Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 - jednak to nie to...


markosz

Recommended Posts

Hmmm... no i tu kłania się moja "zieloność"... co prawda wygoglowałem co to membrana bierna, ale nie za wiele mi o wyjaśniło... czyli coo...czy to nie gra tak samo jak głośniki basowe czy z czym to się je ?

Nie będzie to dawało np więcej basu niż takie Aurory700 czy będzie to całkiem inny rodzaj basu ?

Tak sobie myślałem teraz, że może własnie spróbowałbym 

KEF Q950,  Aurora1000 - tylko ie wiem czy tu nie będzie bardzo podobnie jak w 700 i może tych Polk Audio S60E ?

Szukam głośników które w zakupie będą w okolicy 4,5kpln

Edytowano przez markosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gra tak sam jak głośniki basowe, ponieważ jest to stosowane zamiast BR. Na pewno będzie to inny bas, niż z klasycznej kolumny tzn. bez membran biernych. Weź po prostu wypożycz dwie pary kolumn i sprawdź w Twoich warunkach akustycznych, które nie ma co ukrywać, są bardzo trudne.

https://audio.com.pl/vademecum/faq/audio-zespoly-glosnikowe/27171-co-to-jest-membrana-bierna-i-jakie-pelni-funkcje

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco już miałeś, także warto rozważyć jakieś inne kolumny, aby mieć  większe rozeznanie w brzmieniu czyli:

Polk Audio S60E

Kef Q950

Zapytaj czy kolumny były już wypożyczane, czy są całkowicie nowe, ponieważ już sam wiesz, że muszą trochę pograć.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, markosz napisał:

 

No i własnie wymiana amplitunera - jednak chciałbym tego chyba uniknąć bo wiadomo jakaś $$ w plecy, coś trzeba dołożyć a tak naprawdę nie wiadomo co z tego wyjdzie. Ta Yamaha chyba nie jest aż taka zła i słaba? 

 

Jeśli mogę coś doradzić ze swojego skromnego doświadczenia  to powiem jedno, miałem podobny problem z tą yamaha, tzn.grała u mnie na testach tak słabiutko, że napisałem to w swoim temacie, niewziąlbym jej za darmo, choć szkoda było bo bardzo liczyłem na nią, zdaję sobie też sprawę że jest to bardzo udany amplitunera ale w moim pomieszczeniu i z takimi samymi kolumnami jak Twoje to była karastrofa, yapo też nie pomagało, myślałem wręcz że może jakiś trefny egzemplarz się trafił ale doszedłem po nitce że przedemną miał go inny forumowicz i u niego było cacy. Myślę że masz specyficzną akustykę salonu i każda kolumna, czy wzmacniacz może u ciebie zagrać inaczej niż u większości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i być jak mówisz ze to ta Yamaha tak gra ale na razie chyba dam jeszcze jej szanse i zmienię kolumny.  Na co sie zdecydowałeś zamiast Yamahy?

No właśnie też obawiam się że to moje pomieszczenie i jego akustyka wszystko psują...  siedzę na narożniku słucham aktualnie tych kolumn  i nie wiem co im dolega naprawdę... przed chwilą jechałem autem i tam ta muza całkiem inaczej brzmi.. tak jakoś żywiej weselej a tu taki lekki zamułek  jakby wszystko przytłumione było lekko...

Chyba wezmę graty pod pachę i przetransportuje do innego pokoju zobaczę jak to tam gra 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, helmut.. napisał:

Już to dawno miałeś zrobic

W razie co to nadal się nie ruszyłem z ich przeniesieniem... ale w sumie pierwszy raz tak na spokojnie dzisiaj sobie  usiadłem i ich posłuchałem... Akurat trafił się spokój i w domu nikogo nie było z 5godz...

Stwierdzam jednogłośnie, że najlepiej chyba brzmią u mnie jak grają cicho... albo powiedzmy średnio głośno albo... "dosyć głośno" jak to stwierdziła moja Ania jak wróciła do domu 😉 

Jest naprawdę miło i przyjemnie. Jest fajny basik taki w miarę soczysty, góra tez całkiem przyjemna, nie drażniącą.

Miałem włączoną korekcję Yapo.

Do tego potencjometr z basem na powiedzmy godz 2

Potencjometr średnich na początku ustawiłem na godz 2 aby podbić przy cichym słuchaniu, jednak przy głośniejszym było już  lekko za ostro... więc wróciło na środek...

Z kolei bas przy głośniejszym odsłuchu zaczyna się rozmywać i jest mało wyrazisty... poza tym chyba już wszystko zaczyna jakby dudnić. Chociaż to w sumie tez zależy od utworu. Nie wiem czy to głośniki, amplituner czy już akustyka przestronnego pomieszczenia.

