Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 - jednak to nie to...


markosz

Recommended Posts

Dnia 2.12.2021 o 10:14, markosz napisał:

Kolejna sprawa która nie pasuje mi w Aurorach to średnie oraz wysokie tony są dla mnie zbyt ostre, meczące - musiałem dość mocno przytemperować je pokrętłem. 

 

 

Dnia 3.12.2021 o 18:48, markosz napisał:

Hmmm... a może to właśnie ten efekt wycofanej góry daje mi takie odczucie jakby  braku przestrzeni i ogólnie właśnie  jakby dynamiki 🤔

To chyba sprzeczne zdania. Chyba, że się nie znam i się mylę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, T Z6 napisał:

Szukaj kolego mikrofonu i zrob kalibracje.Bez tego to urzadzenie niestety brzmi bardzo slabo.Za yapo placimy wiec bez sensu byloby z tego nie korzystac.

Bedę szukał będę, mieliśmy po prostu po drodze przeprowadzkę i gdzieś go wsadziłem ... ale być gdzieś musi.

14 minut temu, Arekszcz napisał:

Witam , poszukaj pylonów daimond 25 28 uwierz mi ze nawet moje opticon 8 mk2 nie maja tak dobrego basu a maja większe głośniki . W kwestii basu pylon zrobił dobra robotę . Rozejrzyj się tez za dali są bardzo muzykalne i wszechstronne . Popatrz może gdzieś ktoś koło ciebie sprzedaje ( wzmak pod pachę i test. najprościej ) gdy tak coś podejdzie wtedy można do domu brać i probowac

No właśnie i tu już robi się ten sam problem jaki miałem przed zakupem tych Auror czyli kasa...  niestety ale nie mogę sobie pozwolić na zakup kolumn w kwocie za jaka widzę, że są np te diamondy 28

 

 

7 minut temu, pawelend napisał:

 

 

To chyba sprzeczne zdania. Chyba, że się nie znam i się mylę.

🤣 no ja to się na pewno nie znam i sam nie wiem co właśnie mi nie pasuje w tych Aurorach ale na pewno coś w tym jest....

Te zbyt dużo góry i meczący dźwięk miały na początku jak je wyjąłem z kartonu i grały na starym 20 letnim kablu... po przegraniu kilkunastu  godzin i spięciu ich Melodiką stało się to  co napisałem później...

Edytowano przez markosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, markosz napisał:

No właśnie i tu już robi się ten sam problem jaki miałem przed zakupem tych Auror czyli kasa...  niestety ale nie mogę sobie pozwolić na zakup kolumn w kwocie za jaka widzę, że są np te diamondy 28

Popatrz za używkami nie musza być diamond ( przytoczyłem je bo słuchałem i miałem) ogólnie bas w pylonach jest na mega poziomie. Popatrz serio w okolicy na używki zdarzają się na gwarancji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak autor wątku kupiłem aurory trochę w ciemno (choć nie powiem - słuchałem ich w salonie z dwoma wzmacniaczami). Miał to być pierwszy "poważniejszy" zestaw stereo i biorąc pod uwagę to, że słucham bardzo zróżnicowanych gatunków muzycznych, to szukałem możliwie najbardziej uniwersalnego brzmienia i połącznia "na początek", żeby wiedzieć czego potrzebuję i czego szukam . Przekopałem internety, posłuchałem trochę "branży" (tak, wiem, powinienem był kolumn) i po kilku tygodniach padło na aurory właśnie (według "branży" - "te kolumny nie wracają z odsłuchów bo w tej cenie to tylko aurory a potem długo długo nic"). Do tego wzmacniacz CXA60 (podobnie według "branży" niemal "idealne połączenie z aurora 700 "). Zestaw jest ze mną około dwa tygodnie i ciągle zastanawiam się, czy obecne sprzęty poprostu tak grają, czy grubo przepłaciłem 🤔. Bo owszem, gra to przyzwoicie, ale czy gra to jak zestaw za ponad 6,5k? Śmiem wątpić, wręcz nadal odczuwam silny ból w okolicach portfela, ale sądzę że tyle teraz trzeba zapłacić, żeby było właśnie co najwyżej "przyzwoicie". Albo wymagania mam za wysokie 🤔. Musiałbym swój zakup porównać z tańszym zestawem, żeby móc to dokładniej ocenić, a podejrzewam, że dopiero wtedy okazało by się, że takich za 3-4k nie brałbym kompletnie pod uwagę i wolałbym zostać ze starym plastikowym KD Samsunga. W jednym ze sklepów miałem okazję posłuchać mocno polecanego swego czasu zestawu KD Yamahy i nie oddałbym za to swojego plastika 😎. Teraz sprawa wygląda tak - biegam po pokoju przestawiając kolumny o kilkanaście cm we wszystkie możliwe strony, szukając nie tyle polepszenia dźwięku, co uzasadnienia sobie w głowie wydania takiej kwoty na "przyzwoite" brzmienie 😉. Tylko patrzeć jak zacznę wymieniać z tego powodu kable głośnikowe z "dobrych" na "cudowne", z "cudownych" na bi-wire, potem na "cudowny" bi-wire, śrubki w głośnikach, kupować streamery za kika tysi (w których i tak trzeba będzie wymienić zasilacz za kolejne kilkaset pln bo przecież będzie "dużo lepiej brzmiał"), przewody optyczne za kolejne setki itd. Prowadzi to chyba do tego, że jak kwota urośnie do okolic 10k będę względnie zadowolony z tych wydanych wcześniej 6,5k 🤔. Wniosek nasuwa mi się jeden - to cholernie droga zabawa, a osiągnięte efekty w jakości brzmienia mało proporcjonalne do wydanych ciężko zarobionych pieniędzy. To raczej hobby w obecnych czasach, na czym zwyczajnie da się poważnie zarobić, co też "branża" skuteczne czyni. Uwzględnić trzeba w tym wszystkim też to, że w obecnych czasach pieniądz zupełnie stracił wartość i tyczy się to nie tylko elektroniki, a wręcz wszystkiego. 

