Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 - jednak to nie to...


markosz

Recommended Posts

Autor tematu pisze, że ma kable Melodia Purple... i zbyt dużo wysokich tonów... To jest niemożliwe. Aurory mają wycofaną górę, a dodatkowo kable Melodiki strasznie zamulają dźwięk, obcinają górę, więc coś ewidentnie tu nie gra.

Miałem wspomnianą Yamahę, grającą z Aurorami 700 i te kable melidiki też mam. Aktualnie gdzieś leżą w garażu, bo to najgorsze kable jakie w życiu miałem. Grały tylko bas...

A sprawdź może jeszcze, czy przypadkiem nie podlaczyles źle kolumn. Może jedną polaczyles w przeciwfazie i stąd brak basu i przez to wydaje ci się, że gra tylko góra. Sprawdź dokładnie biegunowość podłączenia kolumn.

Edytowano przez Yahoou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, S4Home napisał:

Mam wrażenie że u Ciebie to akustyka.

Po pierwsze to za duża kubatura pomieszczenia dla Aurora 700.

Po drugie:

Jest to dość dziwne z racji iż Aurory mają utemperowane wysokie.

Więc albo Twoje poprzednie kolumny były uszkodzone przez lata albo tak grały mocno cofniętą górą że się przyzwyczaiłeś. Kolejna sprawa że bas z poprzednich mógł zakrywać to pasmo.

A zatem czy to przyzwyczajenie czy akustyka dowiesz się tylko wypożyczając inne kolumny.

KEF Q 950 ok. Może Transplus 1500? chociaż one mają znacznie więcej gory.

 

Piotr

Dlatego właśnie chciałbym spróbować czegoś innego jak np wspomniane Q950...

Nie twierdze, też że Aurory 700 nie maja wcale basu jest go po prostu wg mnie mało... może to przez duże wysokie pomieszczenie.

 

40 minut temu, Yahoou napisał:

Autor tematu pisze, że ma kable Melodia Purple... i zbyt dużo wysokich tonów... To jest niemożliwe. Aurory mają wycofaną górę, a dodatkowo kable Melodiki strasznie zamulają dźwięk, obcinają górę, więc coś ewidentnie tu nie gra.

Miałem wspomnianą Yamahę, grającą z Aurorami 700 i te kable melidiki też mam. Aktualnie gdzieś leżą w garażu, bo to najgorsze kable jakie w życiu miałem. Grały tylko bas...

A sprawdź może jeszcze, czy przypadkiem nie podlaczyles źle kolumn. Może jedną polaczyles w przeciwfazie i stąd brak basu i przez to wydaje ci się, że gra tylko góra. Sprawdź dokładnie biegunowość podłączenia kolumn.

Coś racji w tym musi być... Po wymianie kabli na melodikę faktycznie zrobiło się jakby lepiej z górą tzn nie muszę jej obcinać pokrętłem tak jak na poprzednich kablach... Może faktycznie przez te kilkanaście lat na starych głośnikach przywykłem po prostu do małej ilości górnych pasm 🤔

No i bądź tu Panie mądry jako laik... czytałem fora i piszą "ludziska" ze kable tak naprawdę wnoszą miniprocenty do całego odsłuchu i nie warto wydawać na nie jakiejś $$ a poza tym te melodiki były tez chwalone no to wziąłem i zakupiłem....

 

Z podłączeniem  jest na 100% wszystko OK  akurat temat kabelkologii nie jest mi obcy... no i sprawdzałem ze 3x czy aby na pewno jest OK

 

29 minut temu, J4Z napisał:

@Yahoou a później coś piszę o końcu. Weź tu ogarnij 🤔 

*kocu

Hahaha pewnie macie niezłą zagwozdkę o co mi w ogóle kaman :P  ale już na początku pisałem, ze nie potrafię opisać moich odczuć muzycznych... z tym kocem chodziło mi , że właśnie są takie jakieś zamulone dźwiękowo...