Generalnie ciche  słuchanie tych kolumn  jest całkiem przyjemne później robi się już głośno i wg mnie nieprzyjemnie nijako.

Taki jest moje aktualne odczucie na temat tego mojego zestawienia Yamaha + Aurora 700 w moim pomieszczeniu🤪

Czyli generalnie cicho jest fajnie ale głośniej już nie koniecznie... a wiadomo że czasem są takie utwory które trzeba  posłuchać jak należy.

7 godzin temu, T Z6 napisał:

Option-Volume trim i dodajesz lub odejmujesz.

 

Czy ta opcja dodaje/zwiększa tylko głośność czy jeszcze coś zmienia?

Podnosiłem i zmniejszałem podczas słuchania Spotyfy i tak jakby podbija dźwięk robi się taki wyraźniejszy pełniejszy... ale już sam nie wiem, czy to nie jakieś "omamy słuchowe" i chęć wyłapania czegoś dobrego🤣

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę się zmęczyłeś tym wszystkim, ja już się pogubiłem. Moim zdaniem jak jeszcze możesz to zwróć i kolumny i ampli i zacznij od nowa, ale tym razem przygotuj się do tego odpowiednio. Pojedź jak możesz do jakiegoś salonu audio i przesłuchaj czegoś a potem wypożycz to co Ci się spodobało do domu i tyle, albo aż tyle. 

Kręceniem gałkami nic wielkiego nie wskurasz, sprzęt jak ma grać to będzie grał i bez tego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki zestaw brzmi jak dla mnie oczywiscie bardzo dobrze.Nie mam zamiaru go zmieniac jeszcze dlugo dlugo dlugo.Ale slowa autora tego watku przypominaja mi siebie samego na poczatku mojej drogi ze sprzetem stereo.Tez sie gubilem i bylem bardzo rozczarowany.Potem przyszedl czas wahania opinii.Raz narzekalem.Potem mowilem ze moze juz jest lepiej.Potem znowu cos mi nie pasowalo.W efekcie koncowym wymienilem sprzet.Bo to co wtedy mialem bylo jednak nie dla mnie.A zakup tez byl w ciemno.Tylko po opinii jednego z forumowiczow.Potem sie nauczylem jak znalesc cos w sam raz dla mnie.Ale droga nie byla latwa.Jestem pewny ze kolega wymieni i kolumny i amplituner.Bo ani jedno ani drugie nie zda u niego egzaminu.Pomieszczenie za duze to raz.A dwa jak widac upodobania tez jednak raczej nie ida w strone Yamahy.Magnata tez nie proponuje bo mam i raczej basem nie bedzie walil bez suba.Szczegolnie w tak duzym pokoju.Moj pokoj ledwo 20 m a RN 803 pod wzgledem niskich tonow bije Magnata na glowe.Kolega chyba powinien poszukac mocnego wzmacniacza i kolumn ktore podkresla mocniej dolny zakres.Heco 700 az tak bardzo basowe nie sa.Moze z lepszym wzmacniaczem...ale z amplitunerem raczej to bardziej wyrownane tonalnie granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, markosz napisał:

Akurat temat był o kolumnach KEFQ750 vs Q950 +RN-803 W dużym pomieszczeniu.... I chodzi mi o to stwierdzenie tyczące się własnie Q950

"Uważam że model 803 jest do nich okej ale na pewno nie wykorzysta ich pełnego potencjału..." 

Tak, nadal tak uważam. Q950 mimo podobnej charakterystyki dzwieku potrzebują wydajniejszego wzmacniacza. Wtedy pokazą klasę grania.

21 godzin temu, markosz napisał:

Na pewno nie ma takiego pogłosu dziwnego i jakby zamulenia stłumienia dźwięku,  jest on bardziej czysty.

Czyli jednak był zamulony czy ostry?

21 godzin temu, markosz napisał:

teraz tego kompletnie nie ma i nawet nie wiem czy własnie trochę góry mi teraz nie brakuje....  Im więcej słucham i czytam wypowiedzi opisujące granie zaczynam rozumieć o co chodzi. 

Oj. To serio musisz sprawdzić też inny wzmacniacz. To może nie być problem kolumn u Ciebie. Moim zdaniem tylko próba jednego i drugiego elementu wskaże dalszą drogę.

