Skocz do zawartości

Średniojasne interkonekty analogowe do około 1000 zł?


Recommended Posts

5 minut temu, Fafniak napisał:

Jeżeli tak to ustalmy procedurę aby nikt potem nie miał nic (albo jak najmniej) do zarzucenia?

Ważne by w pomieszczeniu nie było osób "trzecich" ktorzy np. W umówiony wczesniej sposób daja znać osobie testujacej "znaki" np. Tupniecie stopą, oczko itp... Telefony rowniez wyłączone/odlozone na bok.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, misiek x napisał:

Myślałem że takie testy przeprowadzają dorośli a nie dzieci.Oczka,tupnięcia,kaszlnięcie....albo ktoś słyszy albo nie. Chyba nikt dorosły nie chce się sam oszukiwać albo robić na złość Fafniakowi 🙈

 

24 minuty temu, Fafniak napisał:

Jeżeli tak to ustalmy procedurę aby nikt potem nie miał nic (albo jak najmniej) do zarzucenia?

 

Czy to mało zrozumiałe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ważne by w pomieszczeniu nie było osób "trzecich" ktorzy np. W umówiony wczesniej sposób daja znać osobie testujacej "znaki" np. Tupniecie stopą, oczko itp... Telefony rowniez wyłączone/odlozone na bok.

w kontekście tego :

14 minut temu, Fafniak napisał:

Jeżeli tak to ustalmy procedurę aby nikt potem nie miał nic (albo jak najmniej) do zarzucenia?

rozumiesz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fafniak napisał:

aby nikt potem nie miał nic (albo jak najmniej) do zarzucenia?

czy ten fragment mam jeszcze bardziej zaznaczyć?!?!?!?

9 minut temu, Fafniak napisał:

aby nikt potem nie miał nic (albo jak najmniej) do zarzucenia?

A gdybyś nadal nie rozumiał, to przytoczę może przykład odsłuchów u Lutka (o ile pamiętam dobrze ksywkę forumową) - nie znasz, poszukaj na audiostereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zamiast zwyczajnie przyjechać na kawę (a to już drugie zaproszenie w tak krótkim czasie do trójmiasta) po to, by zwyczajnie pozamieniać sobie wspólnie troche kabli i posłuchać czy to coś daje, to teraz będą procedury i dokumentacja na YouTube, ehh....  jak mam to odebrać? 

Bogusław , nie marnuj czasu tylko szukaj już niezależnej , niezawisłej komisji :)

A tak serio to właśnie takie podejście na zasadzie " a może oszukają ? " , " niech udowodni ?" , " a jakie były warunki ?"zabija to hobby i odbiera wszelką przyjemność z jego pogłębiania.

Zaraz mi się przypomniało jak niektórzy chcieli wprowadzić regulamin odsłuchów na Zlocie . A jak życie pokazało że daliśmy radę bez z góry ustalonych wytycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zamiast zwyczajnie przyjechać na kawę (a to już drugie zaproszenie w tak krótkim czasie do trójmiasta) po to, by zwyczajnie pozamieniać sobie wspólnie troche kabli i posłuchać czy to coś daje

Nadal nie rozumiesz tego że "wspólne zamienianie kabli" jest praktycznie tym samym co w domu robiłem i słyszałem zmiany ? To po cholerę mam przyjeżdżać ?

Natomiast gdzieś tu mignęło mi że piszesz sie na ślepy test? Czyżby niezrozumienie co to oznacza ?

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

A tak serio to właśnie takie podejście na zasadzie " a może oszukają ? " , " niech udowodni ?" , " a jakie były warunki ?"zabija to hobby i odbiera wszelką przyjemność z jego pogłębiania.

Zaraz mi się przypomniało jak niektórzy chcieli wprowadzić regulamin odsłuchów na Zlocie . A jak życie pokazało że daliśmy radę bez z góry ustalonych wytycznych.

Czy naprawdę nie trafia do was to że pewne działania musza mieć oparcie w rozsądnych procedurach aby były to nie do podważenia?

 

21 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

"Ślepy test" ....... sam osobiście jestem gotów podjąć się tego wyzwania na moim sprzęcie,

Proszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

Czy naprawdę nie trafia do was to że pewne działania musza mieć oparcie w rozsądnych procedurach aby były to nie do podważenia?