6 minut temu, Khedron napisał:

Wybrałeś najgorsze kable na rynku. Zmień na kawałki drutu z płotu i już będzie lepiej. Heco Aurora 700 z Yamahą zgrywają się bardzo dobrze, ale na tą przestrzeń jaką tam masz mogą być po prostu za małe. Możesz zaryzykować i posłuchać Aurory 1000 albo, jak już wspomniano wyżej Transpusów 1500. Czego byś nie robił, najpierw usuń te nieszczęścia od Melodiki bo one każdy system zamienią w powód do płaczu. Inna sprawa - są kolumny jak wspomniane Magnat, grające dużo powyżej swojej ceny, ale Aurora 700 gra tak jak kosztuje - 2800 zł za parę to nie jest kwota po której można spodziewać się wybitnego brzmienia. 

No i kolejne potwierdzenie, ze to słaby zakup....a niby miały być takie dobre i tak je kilka osób wychwalało jak czytałem opinie o nich... szkoda, że $$ w takim razie wywalona w błocko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie odsluchiwales? Tak się dzieje zawsze kiedy się czyta a nie słucha. 

Kefy możemy pożyczyć.

Piotr

No przyznaję się bez bicia, że nie nie słuchałem... i to jeszcze kupiłem je z premedytacją no bo:  po pierwsze zachwalane w zestawieniu z Yamahą a po drugie były w dobrej promce... i tak było zarówno z amplitunerem jak i kolumnami :(  Teraz przynajmniej mam już naukę, że odsłuch przede wszystkim i nie ma co tego bagatelizować...  No ale tak to własnie jest jak człowiek ledwo co eis wprowadził do nowego domku i każdą zł ogląda dwa razy...

S4Home z chęcią wypożyczę Q950  i może jeszcze jakiś inny model, tak żeby mieć dla porównania... ale żeby nie zabijał ceną. ;) 

 

 

1 godzinę temu, Khedron napisał:

Nie tak napisałem . To nie jest słaby zakup tylko kolumny warte tyle ile za nie zapłaciłeś. Można było dołożyć 700 zł i kupić Transplusy 1500, ale nigdy nie masz gwarancji, że coś trafi w Twój gust dopóki tego nie posłuchasz u siebie. Mimo wszystko, jeśli już szukać tu zgodności co do słabego elementu to raczej będą to kable Melodiki. Zmień na cokolwiek innego i spróbuj posłuchać. 

Z tą $$ wywalona w błoto to bardziej chodziło mi o te kable Melodiki... w sumie potrzebowałem 7m więc 3 stówki poszły a można było je dołożyć do jakiś innych kabelków...

Chociaż widzisz, tak jak pisałem, człowiek zielony przychodzi zaczyna czytać i wychodzi jak wychodzi... Co do samych  kabli (ogólnie) to już w ogóle jest meksyk... ile jest teorii, że nic nie poprawiają tyle samo, że dużo dają... Tym bardziej, że te Melodiki naprawdę ludzie polecali że to dobry kabel polskiego producenta.

Co do samych  kolumn Aurora700 to wiele osób stawia je naprawdę wysoko, nawet porównując z kolumnami za kwoty 5/6kpln... więc tu kolejny mętlik w głowie zielonego człowieka się robi.  Dobre z tego wszystkiego jest to, że mogę je jeszcze oddać co zapewne uczynię. W przyszłym tygodniu.

Właśnie niedawno się wprowadziliśmy więc mam dużo przeróżnych skrętek zwykłych i żelowych z różnymi przekrojami więc dla experymentu mogę  podpiąć ;)

 

 

3 godziny temu, Yahoou napisał:

Autor tematu pisze, że ma kable Melodia Purple... i zbyt dużo wysokich tonów... To jest niemożliwe. Aurory mają wycofaną górę, a dodatkowo kable Melodiki strasznie zamulają dźwięk, obcinają górę, więc coś ewidentnie tu nie gra.

