Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 - jednak to nie to...


markosz

Recommended Posts

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

A zrobiles juz kalibracje?Masz jeszcze aplikacje musiccast i tam w ustawieniach yapo mozesz tez pozmieniac rozne rzeczy.

 

Jeszcze nie zrobiłem... dziś po robocie się tym zajmę... Musze mikrofon od rodziców zabrać w drodze powrotnej.

 

44 minuty temu, Dedal75 napisał:

Haha 🥳Ciekawe jakbyś usłyszał coś takiego od sprzedawcy . Przed kupnem i że to + bo czasu oszczędzisz .

A szczególnie że w palnik nie dawał 🤣 . Pzdr

No wiem wiem, taki żarcik z mojej strony delikatny to był... oczywiście że wolałbym dostać produkt 100% nowy.  No ale skoro każde zakupy z sieci można zwrócić w ciągu 14dni to pewnie dużo osób z tego korzysta.... Pozostaje tylko kwestia tego jak ktoś traktuje dany sprzęt przed wykonaniem zwrotu...

 

13 minut temu, Yahoou napisał:

A ty wigilię tą Yamahę to nową kupiłeś? Nie masz mikrofonu, opowiadasz dziwne rzeczy o dźwięku tego zestawu... Może kupiłeś jakieś używane, uszkodzone padło... Bo to co piszesz w tym wątku, porostu się nie trzyma kupy. 

Jeśli chodzi o ciche słuchanie, to właśnie ta Yamaha jest fenomenalna, za sprawą Yapo Volume, które koryguje braki ludzkiego słuchu przy postrzeganiu cichych dźwięków niskiej częstotliwości i działa to wyśmienicie. To jest właśnie zestaw do cichego słuchania muzyki.

No niby była nowa...tzn kupiona jako nowe ze sklepu a czy nowa to nie wiem... Mikrofon mam tylko został u rodziców jak tam graty trzymaliśmy przed przeprowadzką... Namierzyłem karton z jakąś elektroniką jeszcze własnie u nich i jest tam mikrofon.

Co do trzymania się kupy moich opowieści...i to tak jak pisałem jestem kompletnie zielony w temacie audio więc i moje wypowiedzi są pewnie mało profesjonalne i mało spójne spójne.

Dziś zrobię kalibracje za pomocą Yapo i zobaczymy co z tego wyjdzie...

Edytowano przez markosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob wkoncu kalibracje.Za to zaplaciles przeciez.Ta Yamaha zaczyna dobrze brzmiec dopiero po kalibracji.Bez niej bynajmniej u mnie brzmiala jak tani Panasonic z Media Expert.Kalibracja yapo robi porzadna robote i poprawia to co mamy przewaznie slabe w naszych domach czyli akustyke pomieszczen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Yahoou napisał:

A ty wigilię tą Yamahę to nową kupiłeś? Nie masz mikrofonu, opowiadasz dziwne rzeczy o dźwięku tego zestawu... Może kupiłeś jakieś używane, uszkodzone padło... Bo to co piszesz w tym wątku, porostu się nie trzyma kupy. 

Tak jeszcze nawiązując do twojej wypowiedzi o "uszkodzonym padle" czy jest możliwość uszkodzenia amplitunera poprze zbyt głośne słuchanie muzyki ? Miałem kilka imprez i wiadomo jak to jest alkohol + głośna muzyka... kilkukrotnie było przekręcane na maxa  Po jednej z takich imprez te moje stare 20letnie głośniki zaczęły już sobie "popierdywać" a chyba najbardziej to wysokotonowe skrzeczały.

2 minuty temu, T Z6 napisał:

Zrob wkoncu kalibracje.Za to zaplaciles przeciez.Ta Yamaha zaczyna dobrze brzmiec dopiero po kalibracji.Bez niej bynajmniej u mnie brzmiala jak tani Panasonic z Media Expert.Kalibracja yapo robi porzadna robote i poprawia to co mamy przewaznie slabe w naszych domach czyli akustyke pomieszczen.

Dziś będzie zrobiona 😉 może to takie głupie pytanie, ale jeszcze ie sprawdzałem tego w instrukcji... Rozumiem, że podłączam mikrofony sprzęt się kalibruje i mikrofon chowam do szuflady ? Czy musi on być cały czas podpięty do amplitunera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, markosz napisał:

Tak jeszcze nawiązując do twojej wypowiedzi o "uszkodzonym padle" czy jest możliwość uszkodzenia amplitunera poprze zbyt głośne słuchanie muzyki ? Miałem kilka imprez i wiadomo jak to jest alkohol + głośna muzyka... kilkukrotnie było przekręcane na maxa  Po jednej z takich imprez te moje stare 20letnie głośniki zaczęły już sobie "popierdywać" a chyba najbardziej to wysokotonowe skrzeczały.