A czy nie możesz uznać wolności odczuć poszczególnych osób. Czy trzeba wszystko udowadniać ? Wielokrotnie piszemy o brzmieniu kolumn , wzmacniaczy , lamp , wkładek  i nikt tego nie neguje. A przecież nikt z nas nie wie czy tak samo odebrałby opisywany dźwięk. Co takiego jest w tych kablach ? Dzisiaj zmieniam XLR-y i głośnikowe . Ostatnio zmianę głośnikowych usłyszałem , jak będzie dzisiaj nie wiem i to jest fascynujące :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fafniak napisał:

Nadal nie rozumiesz tego że "wspólne zamienianie kabli" jest praktycznie tym samym co w domu robiłem i słyszałem zmiany ? To po cholerę mam przyjeżdżać ?

Natomiast gdzieś tu mignęło mi że piszesz sie na ślepy test? Czyżby niezrozumienie co to oznacza ?

Odbieram to jako odwrót na bezpieczne pozycje obronne. A ......... jeszcze obronne przekierowanie rozmowy na inne zdanie ... wiec przypomnę jak to leciało ..

21 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie zniechęcaj się. Nasz kolega Fafniak nie słyszy różnicy w kablach i co rusz nam o tym przypomina w tematach kablowych i nie tylko, większość forumowiczów tych dłużej tu będących wie o tym doskonale i nie reaguje na te wpisy. No niestety, tym razem na Ciebie trafiło hasło "Ślepy test" ....... sam osobiście jestem gotów podjąć się tego wyzwania na moim sprzęcie,

 

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

A czy nie możesz uznać wolności odczuć poszczególnych osób. Czy trzeba wszystko udowadniać ? Wielokrotnie piszemy o brzmieniu kolumn , wzmacniaczy , lamp , wkładek  i nikt tego nie neguje. A przecież nikt z nas nie wie czy tak samo odebrałby opisywany dźwięk. Co takiego jest w tych kablach ? Dzisiaj zmieniam XLR-y i głośnikowe . Ostatnio zmianę głośnikowych usłyszałem , jak będzie dzisiaj nie wiem i to jest fascynujące :)

Wiem ze to pisanie nie do mnie kierowane, ale ... to jest właśnie problem nasze drogiego kolegi ... nie potrafi dopuścić takiej myśli ze moze jednak ludzie słyszą te zmiany w kablach, podstawkach, zaślepkach, wspólnej masie na gniazdach i cholerka wie w czym jeszcze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wiem ze to pisanie nie do mnie kierowane, ale ... to jest właśnie problem nasze drogiego kolegi ... nie potrafi dopuścić takiej myśli ze moze jednak ludzie słyszą te zmiany w kablach, podstawkach, zaślepkach, wspólnej masie na gniazdach i cholerka wie w czym jeszcze. 

Dlatego by zminimalizować wpływ wyobraźni i cholera wie czego, należy zrobić ślepy test.

Proste

Sam sie na to pisałeś. Tylko żeby to zrobić i żeby to miało sens należy dochować zasad. Po prostu po to by to było nie do podważenia.

Co jest w tym niezrozumiałego ?

 

11 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Odbieram to jako odwrót na bezpieczne pozycje obronne.

Nie. Nie interesuje mnie przyjazd aby sobie pogwarzyć o kabelkach. Interesuje mnie to do czego wyraziłeś chęć. Interesuje mnie aby zrobić to w porządny sposób aby nikt potem nie powiedział ze nie dochowaliście zasad i zminimalizowania komunikacji, przypadku i cholera jeszcze wie czego. Pamiętaj że potem wynik tego zawsze będzie brany na tapetę podczas rozmów o kablach itp. To będzie naturalna konsekwencja  tych działań. Chyba nie chcesz aby była negowana sytuacja gdy usłyszysz zmiany ?

 

16 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

nie potrafi dopuścić takiej myśli ze moze jednak ludzie słyszą te zmiany w kablach, podstawkach, zaślepkach, wspólnej masie na gniazdach i cholerka wie w czym jeszcze. 

błąd - ja nie neguję słyszenia. Do wyjaśnienia jest to czy te zmiany są czy są produktem tego co mamy między uszami. Bardzo bym prosił abyś nie powielał nieprawdziwych informacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

wspólnej masie na gniazdach

Boguś , są rzeczy które filozofom się nie śniły :)