 

20 godzin temu, markosz napisał:

Na pewno kalibracja sprawiła, że dźwięk nie jest taki jak z jaskini...  jest jakby czystszy, precyzyjniejszy.... mam nadzieję, że znów nie mylę pojęć i dla mnie znaczy to cos innego niż dla Was 

No właśnie, czyli problem może leżeć w akustyce. To co pisałem na samym początku.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Nowy123 napisał:

Chyba trochę się zmęczyłeś tym wszystkim, ja już się pogubiłem. Moim zdaniem jak jeszcze możesz to zwróć i kolumny i ampli i zacznij od nowa, ale tym razem przygotuj się do tego odpowiednio. Pojedź jak możesz do jakiegoś salonu audio i przesłuchaj czegoś a potem wypożycz to co Ci się spodobało do domu i tyle, albo aż tyle. 

Kręceniem gałkami nic wielkiego nie wskórasz, sprzęt jak ma grać to będzie grał i bez tego. 

No niestety chyba faktycznie masz rację i już nie wiem co jest co... a pewnie czytając to wszystko od początku to jedna moja wypowiedz zaprzecza drugiej... No niestety ale amplitunera nie mam już jak oddać - kolumny jeszcze mogę. 

 

9 godzin temu, T Z6 napisał:

U mnie taki zestaw brzmi jak dla mnie oczywiscie bardzo dobrze.Nie mam zamiaru go zmieniac jeszcze dlugo dlugo dlugo.Ale slowa autora tego watku przypominaja mi siebie samego na poczatku mojej drogi ze sprzetem stereo.Tez sie gubilem i bylem bardzo rozczarowany.Potem przyszedl czas wahania opinii.Raz narzekalem.Potem mowilem ze moze juz jest lepiej.Potem znowu cos mi nie pasowalo..

No i ja mam własnie tak samo słucham w jednym dniu jest niby OK a na drugi zaraz po włączeniu znów wydaje mi się że jest jakaś kicha... Wczoraj jak słuchałem ich wieczorem z głośnością ustawioną na -40dB galo to naprawdę w miarę fajnie. Ale to takie ciche granie raczej jest. Przy podkręcaniu głośności czym głośniej tym gorzej... 

 

9 godzin temu, J4Z napisał:

a loudnness próbowałeś? coś mam przeczucie

loudnness jest ustawiony na FLAT - tak  było od zakupi i w sumie tego nie ruszałem - więc nie wiem czy to dobrze czy źle. Po drugiej strony skali jest -30dB

 

8 godzin temu, J4Z napisał:

Oj nie kolego, to na pewno nie jest równe granie. Aurory są ciemniejsze,  basowe,  z ubytkiem gdzieś w okolicach średnicy. 

No i wydaje mi się że własnie brakuje tych średnich tonów może dlatego wszystko jest takie nie do końca? 

 

8 godzin temu, J4Z napisał:

Autorze ciężko opisujesz dźwięk ale podsumujmy to. Mało basu - to pewnie wina za dużego pomieszczenia lub ustawienia kolumn. Musisz z nimi powędrować po pokoju żeby mieć pewność. Osobiście obstawiam pomieszczenie. 

Nie mówię, że tam basu nie ma wcale, tak jak pisałem wcześniej przy cichym słuchaniu jest nawet OK kicha zaczyna sie robić wraz ze wzrostem skali na potencjometrze głośności... bas zaczyna się gubić jest mnie soczysty, jakby zanika a zaczyna się walenie/dudnienie. I dzieje się tak wcale nie z potencjometrem volume wywalonym na maxa. 

 

8 godzin temu, J4Z napisał:

Druga sprawa to te przytłumienie, jakby były pod kocem. One tak mają. Moim zdaniem to kolumny do głośnego słuchania jakiś mało wymagających rapów i clubbingów. Kolega który słucha tylko takich rzeczy, jak do mnie wpadł to był zachwycony. 

No i tutaj Ciebie zaskoczę, bo ja własnie tez słucham podobnych rzeczy😝 

Może jedynie nie rapów - ogólnie EDM - ale nie techno rzeźnie robiące papkę z mózgu... 

 Czasem jest i rock i pop, i polska muza - ogólnie co w ucho wpadnie. No i własnie przy takiej muzyce te głośniki do mnie nie przemawiają. Albo nie przemawia do nich moje pomieszczenie. Albo do jednego i drugiego nie przemawia moja Yamaha.

Generalnie to nie oczekuje jakieś ostrej młócki basem, żeby wszystkie meble i żyrandole drżały ale chciałbym , żeby był on poprawnie brzmiący zarówno przy cichym jak i głośniejszym graniu... 

 

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

@J4ZNo Yamaha chyba gra chyba  skrajami + Aurory może dawać trochę przytłumiony dźwięk ze względu na niedomaganie w średnicy gdzie sporo sie dzieje w nagraniach. Ale to moje przemyślenia tylko. Pzdr 

No i kolejny raz pojawia się to stwierdzenie że brakuje średnich tonów - może to własnie jest problem tego zestawu....