 

Hmmm... a może to właśnie ten efekt wycofanej góry daje mi takie odczucie jakby  braku przestrzeni i ogólnie właśnie  jakby dynamiki 🤔

Kurcze  no nie umiem kompletnie ocenić co jest nie tak...i nazywać zeczy po imieniu... niby coś mi nie pasuje a jednak do końca nie wiem co...

Edytowano przez markosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markosz, masz taki fajny system kalibracji w swoim amplitunerze - YAPO...  Wypróbowałeś go? Czasem potrafi zdziałać cuda i właśnie jest do tego, aby poprawić brzmienie w trudnych akustycznie pomieszczeniach. Zrób kalibrację, nawet kilka razy przy różnych ustawieniach kolumn. Może przyniesie pożądany skutek. Miałem taki zestaw jak ty i u mnie na 26m2 grało to naprawdę bardzo fajnie. 3,5 roku ten zestaw u mnie grał, a nigdy tak długo sprzętu nie miałem.

Edytowano przez Yahoou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

@markosz Czy masz jakieś słuchawki? 

Jedynie takie co dają w pudełku razem z telefonem... ale to raczej nie o takie chodzi 😉 Niestety nie mam nic porządniejszego.

 

 

21 minut temu, Yahoou napisał:

@markosz, masz taki fajny system kalibracji w swoim amplitunerze - YAPO...  Wypróbowałeś go? Czasem potrafi zdziałać cuda i właśnie jest do tego, aby poprawić brzmienie w trudnych akustycznie pomieszczeniach. Zrób kalibrację, nawet kilka razy przy różnych ustawieniach kolumn. Może przyniesie pożądany skutek. Miałem taki zestaw jak ty i u mnie na 26m2 grało to naprawdę bardzo fajnie. 3,5 roku ten zestaw u mnie grał, a nigdy tak długo sprzętu nie miałem.

 

Faktycznie... całkiem o tym zapomniałem... Jutro się pobawię i zobaczymy co z tego wyjdzie.  Mówisz o róznych ustawieniu kolumn, mrzesz coś zasugerować ? Chyba nie za bardzo mam jakieś duże pole do popisu, co najwyżej mogę je  dać bliżej lub dalej od ściany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, markosz napisał:

Faktycznie... całkiem o tym zapomniałem... Jutro się pobawię i zobaczymy co z tego wyjdzie.  Mówisz o róznych ustawieniu kolumn, mrzesz coś zasugerować ? Chyba nie za bardzo mam jakieś duże pole do popisu, co najwyżej mogę je  dać bliżej lub dalej od ściany.

Bardzo cenna uwaga . Daj koniecznie znać jak po kalibracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Nie odsluchiwales? Tak się dzieje zawsze kiedy się czyta a nie słucha. 

Piotrek, przecież Ty jesteś tego sprawcą. Najpierw organizujesz konkurs na pisanki o Aurorach. Nawet w trakcie trwania próbowałem sygnalizować czy czasem to nie marketing na pozbywanie się leżaków. Później kilku użytkowników oraz Ty w imieniu innych użytkowników piszecie bajeczne recenzje tychże kolumn, a później się dziwisz, że ludzie biorą w ciemno ;) 

Nawet @Kraft przyłożył "pióro" do tego stanu rzeczy opisując jakie to fajne paczki są.

Cytuję dla leniwych: "Jeśli jednak pułap 3000-3500 zł jest dla was szklanym sufitem, to nie macie się czym przejmować. Już za te pieniądze możecie cieszyć się dźwiękiem bardzo dobrej jakości. Możecie słuchać muzyki bez lęku, że tracicie z niej coś istotnego, tylko dlatego, iż nie stać was na jeszcze droższe głośniki".