P. S. Żeby nie było - nie mam nic do "branży". Oni przecież z tego żyją, polecają często to co mogą sprzedać i na czym zarobić, choć nie zawsze. Najczęściej polecają odsłuchy w domu (co baaaardzo polecam), a niektórzy nawet idą krok dalej i polecają sprzęt używany, za co chwała im ogromna 🙂

Szacuneczek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markosz napisał:

Patrzyłem na nie ale one też podobnie jak Aurory mają 16cm głośniki i to tylko sredniotonowe - czy nie będzie z nich jednak brakowało trochę basu ?

Tam są 3-głośniki, tylko pewne inaczej filtrowane. Do tej pory nie spotkałem się z opinią, aby komuś brakowało basu przy tych kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Arekszcz napisał:

Dlatego każdy musi posłuchać jednak przyznaj ze bas im się udal

Na pewno warto je posłuchać 👍 dla mnie  jak chodzi o bas to rozkładają mnie na łopatki Quadrale. Ostatnio słuchałem w salonie wielkości 50m2 podstawki Aurum Galan 9 i basu nie brakowało, a środek i góra przepiękna (to wszystko z 1x15cm) . Moje Platinum M35 mają 2x13cm a bas u mnie w 18m2 schodzi do 33Hz 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnicę na pewno poczujesz czy na plus czy na minus to dopiero się okaże jak posłuchasz.... Ja od siebie proponuję ci wziąć je do siebie i posłuchać to jest najlepsze co można zrobić. Teraz to wiem i jak widać po kilku wpisach to jest najlepsze wyjście. Zakup je nawet w jakimś z elektromarketów przez neta masz wtedy 14dni na rezygnację z zakupu a w sumie to nawet 28 bo masz kolejne 14dni na ich odesłanie po złożeniu formularza zwrotu towaru... Ewentualnie wypożycz od któregoś z branżowców z forum.

Generalnie do 50m2 ze swojego doświadczenia polecę na pewno Aurore 1000. Aurora 700 graja basem ale ww tych 50m2 może to być już mało... chociaż ja mam wysoki strop w salonie z otwarta kuchnia dwoma otwartymi wyjściami na korytarze więc to też wszystko zależy od pomieszczenia.

Tylko w tym momencie widzę, że poszły do góry dość mocno więc można przy tej kwocie rozważyć inne kolumny.

 

 

3 godziny temu, chudeusz09 napisał:

Podobnie jak autor wątku kupiłem aurory trochę w ciemno (choć nie powiem - słuchałem ich w salonie z dwoma wzmacniaczami). Miał to być pierwszy "poważniejszy" zestaw stereo i biorąc pod uwagę to, że słucham bardzo zróżnicowanych gatunków muzycznych, to szukałem możliwie najbardziej uniwersalnego brzmienia i połącznia "na początek", żeby wiedzieć czego potrzebuję i czego szukam ......

