Skocz do zawartości

ISK HD9999 dac?


Recommended Posts

Dobry wieczór ;) 

Kilka dni temu kupiłem słuchawki ISK HD9999. Jestem z nich bardzo zadowolony.

Są podłączone do płyty głównej MSI B450 A PRO MAX. Naczytałem się wielu opinii że można z nich wyciągnąć dużo więcej.

Jestem fanem muzyki filmowej i ciężkich brzmień. Czy jest jakieś urządzenie do około 200-300 zł dzięki któremu wycisnę z nich więcej?

W Internecie przewijają się takie nazwy jak "fiio olympus 2 e10k" i "DragonFly Black" :) 

Doradźcie proszę ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Z opampami można eksperymentować i zależy co chcesz uzyskać. np. :

Burr-Brown OPA2604AP To moim zdaniem rozwinięcie brzmienia TI-NE5532 ( są ze sobą nieco spokrewnione ) o potężniejszym i silniejszym, dość miękkim basie i bardziej rozdzielczej górze pasma.

MUSES 8920 Tu bas jest szybszy i twardszy, do tego bardziej energiczny niż z opampem stokowym. Góra pasma jest delikatniejsza lecz również znacznie bardziej rozdzielcza. Środek pasma bardziej plastyczny i przyjemny w odbiorze, do tego również bardziej rozdzielczy w budowaniu przestrzeni. Wydaje mi się że ten układ były bardziej optymalny do ISK HD9999.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak DACAmp słuchawkowy i ciekawe jak zgrywa się z ISK HD9999. Co ciekawe Douk U3 z Muses 8920 i tymi słuchawkami lepiej brzmi dla mnie podłączony do zintegrowanej karty dźwiękowej na Realteku niż do DAC-a na ESS Sabre i to w dość łagodnej aplikacji. Góra za bardzo na nim rani uszy. Sam U3 nie ma tendencji do wyostrzania brzmienia, raczej wprost przeciwnie. Na słuchawkach o mniej wyeksponowanej i bardziej wyrafinowanej górze, sprawa ma się zupełnie inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie stoję przed ostatecznym wyborem ;) 

 

FX-AUDIO DAC-X6 po zniżce 295 zł

Douk U3 z Muses 8920 za około 200 zł (będę musiał pobawić się w wymianę opampa a nigdy tego nie robiłem :) są poradniki na yt więc sobie poradzę)
 

e10k Olympus 2 - 320 zł najszybciej przez allegro (podobno daje rade ale zdania są podzielone)

Przy którym sprzęcie odczuję największą różnice w kwestii mocy słuchawek i większego basu?

Muzyki słucham przez Spotify,

Dziękuję za pomoc :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem za darmo Kino domowe Panasonic https://www.megamedia.pl/system-kina-domowego-panasonic-sc-pt250.php wszystko działa. 

Podłączam słuchawki pod jednostkę i wszystko śmiga ;) Pytanie zasadnicze czy poczuję różnice przy nowym polecanym przez was wzmacniaczu? 

Czy to kino jest na tyle stare że nie ma porównania z proponowanym przez Was sprzęcie? Mam wrażenie ze na panasonicu nie czuć bassu..

Edytowano przez SzymonOkrutnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO e10k Olympus nie jest moze wielkim mocarzem ale znany jest z tego ze basu ma raczej więcej niż mniej. Douk U3 i fx-audio x-6 mają znacznie więcej mocy i bas :D .

Ten Olympus jest urządzeniem typowo przenośnym do podłączenia np. do smartphona, tabletu lub laptopa. Dlatego raczej widział bym go ze słuchawkami mobilnymi o większej skuteczności, lub dokanałówkami o niskiej impedancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...