Dziś będzie zrobiona 😉 może to takie głupie pytanie, ale jeszcze ie sprawdzałem tego w instrukcji... Rozumiem, że podłączam mikrofony sprzęt się kalibruje i mikrofon chowam do szuflady ? Czy musi on być cały czas podpięty do amplitunera?

Podpinasz mikrofon i ustawiasz go w miejscu odsluchu.Jesli nie masz statywu to poprostu go trzymaj na wysokosci swoich uszu w miejscu gdzie bedziesz sluchal muzyki.Uruchom kalibracje.W trakcie postaraj sie aby panowala cisza wokol.Nawet szumiacy grzejnik moze ten proces troche zaklocic.Wszystkie ustawienia korektora na zero.Po zakonczeniu zapisz.Wyswietlacz cie poinformuje kiedy co i jak.Ale najlepiej przeczytaj instrukcje i kieruj sie wskazuwkami instrukcji obslugi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, T Z6 napisał:

Podpinasz mikrofon i ustawiasz go w miejscu odsluchu....

Statyw mam więc się przyda... po robocie akurat będę sam w domu to będzie okazja wykonać to w ciszy.... Poczytam instrukcje i wykonam.

 

10 minut temu, rafau napisał:

Napisz jeszcze czy podpiąłeś kolumny do terminali A. Warto jeszcze podkręcić na plus funkcję ( nie pamiętam dokładnie nazwy ) INIT. VOLUME (?). Po tym głośność jest szybciej wzbudzana i ma się wrażenie jakby sprzęt był bardziej dynamiczny.

Tak mam podłączone do terminali A...  własnie wczoraj wieczorem grzebałem w menu i widziałem taka funkcję... ale myślałem że to jest ustawiona głośność na jakiej ma się zawsze włączyć amplituner... dziś miałem przysiąść  z instrukcją i poczytać co jest co, bo wcześniej jakoś nie zagłębiałem się zbytnio w ustawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, markosz napisał:

Napisałem, że sredniotonowe, bo tak widziałem że są opisywane na stronach...

Tak widziałem na różnych stronach branży, że jest to w inny sposób opisywane. Wrzucam specyfikację nowszej serii tej kolumny ze strony producenta, bo tej bez Elite już nie ma na ich stronie.

https://pl.polkaudio.com/shop/polkaudio-floorstandingtowers/es60

1 godzinę temu, markosz napisał:

Tak jeszcze nawiązując do twojej wypowiedzi o "uszkodzonym padle" czy jest możliwość uszkodzenia amplitunera poprze zbyt głośne słuchanie muzyki ? Miałem kilka imprez i wiadomo jak to jest alkohol + głośna muzyka... kilkukrotnie było przekręcane na maxa  Po jednej z takich imprez te moje stare 20letnie głośniki zaczęły już sobie "popierdywać" a chyba najbardziej to wysokotonowe skrzeczały.

Nie ma takiej możliwości, prędzej się wyłączy, jak się przegrzeje. Spaliłeś głośniki odpowiadające za wysokie tony. Sprawdź też ustawienia impedancji na tym amplitunerze. Może być ustawione fabrycznie na 8 Ω a powinno być na 4 Ω

17 godzin temu, markosz napisał:

Ogólnie temat był o Yamaha RN803+Q950. Możecie mi jakoś bardziej "łopatologicznie" wyjaśnić sprawę?  Czy Yamaha jest zbyt słaba do tych kolumn, czy chodzi o coś innego ?

Tak jest za słaba, choć wiem iż niektóre mają takie połączenia i są zadowoleni. Z drugiej strony przy głośnym graniu, możesz spalić głośniki wysokotonowe.

5 godzin temu, markosz napisał:

Zastanawia mnie tylko ten fakt jaki kiedys napisał S4Home

Pytaj u źródła, może?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, markosz napisał:

Zastanawia mnie tylko ten fakt jaki kiedys napisał S4Home

Cytat

Zdecydowanie w takim pomieszczeniu polecam ci większego brata. i powiem ci że nawet nie obawiał bym się o ich wielkość co on sposób ich wysterowania. Uważam że model 803 jest do nich okej ale na pewno nie wykorzysta ich pełnego potencjału...

Co Ci w tym wyjaśnić? Chodziło jak mniemam o zestrojenie Aurora 1000 + RN 803?

Czy te kolumny nadal graja u Ciebie za jasno?

Szczerze to moim zdaniem jeśli kalibracja nie pomoże to może okazać się że jednak elektronika do wymiany a nie kolumny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Co Ci w tym wyjaśnić? Chodziło jak mniemam o zestrojenie Aurora 1000 + RN 803?