 

Twoja wypowiedz trafia w punkt

Dokładnie jest tak jak piszesz jest to naprawdę drogie hobby wiadomo, że zawsze będzie coś lepszego od lepszego... i jeśli nie jesteśmy jakimiś mega audiofilami i poszukujemy tylko w miarę dobrego grania to takie przytoczone 10kpln to już dla mnie jest kosmos na sprzęt audio... Chociż własnie uzmysłowiłem sobie, że wcale dużo do tej kwoty po zmianie kolumn mi nie będzie  brakować..

To co pewnie teraz u mnie się stanie to oddam te Aurory i wezmę coś innego przekraczającego mój założony pierwotnie budżet... Niestety myślałem, że "zapcham" się tymi Aurorami i za stosunkowo małe $$ będę zadowolony. Niestety  tak nie jest... Jedyne pozytywne w mojej sytuacji jest fakt, że mogę jeszcze dokonać zwrotu dołożyć "parę PLN" i kupić coś innego. Tym razem najpierw odsłuchując we własnym salonie.  Wydaje mi się, że wcale nie trzeba wydawać grubej $$ na porządne wg naszego uznania granie trzeba po po prostu trafić na taki zestaw, który będzie nam się podobał i tyle... a czy będzie to 5kpln czy 50 to już kwestia zasobności portfela i podejścia do tematu...

 

 

Edytowano przez markosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Firek93 napisał:

Posiadam magnat mr780.

Teraz pewnie większość mnie wyśmieje.

Kupiłem teufela Ultima 40 za 1600 zł.

Jakościowo są super. Wysokie też ale brakuje basu, którego prawie nie ma. 

Mogę je oddać i teraz pytanie czy jak zakupie Aurory 700/1000 ( pom 40mk2)

Poczuje różnice ?

 

Mam Yamahe RN 803 i tego Magnata z Aurorami 700.Jesli chodzi o dobry bas to Yamaha zjada Magnata na sniadanie.Oryginalne lampy.Moze po wymianie na lepsze sytuacja sie zmieni.Dla basolubow Magnat chyba nie jest dobrym kompanem.Moze z innymi kolumnami niskie tony zejda duzo nizej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arekszcz napisał:

Popatrz za używkami nie musza być diamond ( przytoczyłem je bo słuchałem i miałem) ogólnie bas w pylonach jest na mega poziomie. Popatrz serio w okolicy na używki zdarzają się na gwarancji

No tak ale to nie zmienia faktu, że żeby zakupić używki to trzeba wiedzieć co konkretnie szukać a dla laika nie jest to łatwe zadanie...  Dodatkowo jak widać na moim przykładzie to co miało fajnie grać i jest szeroko polecane jako "dobre" granie nie koniecznie spełniło się w moich warunkach...

 

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Tam są 3-głośniki, tylko pewne inaczej filtrowane. Do tej pory nie spotkałem się z opinią, aby komuś brakowało basu przy tych kolumnach.

Napisałem, że sredniotonowe, bo tak widziałem że są opisywane na stronach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, markosz napisał:

No tak ale to nie zmienia faktu, że żeby zakupić używki to trzeba wiedzieć co konkretnie szukać a dla laika nie jest to łatwe zadanie...  Dodatkowo jak widać na moim przykładzie to co miało fajnie grać i jest szeroko polecane jako "dobre" granie nie koniecznie spełniło się w moich warunkach.

Napisałem na priv 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już wcześniej chciałbym teraz m.in. spróbować KEF Q950 jednak przeglądając forum natknąłem się na coś takiego....

Dnia 15.12.2020 o 11:48, S4Home napisał:

Zdecydowanie w takim pomieszczeniu polecam ci większego brata. i powiem ci że nawet nie obawiał bym się o ich wielkość co on sposób ich wysterowania. Uważam że model 803 jest do nich okej ale na pewno nie wykorzysta ich pełnego potencjału...

Ogólnie temat był o Yamaha RN803+Q950. Możecie mi jakoś bardziej "łopatologicznie" wyjaśnić sprawę?  Czy Yamaha jest zbyt słaba do tych kolumn, czy chodzi o coś innego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, markosz napisał:

Tak jak pisałem już wcześniej chciałbym teraz m.in. spróbować KEF Q950 jednak przeglądając forum natknąłem się na coś takiego....

Ogólnie temat był o Yamaha RN803+Q950. Możecie mi jakoś bardziej "łopatologicznie" wyjaśnić sprawę?  Czy Yamaha jest zbyt słaba do tych kolumn, czy chodzi o coś innego ?

