Skocz do zawartości

Zestaw do kina domowego + do muzyki (dwa amplitunery)


igortoja

Recommended Posts

Czołem, szukam szukam i znalezc nie mogę.

Szukałem czegoś co spełni moje oczekiwania i zagra dobrze pod kino i muzykę, jednak po odsłuchaniu kilku zestawów stwierdzem, że jest to wręcz nie możliwe.

Dlatego zwracam sie do Was z prośbą, czy jestescie w stanie polecić jakieś kolumny, które zagrają dobrze pod kino i stereo i jakieś dwa apmlitunery (kino i stereo) najlepiej jednego producenta.

Do tej pory słuchałem głównie denona ze względu na braki yamahy (bo główniena te dwa systemy chciałem sie zadecydować) i mam takie odczucia 

1.Denon x2700 + Focal Sib Evo 5.1 - bardzo dobre wrażenie w kinie jednak mizerne jeśli chodzi o muzykę

2.Denon x2700 + Wilson raptor 7 - średnio muzyka i średnio kina (ale tu odsłuch był na słabym poziomie bo był prpblem z podpięciem tyłów)

3.Denon Rcdn11 + jakieś wilsony (małe kolumny, nie stojące tylko do powieszenia), ale nie pamiętam jakie, - super muzyka, kino wiadomo, nie to przeznaczenie.

 

Skłaniam sie jeszcze do zakupu opcji 1 i 3 z wyzej opisanych przeze mnie

 

Zaznaczę od razu, ze nie mam za dużo miejsca, więc najchętniej by wszystko było  wiszące lub stosunkowo cienkie kolumny stojące (najlepiej do 20cm szerokości), tylko nie wiem jak to sie sprawdzi.

 

 

Edytowano przez igortoja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co dwa amplitunery?

Jeżeli już tak chcesz to lepiej kupić amplituner z pre-out dla frontów i do tego jakieś końcówki dwie

jak chcesz jeszcze bardziej to zamiast końcówek, wzmacniacz stereo i do niego pre-outy wpinasz.

Jak chcesz jeszcze lepiej to DAC i podpinasz go do wzmaka a do niego źródełko i chyba tyle.

Dwa amplitunery to jednak trochę zabawy ale w sumie co kto woli.

Dobra, nie sprawdziłem co wrzuciłeś dokładnie.

Najpierw proponuje przetestować "trochę" lepsze kolumny a dopiero potem zastanawiać się nad dwoma amplitunerami.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest tu kilka 'bo'.

System zagrał słabo bo:

1. Ten amplituner nie jest fajny w stereo

2. Te kolumny nie są fajne w stereo

3. Ceol zagra dla Ciebie fajnie w stereo? Bo dla mnie tak średnio.

Chcesz amplituner to Arcam AVR5 + znacznie lepsze kolumny. Wtedy to będie grac jedno i drugie.

Albo dozbieraj do lepszych kolumn do X2700 , może miedzy czasie pokażę się też 6A od Yamahy.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, S4Home napisał:

Albo dozbieraj do lepszych kolumn do X2700 , może miedzy czasie pokażę się też 6A od Yamahy.

Jakieś propozycje, jakie kolumny mogę dobrać do tego? No i pytanie zasadnicze czy warto w ogole pozostawać przy x2700? 

Masz może info czy w tym roku może jeszcze pojawić się cokolwiek od yamahy?

5 minut temu, maciek72 napisał:

Amplituner z pre out i wzmacniacz ?

Nie taniej ?

 

Polecisz coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, seba3002 napisał:

Kolego @igortoja a możesz podać metraż pomieszczenia, w którym ma stać sprzet? I jakiś plan lub jego zdjęcie? Fajnie byłoby gdybyś też podał jakieś widełki cenowe, w których chcesz się zmieścić. 

Myslalem cos okolo9k na całość.

Ponizej zdjecie pomieszczenia

Screenshot_20211202-215858_Samsung Internet.jpg

Swoją drogą, mam jescze stary amplituner Akai model AM-32. Moze jego można wykorzystać? Nie mam niestety  tylko odpowiednich kolumn do niego 

Swoją drogą, mam jescze stary amplituner Akai model AM-32. Moze jego można wykorzystać? Nie mam niestety  tylko odpowiednich kolumn do niego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maciek72 napisał:

Amplituner z pre out i wzmacniacz ?

Nie taniej ?

 

Jest problem z takim amplitunerem teraz.

Bo musiał by to być Marantz

22 godziny temu, igortoja napisał:

Jakieś propozycje, jakie kolumny mogę dobrać do tego? No i pytanie zasadnicze czy warto w ogole pozostawać przy x2700? 

Masz może info czy w tym roku może jeszcze pojawić się cokolwiek od yamahy?

W tym roku raczej nie.

Czy warto pozostać z X 2700 to zalezy od Ciebie i Twojego odebrania odsłuchu.

Sprawdż Aurora 700, QAcustic 3050i, ELAC F6.2

9 godzin temu, igortoja napisał:

Myslalem cos okolo9k na całość.

W tej cenie mozna jeszcze pomyśleć o procesorze oraz 5 kanałowej końcówce Emotiva.

To zagra dobrze w stereo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...