Dzisiaj zadajesz pytania? Litości ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN 803 bez kalibracji gra niezbyt ciekawie.Az mnie zdziwilo ze kolega nie zrobil tego.Za yapo placimy wcale nie mala cene.Ale po tej kalibracji yamaha zaczyna brzmiec duzo duzo lepiej.Dla wielu, jak dla mnie np, wtedy brzmi poprostu cudownie.Wiec kupujac ten amplituner warto z tego korzystac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, markosz napisał:

Hmmm... a może to właśnie ten efekt wycofanej góry daje mi takie odczucie jakby  braku przestrzeni i ogólnie właśnie  jakby dynamiki 🤔

Wyciągając wnioski z tego opisu, czyli braku przestrzeni i dynamiki to proponuję posłuchać np. Polk Audio Signature S60E. Pokazała się ostatnio na naszym rynku nowa seria tych kolumn z dopiskiem Elite.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2021 o 12:31, T Z6 napisał:

Mi bardzo pasuje.Tobie nie musi.Na tym rzecz polega ze kazdemu podoba sie cos innego.Ale tu widac rzadko kto to rozumie.

widze ,ze kolega poczuł sie urażony chociaz nie taki mialem zamiar. Stwierdziłęm po prostu fakt po odsłuchach ze 13 czy 14 zestawów . Jakbym ich nie odsłuchał tez stwierdziłbym ,ze mi sie podobają . A Ty ile zestawów odsłuchałeś ?

i nigdzie nie napisałem ,że to złe kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziles.Spokojnie.Sluchalem ponad 20 wzmacniaczy.W tym kilku juz leciwych ponad 20 letnich.I mi RN 803 najbardziej pasowalo i juz tak jest od 2018 roku.Jesli chodzi o kolumny to sluchalem okolo 10.I zostaly Aurory 700 i Melodika BL 40.Mi chodzi tylko o to ze kazdy z nas ma swoj wlasny gust.Mi sie podoba Ania a tobie Monika.I to jest normalne.Ale w kwestii sprzetu audio bez odsluchow i to najlepiej domowych mozna niezle wtopic.Wiem to bo sam na poczatku wtopilem.A gdy mamy duze pomieszczenie to tym bardziej bez sprawdzenia mozemy wtopic na maxa.Zawsze mozna sprzedac kolumny czy amplituner ale zawsze jednak z jakas strata.W przypadku RN 803 Yamahy bez kalibracji yapo ten amplituner moim zdaniem nie ma szans dobrze zabrzmiec.No chyba ze ktos ma idealne akustycznie lokum.Po kalibracji i to najlepiej z wylaczonym korektorem yapo od razu dzwiek nabiera masy, przestrzeni, i wszelkich smaczkow ktorych bez kalibracji raczej nie uslyszymy....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2021 o 15:53, Yahoou napisał:

Autor tematu pisze, że ma kable Melodia Purple... i zbyt dużo wysokich tonów... To jest niemożliwe. Aurory mają wycofaną górę, a dodatkowo kable Melodiki strasznie zamulają dźwięk, obcinają górę, więc coś ewidentnie tu nie gra.

Jestem dokładnie takiego samego zdania.

21 godzin temu, MariuszZ napisał:

Piotrek, przecież Ty jesteś tego sprawcą. Najpierw organizujesz konkurs na pisanki o Aurorach. Nawet w trakcie trwania próbowałem sygnalizować czy czasem to nie marketing na pozbywanie się leżaków. Później kilku użytkowników oraz Ty w imieniu innych użytkowników piszecie bajeczne recenzje tychże kolumn, a później się dziwisz, że ludzie biorą w ciemno ;) 

Zorganizowaliśmy konkurs za waszą zgodą i pozwoleniem.

Konkurs miał polegać na wypromowaniu czy też pokazaniu nowej serii. 

Ja nie napisałem żadnej recenzji!

Nigdzie nie napisałem i nikomu nigdy nie sugerowałem kupna żadnych kolumn w ciemno!

Dlatego bardzo cię przepraszam ale nie rozumiem.

Piotr

 

Edit.

Dodam tylko że Polk audio signature gra jasniej. 

