Skocz do zawartości

Muzykalny wzmacniacz pod Elac Debut 2.0 b6.2


alkonato

Recommended Posts

Cześć,

Zostałem posiadaczem kolumn podstawkowych Elac Debut 2.0 B6.2.
Chciałbym do nich dobrać jakiś sensowny (budżetowy) wzmacniacz w cenie do 2,5 tys. zł.
Po zapoznaniu się z niezliczoną ilością treści w sieci traktujących o możliwych zestawieniach mam totalny mętlik w głowie.
Wiem, że tylko realny odsłuch daje szansę na w miarę trafny wybór, ale jest to trudne chociażby ze względu na dostępność sprzętu, kwestie lokalizacyjne jak i czas, którego ciągle mi brak.
Prosiłbym Was o pomoc w zawężeniu poszukiwań.
 
Nie jestem audiofilem, ale muzyka towarzyszy mi w każdej możliwej chwili.
Preferowane gatunki muzyki to rock, ambient, muzyka elektroniczna, synth pop, indie, jazz.
Pomieszczenie to prawie idealnie kwadratowy pokój o powierzchni ok. 20 m2, niezagracony, dużo przestrzeni.
Jako żródło stawiam na smartfon i tablet z aptx HD, Spotify i Deezer (najpewniej zostanę przy tym pierwszym), radio internetowe np. Radio Paradise, laptop z linuxem na pokładzie (BT lub kabel), a docelowo planuję też zakup gramofonu. Ma być prosto i przyjaźnie.

Stawiam na muzykalność i przestrzeń, nie mam zamiaru skupiać się nad każdym detalem. Muzyka ma mnie cieszyć, a nie zamęczyć np. po wielogodzinnej wieczornej sesji przy jakimś zacnym trunku ;)

Poniżej moje trzy opcje, które poddaję pod Wasz osąd. Naprawdę będę niezmiernie wdzięczny, za każdy komentarz, który w jakimś stopniu przybliży mnie do celu, szczególnie w kwestii wspomnianej muzykalności wzmacniacza.

1. Argon Audio SA1 - opcja najtańsza, a wydaje się, że idealnie wpisuje się w moje potrzeby (nie wiem tylko co z podłączeniem laptopa po kablu). Docelowo dokupiłbym też gramofon od tego producenta. Ma sporo pozytywnych opinii na zagranicznych portalach i jest trochę uboższym krewnym NAD Amp1, więc chyba nie jest źle - w tym przedziale cenowym oczywiście.

2. NAD c338 - ogromna funkcjonalność i mój faworyt, ale wiele negatywnych komentarzy dotyczących łączności bezprzewodowej. Czy faktycznie jest się czego bać? Jak to zagra w porównaniu np. do Yamahy rn803d, którą dość często słyszę i mnie akurat nie zachwyca (wiem, że to inny przedział cenowy, nie jestem też profesjonalistą, piszę o swoich odczuciach trochę z perspektywy ceny).

3. Magnat 780 mr - to byłby wypas i nagięcie budżetu, ale chyba nie do tych kolumn. Może jednak się mylę i patrząc w przyszłość, byłaby to dobra inwestycja. Pytanie jak to zagra/może zagrać..? Na stronie producenta widziałem też opcję mr 750 z BT aptx HD, ale u nas o tym cisza.

Rozważałem też: Yamaha A-S501 (+ pro link 1), NAD 316bee v2 (+zen blue v2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Wyjaśnij termin "niezagracony"

Kanapa narożna ze stolikiem kawowym, regał z książkami, fotel, kilka kwiatów i coś tam na ścianach, parkiet. Jedna ze ścian to duże okna i drzwi balkonowe, szacuję, że ponad 70% powierzchni.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jeśli używany wzmacniacz to jednym z lepszych wyborów będzie Roksan K2.

Ale polecam także topowego Denona PMa 1560, starsza ale bardzo jara konstrukcja.

Te co Ty wybrałeś to wzmacniacze nowe. Z nowych konstrukcji ten 338 może się podobać z Elaciem ale jednak startu do powyższych nie ma.

Piotr

 

Dziękuję za podpowiedź, ale ma to być sprzęt nowy. 

Jak wypada c338 w zestawieniu z takim Argon Audio SA1? Jakieś doświadczenia? Ciężko cokolwiek znaleźć na temat tego maleństwa. Gdzieś w sieci był zestawiany właśnie z Elacami, stąd taki mój pomysł. Kurcze najlepiej byłoby posłuchać jednego i drugiego, tylko gdzie?

12 minut temu, alkonato napisał:

Ciężko cokolwiek znaleźć na temat tego maleństwa

..oczywiście mam na myśli PL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2021 o 14:22, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

za niewiele większe pieniądze na ceneo znajdziesz nowego Cyrusa One z bluetooth. Moim zdaniem byłby to idealny wybór do Twoich potrzeb. Z Elacami powinno bardzo fajnie współgrać.

Pozdrawiam,

Michał

Dziękuję za radę, jednak to trochę większe pieniądze, a ja nie chcę się nakręcać bo za chwilę wejdę na wyższą półkę cenową i będę miał kolejne dylematy. 

No nic trzeba się umówić na odsłuch, wybieram NADa c338. Może poproszę jeszcze o zestawienie go z Rotelem A11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2021 o 09:04, alkonato napisał:

Jak wypada c338 w zestawieniu z takim Argon Audio SA1? Jakieś doświadczenia? Ciężko cokolwiek znaleźć na temat tego maleństwa. Gdzieś w sieci był zestawiany właśnie z Elacami, stąd taki mój pomysł. Kurcze najlepiej byłoby posłuchać jednego i drugiego, tylko gdzie?

Z tych dwóch jednak wybrał bym 338.

W razie czego pisz do nas to go wycenimy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Bardzo dobrze z Elacami zagra dynamiczny Cyrus One, do którego możesz dokupić streamer taki jak np. Audio Pro Link 1. Możesz także poczekać na Magnata MR780 i w przyszłości pomyśleć o transporcie sieciowym takim jak np iFi Audio Zen Stream. Exposure 1010 także jest ciekawą propozycją jeśli chciałbyś postawić na muzykalne brzmienie z mocniejszą podstawą basową. 

Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...