Ty sie najpierw postaraj zrobic kalibracje yapo.Bo jesli po kalibracji dalej nie bedziesz zadowolony to moim zdaniem przede wszystkim bedziesz musial zmienic ampli na lepszej jakosci wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie robił pochopnych radykalnych kroków. Nowe kolumny nie będą od razu brzmiały tak jak powinny. Muszą kilkaset godzin pograć żeby dojść do właściwego brzmienia. Za mały bas i za ostra męcząca góra? Ja jako antidotum na ten problem spróbowałbym zmiany okablowania i przychodzi mi na myśl przewód głośnikowy Cardas 101, który powoduje, że bas jest sporo większy i sięga niżej, a jednocześnie tonuje górne pasmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale przypomnijmy najważniejsza kwestię.

Te Aurory grają koledze ostro.

Zatem co tu trzeba polecić? Polk Signature odpada, Pylon odpada.

Chyba że autor tak napisał a w rzeczywistości chodzi o coś innego.

Moim zdaniem obecnie tylko odsłuch innych kolumn w tym samym pomieszczeniu pokażę gdzie jest problem. Bo może wcale nie w kolumnach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, greg235 napisał:

Ja bym nie robił pochopnych radykalnych kroków. Nowe kolumny nie będą od razu brzmiały tak jak powinny. Muszą kilkaset godzin pograć żeby dojść do właściwego brzmienia. Za mały bas i za ostra męcząca góra? Ja jako antidotum na ten problem spróbowałbym zmiany okablowania i przychodzi mi na myśl przewód głośnikowy Cardas 101, który powoduje, że bas jest sporo większy i sięga niżej, a jednocześnie tonuje górne pasmo. 

Też uważam, że warto dać im szansę, aczkolwiek pewnie czas na zwrot autora nagli 😉. U mnie grają dopiero dwa tygodnie i jakby dopiero nabierały ogłady. Kwestii kabli nie poruszam 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z dnia na dzień grają coraz przyjemniej a na pewno inaczej niż po wyjęciu z pudła... Góra już tak mocno mi nie przeszkadza jak na początku... nie wiem czy po prostu kolumny się "rozruszały" czy to te kable Melodiki tak zadziałały.

 

Co do zmiany na inne to jednak jestem przekonany do tego działania, wydaje mi się, że te Aurory mimo wszystko są za małe do mojego salono-kuchni tym bardziej z otwartym stropem. Nawet na wyższym zakresie głośności jednak im trochę brakuje. Oczywiście nie dawałem pokrętła na max ale myślę, że to nie o t chodzi. Dodatkowo jednak przy cichym słuchaniu jest już kompletnie slabo - basu praktycznie brak. 

Zastanawia mnie tylko ten fakt jaki kiedys napisał S4Home

Cytat

Zdecydowanie w takim pomieszczeniu polecam ci większego brata. i powiem ci że nawet nie obawiał bym się o ich wielkość co on sposób ich wysterowania. Uważam że model 803 jest do nich okej ale na pewno nie wykorzysta ich pełnego potencjału...

 

 

 

 

 

Edytowano przez markosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, markosz napisał:

No to chyba dobrze...  Przynajmniej mniej czasu będzie potrzeba do pełnej sprawności 😉 Traktowałem je z należytą ostrożnością, nie dawałem w palnik... więc chyba nie będzie to żaden minus dla produktu... 

Haha 🥳Ciekawe jakbyś usłyszał coś takiego od sprzedawcy . Przed kupnem i że to + bo czasu oszczędzisz .

A szczególnie że w palnik nie dawał 🤣 . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markosz napisał:

 Dodatkowo jednak przy cichym słuchaniu jest już kompletnie slabo - basu praktycznie brak.

A ty wigilię tą Yamahę to nową kupiłeś? Nie masz mikrofonu, opowiadasz dziwne rzeczy o dźwięku tego zestawu... Może kupiłeś jakieś używane, uszkodzone padło... Bo to co piszesz w tym wątku, porostu się nie trzyma kupy. 

Jeśli chodzi o ciche słuchanie, to właśnie ta Yamaha jest fenomenalna, za sprawą Yapo Volume, które koryguje braki ludzkiego słuchu przy postrzeganiu cichych dźwięków niskiej częstotliwości i działa to wyśmienicie. To jest właśnie zestaw do cichego słuchania muzyki.

Edytowano przez Yahoou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...