Jak wspomniano wyżej jeśli aurora z kablami melodika gra wysoko góra to albo akustyka leży całkowicie albo wzmacniacz. 

W tym momencie ciężko kupić zestaw który zagrał by jeszcze spokojniej górą.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

Konkurs miał polegać na wypromowaniu czy też pokazaniu nowej serii. 

Ja to rozumiem. Cała historia zamyka się w kilku recenzjach, które są przychylne tym kolumnom, bo jakże by inaczej. Do wygrania były i raczej ktoś kto je chciał wygrać nie napisałby złego słowa. Nic nie mam do tych paczek, mało tego, nawet serdecznemu koledze poleciłem i załatwiłem telefonicznie rabat w sklepie, bo on się wstydził zapytać o rabat. Grają u niego do dziś i jest z nich bardzo zadowolony. 

Zwróciłem tylko uwagę, że nakręciłeś tym konkursem pisanie o nich dobrych rzeczy, a te kilka czy kilkanaście recenzji dało wielu użytkownikom obraz jak grają. Normalnie każdy powinien posłuchać kolumn u siebie w domu przed zakupem ale w tym przypadku, gdzie praktycznie każdy recenzent pisał bardzo ciepłe słowa o nich na pewno wielu kupiło w ciemno. Zatem trochę w tym masz swój udział ;) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

Ja to rozumiem. Cała historia zamyka się w kilku recenzjach, które są przychylne tym kolumnom, bo jakże by inaczej. Do wygrania były i raczej ktoś kto je chciał wygrać nie napisałby złego słowa. Nic nie mam do tych paczek, mało tego, nawet serdecznemu koledze poleciłem i załatwiłem telefonicznie rabat w sklepie, bo on się wstydził zapytać o rabat. Grają u niego do dziś i jest z nich bardzo zadowolony. 

Zwróciłem tylko uwagę, że nakręciłeś tym konkursem pisanie o nich dobrych rzeczy, a te kilka czy kilkanaście recenzji dało wielu użytkownikom obraz jak grają. Normalnie każdy powinien posłuchać kolumn u siebie w domu przed zakupem ale w tym przypadku, gdzie praktycznie każdy recenzent pisał bardzo ciepłe słowa o nich na pewno wielu kupiło w ciemno. Zatem trochę w tym masz swój udział ;) Pozdrawiam.

No właśnie widzisz. Ale taki sam. Dokładnie taki sam konkurs zrobiliśmy z Wilson Raptor 7. Także za waszym pozwoleniem. Także na waszych stronach i co? I mimo pochlebnych opinii nie stały się tak popularne jak Aurory. Umówmy się! Tak jest.

Zaznaczam po raz kolejny 

Jesteśmy salonem. Mamy dwie salki odsłuchowe. Za każdym razem kiedy wskazuje swój typ to jest to mój typ dla klienta, odbiorcy. Moj!.

Kolega z salonu może mieć inny i jest to całkowicie normalne a wręcz właśnie pokazuje że nasze podejście jest pod klienta. 

Więc po prostu się z tobą nie zgadzam że to moja wina że kolega kupił bez odsłuchu. 

Czemu nie kupił raportów? :)

rozumiesz?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do referencyjnego to mu brakuje.

Tu na forum akurat przejawia się najczęściej taki budżet oraz oczekiwania gdzie taki zestaw w propozycjach się pojawia.

Ja to już zaznaczyłem w kilku postach wystarczy sprawdzić.

Uważam że cena 803 jest za wysoka obecnie. Ale nie mnie o tym decydować.

Natomiast chętnie poznam alternatywę dla auror.

Z doświadczenia widzę co klienci wybierają przy odsłuchu.

ALE zaznaczam po raz enty. to że 100 osób wybierze jedno nie znaczy że 101 obywatel ma brnąć w to w ciemno.

