefy męczą. 

Zapewniam, że z ProAcami brzmienie męczyć nie będzie,  do tego masz te smaczki i wybrzmienia (rozdzielczość), które wcześniej z Kefami trudno Ci było znaleźć.

Musisz sam wybierać co na dłuższą metę lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...