Czy te kolumny nadal graja u Ciebie za jasno?

Szczerze to moim zdaniem jeśli kalibracja nie pomoże to może okazać się że jednak elektronika do wymiany a nie kolumny.

Piotr

 

Akurat temat był o kolumnach KEFQ750 vs Q950 +RN-803 W dużym pomieszczeniu.... I chodzi mi o to stwierdzenie tyczące się własnie Q950

"Uważam że model 803 jest do nich okej ale na pewno nie wykorzysta ich pełnego potencjału..." 

 

Odnośnie kalibracji którą zrobiłem wczoraj to faktycznie gra to lepiej nie ma jakiś mega różnic ale jest lepiej - nie wiem teraz jak to wam opisać bo kompletnie nie potrafię tak profesjonalnie opisywać dźwięku. Na pewno nie ma takiego pogłosu dziwnego i jakby zamulenia stłumienia dźwięku,  jest on bardziej czysty.  Co do basu to zależy od utworu raz jest lepiej z YPAO off czasem lepiej na ON.  Generalnie trochę się poprawiło.... ale jakiegoś mocnego efetku WOW nie zauważyłem.

Może po prostu te Aurory  jednak nie są kolumnami dla mnie i do mojego pomieszczenia...

 

Co do tej nieszczęsnej zbyt jasnej  góry - już wiem co to znaczy 😜- to nie wiem czy o był efekt tych starych kabli czy po prostu efekt zmiany ze starej kolumny na nową i takie pierwsze odczucie - teraz tego kompletnie nie ma i nawet nie wiem czy własnie trochę góry mi teraz nie brakuje....  Im więcej słucham i czytam wypowiedzi opisujące granie zaczynam rozumieć o co chodzi. 

Muszę się tylko dokształcić w tej terminologii muzycznej opisującej granie, bo widzę, że jej nieznajomość narobiła tylko bałaganu. Zaraz poczytam jakieś "słowniczki" żeby konkretnie wiedzieć co z czym się je.

Obawiam się, że te moje pomieszczenie też nie jest najlepszym do odsłuchu i tu tez może być problem że cały dźwięk się jakoś w nim gubi.,  wg mnie brak normalnego sufitu może tu już robić dużą robotę. 

 

Wydaje mi się, że muszę po prostu jednak wziąć jakieś inne kolumny nawet  ze 2 różne zestawy  i zobaczyć co tak naprawdę mi odpowiada... bo skoro sam tego  nie wiem to co ja Was tu będę męczył. Ewentualnie udać się do salonu i poprosić o prezentację kolumn grających w rożnym stylu.

Zależało by mi na pewno na dość dobrym basie, ale żeby dźwięk nie był taki jakby  mocno przytłumiony jak z pod koca i żeby też było słychać górne pasma dźwięków. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji albo przez pilota wylacz korektor yapo.To troche dodaje basu.Mozesz tez na kazdym zrodle dodac glosnosc +10 db.Mozna tez przez aplikacje recznie dodac nieco mocy ale to zalezy jak ci to ustawila sama kalibracja.Bo mozliwe ze ustawila wszystko na full.Jesli chodzi o roznice w samych nagraniach to jest to normalne.Ten sprzet od razu pokazuje slabe realizacje.Zreszta wiele innych urzadzen tez to pokaze.Moim zdaniem u ciebie jednak wymiana amplitunera na wydajniejszy mocniejszy wzmacniacz bedzie bardziej korzystna niz wymiana kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie to robiłem włączałem i wyłączałem na pilocie yapo i patrzyłem jaka jest różnicą..  Te dodawanie głośności +10db to gdzie się ogarnia? Chodzi ci o pokrętła na panelu wzmacniacza  czy wszystko to robię w aplikacji? Jeszcze jej nie instalowałem wiec nawet nie wiem jakie ma możliwości...

No i własnie wymiana amplitunera - jednak chciałbym tego chyba uniknąć bo wiadomo jakaś $$ w plecy, coś trzeba dołożyć a tak naprawdę nie wiadomo co z tego wyjdzie. Ta Yamaha chyba nie jest aż taka zła i słaba? Chociaż w jej zakupie kierowałem się głównie możliwościami sieciowymi, bo akurat na tym mi zależało aby przesyłać bezprzewodowo dźwięk z projektora i mieć dostęp do Spotify. 

 

Ja już sam nie wiem... może po prostu przez prawie 40 lat mojego życia słuchałem muzy na takich "kapciach", że teraz poprawnie grające kolumny wydaja mi się słabo grające... szybki zwarty bas jest dla mnie złym/słabym basem itd itp....