Wczoraj pozmieniałem trochę układ kabli w gramofonie , przed zmianą jak i po niej miałem szum w kolumnach. Zlikwidowałem go starym sposobem z czasów walki z pętlą mas. Czyli dołożyłem jeszcze jeden kabelek , między uziemieniem pre phono a ...... i tu najlepsze. Kiedyś zadziałało podpięcie takiego kabelka pod śrubkę obudowy pre WBA , teraz nie . Przypadkiem dotknąłem kabelkiem do stopki ze sprężynami i szum przycichł , ale jeszcze był do wychwycenia , dotknąłem sprężyny między krążkami aluminiowymi i zniknął. Stopki ze sprężynami stoją pod stopkami oryginalnymi , oryginalne stopki mają gumę pod spodem więc styku nie ma. Na logikę to nie miało prawa zadziałać , a działa / @nowy78 , sprężyny rządzą :) /. Im wyżej idziemy w system tym więcej czynników zewnętrznych ma wpływ na jakość tego co się wydobywa z kolumn. Kable też mogą być takim elementem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

Dlatego by zminimalizować wpływ wyobraźni i cholera wie czego, należy zrobić ślepy test.

Proste

Sam sie na to pisałeś. Tylko żeby to zrobić i żeby to miało sens należy dochować zasad. Po prostu po to by to było nie do podważenia.

Co jest w tym niezrozumiałego ?

 

Chcesz pisać doktorant naukowy czy co? o jakich zasadach Ty do mnie mówisz? To ma być proste = Ty, ja i kable.

Aaaaaaaaaaaaa, teraz rozumiem…. doskonale wiesz ze to rzeczy nie do udowodnienia naukowo, więc taka linia Twojej obrony, chcesz wyjść z opresji z twarzą -- rozumiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiek x napisał:

Myślałem że takie testy przeprowadzają dorośli a nie dzieci.Oczka,tupnięcia,kaszlnięcie....albo ktoś słyszy albo nie. Chyba nikt dorosły nie chce się sam oszukiwać albo robić na złość Fafniakowi 🙈

Kiedyś pewien Gościu mówił ze rozróżnia w 100% "pewne napoje" różnych producentów po smaku. Wiec zrobiony został test. Bardzo dobrze mu wychodziło zgadywanie dopóki nie poproszono drugiego Gościa do opuszczenia pomieszczenia. Wynik "zgaduj zzzgadulala" ;) nagle wypadł conajmniej średnio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Boguś , są rzeczy które filozofom się nie śniły :)

To prawda.

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Im wyżej idziemy w system tym więcej czynników zewnętrznych ma wpływ na jakość tego co się wydobywa z kolumn

To też prawda.

PS.

Pamiętaj, że SET kablowy Purist Audio Design Poseidon (głośnikowy/XLR/zasilające) czeka na hasło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Chcesz pisać doktorant naukowy czy co? o jakich zasadach Ty do mnie mówisz? To ma być proste = Ty, ja i kable.

Aaaaaaaaaaaaa, teraz rozumiem…. doskonale wiesz ze to rzeczy nie do udowodnienia naukowo, więc taka linia Twojej obrony, chcesz wyjść z opresji z twarzą -- rozumiem. 

? Ja nie mam sie czego obawiać. To ty twierdzisz ze słyszysz te wszystkie zmiany. Po prostu chciałbym niepodważalnego dowodu. W czym jest problem ?

Zrobienie całości zgodnie z procedurami, będzie czymś co można uznać za miarodajne. Czego Bogusławie nie rozumiesz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Fafniak napisał:

O kasę nie będę się zakładał. Napisałem że chciałbym wreszcie usłyszeć i zobaczyć jak ktoś rozpoznaje. Mogę przyjechać z przyzwoitą łychą lub koniakiem. Głupie pomysły zakładów o kasę możecie wyrzucić do kosza.

Uważam, że tj. znakomity pomysł, tylko strata kasy mogłaby bardzo zaboleć. Jednak nie jesteś pewny swojej tezy.

22 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Chcesz pisać doktorant naukowy czy co? o jakich zasadach Ty do mnie mówisz? To ma być proste = Ty, ja i kable.

Dokładnie tak. Nic prostszego, po prostu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy forumowy test MP3 vs FLAC. Mimo, że wyniki były jednoznaczne, to nie wpłynął on znacząco na audiofilską świadomość. Nawet nie każdy, którzy go nie zdał (a nie zdali wszyscy biorący udział;) przyjął do wiadomości, że różnic nie słychać! Dlatego po dyskutowanym teście nie obiecuję sobie wiele. Ogólnie w środowisku nic on nie zmieni. Czy nie warto go zatem przeprowadzić? Warto. Może on bowiem zmienić podejście biorących w nim udział. Może jedna czy dwie osoby wyciągną z niego ważne dla siebie wnioski i zaczną lepiej ukierunkowywać siły i środki w poszukiwaniu idealnego brzmienia. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...