Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu


Recommended Posts

Cześć, to mój pierwszy post także chciałem się z Wszystkich powitać 

Planuję zakup sprzętu  do pokoju , zastanawiałem się na soundbarem lecz lubię też posłuchać muzyki......do tego filmy (Netflix, kodi) telewizor jaki mam to LG OLED65CX
kwotę jaką mógł być wydać to około 5tys 
Bardzo proszę o pomoc w doborze sprzętu ponieważ nie znam się w ogóle w tej dziedzinie ......
Poniżej zdjęcia pokoju jak to mnie więcej wygląda..

IMG20211202143345.jpg

IMG20211202143320.jpg

IMG20211202143307.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być z ukosa to szkoda pieniędzy.
Żeby to miało sens to ja bym TV przeniósł na ścianę tam gdzie jest zegar wielki. Kanapę dajesz na przeciwko tej ściany.
Tam masz miejsce żeby sobie zrobić przyzwoite kino domowe na którym zapewne też muzyki będzie się dało posłuchać.
Zapytaj żony :D

EDIT: Czy ja dobrze widzę, że masz tam kolumny jakieś czarne ustawione w rogach przeciwległych? 😮

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. nie dawno robiłem remont pokoju i miałem próby tak jak polecacie lecz żonie nie pasowało , stwierdziła że pokój mniejszy i wchodząc do salonu przeszkadzał wypoczynek który stał na środku .....
Czyli lipa z kinem .... a warto w takiej sytuacji myśleć chociaż o soundbarze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 to może feng-shui zaburzyć raczej nie przejdzie.

 

@jacek marcinkowski przykro mi to pisać ale ładny masz pokój i na tym można zakończyć. Odpowiedz sobie tylko na pytanie czy ma on być ładny czy wygodny do życia i korzystania z niego. Pomijam ten telewizor pomiędzy oknami, nie wyobrażam sobie oglądania na nim czegokolwiek w środku dnia bez zasłaniania okien. Na sam widok oczy bolą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę bardzo ładnie to wygląda. Nawet funkcjonalnie. Posiedzieć można. Potańczyć. Bo chyba po to to miejsce zostało. Mi to nawet pasuje.   Ale tv śmiało mógł być na ścianie gdzie lustro. Cały zestaw audio/video tam pasuje bez dwóch zdań. Okno zawsze można lekko przysłonić. Teraz audio/video nie funkcjonuje jak należy i w tym ustawieniu nic się nie zmieni. A szkoda, bo mógłby być wilk syty i owca cała. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ changed the title to Pomoc w doborze sprzętu
44 minuty temu, jacek marcinkowski napisał:

A wracając do tematu sprzętu co można było by kupić pod ten układ z tv na ścianie ( zamiast lustra ) ?

Nakręciłem się ....jak Waszym zdaniem powieśić tv wysoko od ziemi ?  
w miejsce białej szafki która jest po TV postawię jakąś nie dużą komodę aby zasłonić gniazdka i schować routery , lustro powieszę aby zamaskować dziury i powinno być ok 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o podstawowych sprawach. Jeśli to ma być kino to musi być miejsce pod TV na głośnik centralny. Musisz mieć miejsce na amplituner.
Do przemyślenia też montaż głośników surround.  Troszkę z tym jest roboty na początku i potem z kalibracją ale potem już tylko przyjemność :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że zmieniasz pozycję TV na to miejsce koło lustra?

W takim razie w moim odczuciu lepiej jest troszkę dozbierać do 5K aby mieć system z którego będziesz juz zadowolony.

W Ściśle tym budzecie masz Denona X 1700 / Yamaha 4A jeśli kiedyś bedzie dostępna + Taga 607 + Magnat RS 12

Warto dołożyć.

Zapraszam Cie na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...