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:
22 godziny temu, markosz napisał:

Na pewno nie ma takiego pogłosu dziwnego i jakby zamulenia stłumienia dźwięku,  jest on bardziej czysty.

Czyli jednak był zamulony czy ostry?

Generalnie dźwięk jest taki lekko właśnie przymulony/przytłumiony - nie wiem jak to opisać waszym fachowym językiem czegoś mu po prostu wg mnie brakuje, szczególnie przy lekko głośniejszym odsłuchu,

O ostrość to chodzi mi o górne tony, że klują w uszy - ale to tez tylko przy głośniejszym słuchaniu. Jak sobie pyrkało cicho wczoraj wieczorem to naprawdę nie było tragedii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Matt Daemon napisał:

No to do dziela 😉

Może źle się wyraziłem, kręcić tym kręciłem i wiem jak zachowuje się dźwięk po zmianie położenia potencjometru... chodziło mi o to że zostawiłem to tak jak było od nowości czyli na FLAT... bardziej zastanawia mnie  to czy to hmmm "dobre" dla muzyki czy nie... czy to raczej już osobiste preferencji... muszę poczytać co to w ogóle za funkcja i jak to działa i co robi z muzyką...

 

Wziąłem na odsłuchy te Q950 zobaczymy co z tego jak dojdą co z tego wyjdzie...

Edytowano przez markosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma wycofanej srednicy.Nie ma efektu koca.Nie brakuje basu.Wszystko jest na swoim miejscu.Czesto czytam rozne opinie i wprost ciezko mi w nie wierzyc bo u mnie nie ma tak jak to tutaj czesto opisujecie.Ale zeby nie bylo ze to cud czy cos takiego.Dodalem pulapki basowe plus troche pianek akustycznych po dwoch stronach pokoju.Sporo obrazkow na plotnie na scianach.Ustawialem sprzet na wszystkich scianach pokoju w roznych miejscach.Wkoncu znalazlem najlepsze ustawienie i w ten sposob umeblowalem caly pokoj.Tak wiec nie obylo sie bez eksperymentow.Nepewno mozna by to zrobic jeszcze lepiej ale mi juz sie podoba i jestem bardzo zadowolony.I zycze autorowi tego tematu aby tez predzej czy pozniej uzyskal zamierzony efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, T Z6 napisał:

U mnie nie ma wycofanej srednicy.Nie ma efektu koca.Nie brakuje basu.Wszystko jest na swoim miejscu.Czesto czytam rozne opinie i wprost ciezko mi w nie wierzyc bo u mnie nie ma tak jak to tutaj czesto opisujecie.Ale zeby nie bylo ze to cud czy cos takiego.Dodalem pulapki basowe plus troche pianek akustycznych po dwoch stronach pokoju.Sporo obrazkow na plotnie na scianach.Ustawialem sprzet na wszystkich scianach pokoju w roznych miejscach.Wkoncu znalazlem najlepsze ustawienie i w ten sposob umeblowalem caly pokoj.Tak wiec nie obylo sie bez eksperymentow.Nepewno mozna by to zrobic jeszcze lepiej ale mi juz sie podoba i jestem bardzo zadowolony.I zycze autorowi tego tematu aby tez predzej czy pozniej uzyskal zamierzony efekt.

Ja niestety nie mam możliwości zbyt mocno żonglować ustawieniem kolumn - salon już ustawiony i raczej nie ma możliwości zmiany tego wystroju...  Jedyne co to mogę je odsuwać i przysuwać do ściany i tyle... Na boki nawet nie mam już jak ich rozsunąć... Co do naklejania czegoś na ściany to hmmm... nie wiem czy moja Ania by takie rzeczy  przetrawiła chyba, że wyglądałoby to jakoś naprawdę "dekoracyjnie" ;) 

 

Aktualnie wypożyczyłem te Q950 jak dojdą to dam znac co z tego wyszło... mam nadzieję, że bedzie lepiej albo chociaż inaczej... Może brak tych BR też jakoś lepiej wpłynie na oddawanie basu i nie bedzie tak mocno dudnić przy głośniejszym odsłuchu...

Może i faktycznie dla próby mógłbym wziąć inny wzmacniacz... ale jaki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAZ jest sporym problemem napewno😁.Ja od dawna jestem sam dlatego moge robic w mieszkaniu co chce, nawet zmienic je w studio nagraniowe.Ale kobiety raczej rzadko sie zgadzaja na takie ustrojstwa.To normalne.Dlatego panowie mieszkajacy z zonami/partnerkami zawsze maja wiecej problemow w kwestiach sprzetu stereo.A co do dobrego wzmacniacza to na tak spore pomieszczenie to koledzy z branzy niech cos zaproponuja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...