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, markosz napisał:

Odnośnie kalibracji którą zrobiłem wczoraj to faktycznie gra to lepiej nie ma jakiś mega różnic

Nie ma jakiś mega różnic ale....

49 minut temu, markosz napisał:

 i nawet nie wiem czy własnie trochę góry mi teraz nie brakuje.... 

 

Dnia 2.12.2021 o 09:14, markosz napisał:

Kolejna sprawa która nie pasuje mi w Aurorach to średnie oraz wysokie tony są dla mnie zbyt ostre, meczące - musiałem dość mocno przytemperować je pokrętłem

Przypomnę Twój wpis z 1-szej strony.

Jesli przeskok z ostrej meczącej góry do takiej w której jest za ciemno i nawet troche brakuje nie jest mega różnica? To nie mam pytań. Mało brakowało a byś się w "kablach poplątał" dzwiekowo :/

 

Sprawdź sobie czy na słuchawkach słyszysz wszystko ok bez korekcji eq!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, markosz napisał:

Ja już sam nie wiem... może po prostu przez prawie 40 lat mojego życia słuchałem muzy na takich "kapciach", że teraz poprawnie grające kolumny wydaja mi się słabo grające... szybki zwarty bas jest dla mnie złym/słabym basem itd itp....

To jest bardzo prawdopodobne. Ja własnie tak miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie ma jakiś mega różnic ale....

 

Przypomnę Twój wpis z 1-szej strony.

Jesli przeskok z ostrej meczącej góry do takiej w której jest za ciemno i nawet troche brakuje nie jest mega różnica? To nie mam pytań. Mało brakowało a byś się w "kablach poplątał" dzwiekowo :/

 

 Dlatego wcześniej już napisałem, że albo był to szok po przesiadce z moich skapciałych starych kolumn albo  sam nie wiem...   Nawet moja partnerka po pierwszych utworach, które poleciały z tych kolumn po wyjeciu z pudła a wcześniej słuchaliśmy ich ze staroci stwierdziła, że tego nie da się słuchać, ze jest za ostro i aż głowa boli.... Teraz tego nie ma a pokrętło korektora jest ustawione w pionie 🤷‍♂️

Po prostu im teraz dłużej słucham, albo może inaczej -  wsłuchuje się -  w to co wydobywa się z głośników tym więcej zaczynam zauważać co chciałbym zmienić... dlatego powstają takie sprzeczności w tym co pisałem wcześniej a co piszę teraz....

 

 

16 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dobrze ze w koncu wykonałeś ta kalibracje. Jest jakiś punkt "zaczepienia" co dalej👍

Na pewno kalibracja sprawiła, że dźwięk nie jest taki jak z jaskini...  jest jakby czystszy, precyzyjniejszy.... mam nadzieję, że znów nie mylę pojęć i dla mnie znaczy to cos innego niż dla Was 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również tak miałem. Pamiętam że za czasów studenckich miałem zestaw technicsa który z pewnością grał V-ką. Dodatkowo w zestawie był korektor graficzny który ( a jakże ) ustawiłem na V-kę. Można sobie wyobrazić jak to grało. Kiedy technics padł kupiłem jakiegoś marantza, ze średniej półki, który według mnie grał tak beznadziejnie, nie ostro 😆 i bezpłciowo że wylądował w komisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markosz napisał:

Tak właśnie to robiłem włączałem i wyłączałem na pilocie yapo i patrzyłem jaka jest różnicą..  Te dodawanie głośności +10db to gdzie się ogarnia? Chodzi ci o pokrętła na panelu wzmacniacza  czy wszystko to robię w aplikacji? Jeszcze jej nie instalowałem wiec nawet nie wiem jakie ma możliwości...

No i własnie wymiana amplitunera - jednak chciałbym tego chyba uniknąć bo wiadomo jakaś $$ w plecy, coś trzeba dołożyć a tak naprawdę nie wiadomo co z tego wyjdzie. Ta Yamaha chyba nie jest aż taka zła i słaba? Chociaż w jej zakupie kierowałem się głównie możliwościami sieciowymi, bo akurat na tym mi zależało aby przesyłać bezprzewodowo dźwięk z projektora i mieć dostęp do Spotify. 

 

Ja już sam nie wiem... może po prostu przez prawie 40 lat mojego życia słuchałem muzy na takich "kapciach", że teraz poprawnie grające kolumny wydaja mi się słabo grające... szybki zwarty bas jest dla mnie złym/słabym basem itd itp....

 

 

Option-Volume trim i dodajesz lub odejmujesz.Ale to dziala osobno dla kazdego zrodla.Wiec jesli chcesz np dodac to zrob to wszedzie czyli np radio, radio internetowe, cd, usb, optical, coaxial, tidal, spotyfi...itd.Dla kazdego osobno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...