To nie PRL.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że autor wątku, zniknął, bo zrobił kalibrację, maszyna rozwiązała jego problemy akustyczne i obecnie zachwycony oddaje się przyjemności słuchania muzyki 👍🙂

Osobiście uważam, że rzeczona Yamaha i Aurory, to bardzo uniwersalny zestaw, który zadowoli zdecydowaną większość średnio zaawansowanych nawet melomanów. Owszem ma swoje braki, ale jest naprawdę dobry. U mnie np. Yamaha pojechała do ludzi a Aurory grają z innym wzmakiem i jest naprawdę dobrze, a trochę sprzętow już słuchałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2021 o 21:02, J4Z napisał:

Bliżej,  dalej, od ściany za nimi. Najlepiej jakbyś z siedzeniem i kolumnami tworzył trójkąt równoboczny.  Dać trochę miejsca z boku bo tam z prawej to pamiętam że nie ma za dużo. Sprawdź różne dogięcie kolumn do środka. 

Czytałeś coś o ustawieniu stereo? 

Niestety nie czytałem ale obiecuję nadrobić lekturę... chwilowo niestety mam troszkę mało  czasu.... poczytam też czy mogę cos zrobić z tą moją jaskinią aby troszkę poprawić akustykę i żeby żonka nie chciał mnie przy tym z domu wyrzucić... 🤣

 

Dnia 4.12.2021 o 11:06, lysyrafal napisał:

Wyciągając wnioski z tego opisu, czyli braku przestrzeni i dynamiki to proponuję posłuchać np. Polk Audio Signature S60E. Pokazała się ostatnio na naszym rynku nowa seria tych kolumn z dopiskiem Elite.

Patrzyłem na nie ale one też podobnie jak Aurory mają 16cm głośniki i to tylko sredniotonowe - czy nie będzie z nich jednak brakowało trochę basu ?

 

29 minut temu, Yahoou napisał:

A ja myślę, że autor wątku, zniknął, bo zrobił kalibrację, maszyna rozwiązała jego problemy akustyczne i obecnie zachwycony oddaje się przyjemności słuchania muzyki 👍🙂

 

Nie nie zniknął i nie maszyna nie rozwiązała problemów, bo zapodział gdzieś mikrofon od Yapo i nie może go namierzyć 😉

 

Co do wyboru w ciemno to faktycznie trochę polegałam na opiniach z rożnych forów a właściwie to całkowicie  na nich polegałem... Nie mam do nikogo żadnej pretensji - nic podobnego... to był mój świadomy wybór w ciemno... a że to moje pierwsze spotkanie z "profesjonalnymi" kolumnami to tak naprawdę sam nie wiedziałem czego chce i czego mam od kolumn oczekiwać. Jaki rodzaj grania będzie mi pasował... U mnie w głównej mierze szalę przechylił budżet jaki akurat miałem, albo może jaki chciałem wydać.... A że akurat Aurory były w bdb jak dla mnie cenie to się na nie zdecydowałem....

Może one po prostu grają poprawnie tylko moje przyzwyczajenia z poprzednich kolumn no name dają złudzenie "słabego grania".

Wydaję mi się tylko że są troszkę zbyt słabe/małe do tak przestronnego kubarurowo pomieszczenia.

Po prostu teraz muszę tak jak powinienem zrobić od początku wybrać kilka modeli i odsłuchać u siebie w domu...

Edytowano przez markosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, markosz napisał:

Patrzyłem na nie ale one też podobnie jak Aurory mają 16cm głośniki i to tylko sredniotonowe - czy nie będzie z nich jednak brakowało trochę basu ?

Witam , poszukaj pylonów daimond 25 28 uwierz mi ze nawet moje opticon 8 mk2 nie maja tak dobrego basu a maja większe głośniki . W kwestii basu pylon zrobił dobra robotę . Rozejrzyj się tez za dali są bardzo muzykalne i wszechstronne . Popatrz może gdzieś ktoś koło ciebie sprzedaje ( wzmak pod pachę i test. najprościej ) gdy tak coś podejdzie wtedy można do domu brać i probowac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...