Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza...


MARO_M

Recommended Posts

Od czego tu zacząć...?

Szukam wzmacniacza do obecnych ale i do przyszłych kolumn.

Glownie słucham na ONKYO TX-8150 z kolumnami HECO MUSIC 900. Wcześniej na kabelkach Kimber 4PR a obecnie na Kimber 8VS.

Po wizycie u znajomego, który ma Musical Fidelity A300 z kolumnami Audio Physic Tempo 6, zapragnąłem u siebie zmian. Bardzo spodobało mi się to zestawienie. Szerokość, głębia, konturowy dźwięk, czystość. W jednym zdaniu to było to co tygryski lubią najbardziej.

Poprosiłem go o pożyczenie wzmacniacza.

Jako źródło robi mój TX-8150 przez wyjście Line OUT. Na razie spięte RCA Kacsa KCO IS-2. Muzyka to przedewszystkim spotify. 

Najczęściej szerokopojęta elektronika, począwszy od J.M. Jaree, a skończywszy na wyrafinowanym psychodelicznym transie. 

Nie stronię również od jazzu czy popu, a czasem i dobrego rocka lubię posłuchać.

Po odsłuchu MF, miałem wrażenie, że słyszę dźwięki, których wcześniej nie słyszałem. Teoretycznie byłoby wszystko pięknie, bo MF w porównaniu do ONKYO gra zdecydowanie szerzej i z wysuniętym środkiem i dynamiką ale gdyby była regulacja wysokich tonów, to przekreciłbym pokrętło na +1 lub +2. Po wpięciu MF dopiero usłyszałem jak mogą zagrać Heco Music. Nareszcie odżyły i zaczęły oddychać.

Co do basu to nie mam zastrzeżeń chociaż w dużej mierze zależy on od tego co prezentuje sobą źródło.

Lubię mocny i rozlewający się bas ale z racji mojego dużego i wysokiego pomieszczenia(salon 35m² otwarty na hol i kuchnie), zaopatrzyłem się w subwoofer SVS PB-2000, ponieważ po przeprowadzce najzwyczajnej zaczęło go brakować. Nie zawsze słucham z subem. 

Miałem na testy CA CXA81, NAIM 5si, Atoll IN200 i ROKSAN K3. W każdym z nich "coś" mi nie pasowało. Nie chcę teraz rozbijać co w nich nie pasowało ale najbliżej moim preferencjom okazał się MF A300. 

Docelowo chciałbym kiedyś kupić AUDIO PHYSIC SCORPIO 2 ale najpierw postanowiłem skupić się na wzmacniaczu, który będzie grał przez jakiś czas z Heco a potem z AP Scorpio (jeśli w ogóle uda się je kupić) więc wzmacniacz musi mieć odpowiedni zapas mocy.

MF A300 mi jak najbardziej odpowiada ale minimalnie góra jest cofnięta. Mam również możliwość kupienie modelu A308 ale niewiele jest informacji w necie na jego temat. Przesłuchać do na razie nie mogę ze względu na odległość. Po głowie chodzi mi jeszcze Krell S300i.

Zdaję sobie sprawę, że bolączką może być samo źródło ale na razie zostanę przy wykorzystaniu TX-8150. Pod uwagę biorę CA CXNv2, ONKYO NS-6170 albo Cocktail Audio N25 ale co do niego to internety milczą, a dekodowanie koreańskiego języka jakoś mi nie leży :)

Macie jakieś pomysły na który wzmacniacz mogę jeszcze zwrócić uwagę abym był zadowolony z dźwięku zarówno na Heco jak i potem na AP Scorpio?

 

 

 

 

 

Edytowano przez MARO_M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo niewiadomych.

Za mało testów.

Masz suba PB który jest typowo do kina a używasz go w stereo.

8150 vs Musical to dwa rożne światy.

16 godzin temu, MARO_M napisał:

Miałem na testy CA CXA81, NAIM 5si, Atoll IN200 i ROKSAN K3. W każdym z nich "coś" mi nie pasowało. Nie chcę teraz rozbijać co w nich nie pasowało ale najbliżej moim preferencjom okazał się MF A300. 

Czy miałeś je w domu? Ze swoimi kolumnami?

Te wzmaki są na prawdę ciekawe. Ale Musical ma swoj charakter. Ciężko o inny taki wzmak. Zatem jeśli Ci spasowal to w niego idź :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Wszystkie wymienione wzmacniacze miałem w domu.

Co do suba. W moim wielkim pomieszczeniu zamknięte suby się nie sprawdziły. Porównywałem z Rel T9i i T9x. Miałem też na testach SB2000. To nie było to co ja lubie.

Wiem, że 8150 vs MF to dwa inne światydlatego decyzja o zmianie.

MF mi podpasował ale moze jest cos co ma troszke jasniejszą górę przy zachowaniu basu i środka jak w MF A300?

Edytowano przez MARO_M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciężko cokolwiek zaproponować, ponieważ wiemy tyle co nic. Z opisu wynika, że miałeś okazję posłuchać wiele wzmacniaczy i w każdym coś Ci nie pasowało. Jakiego brzmienia w takim razie oczekujesz i czy jesteś świadomy, że bez względu na zakładany budżet będziesz musiał iść na kompromis? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pasował Tobie Musical Fidelity, to podobne granie po cieplejszej stronie oferuje z NuPrima końcówka mocy STA-9 + Omnia WR-1, która będzie pracować jako przedwzmacniacz, DAC i odtwarzacz sieciowy. Niskie tony w tej koncówce nie należą do mocno zwartych, w graniu całościowym nie czuć suchości, przy tym góra nie jest odtwarzana ciemno. Dodatkowo jak myślisz w przyszłości nad zmianą kolumn na Audio Physic Scorpio, które należą do kolumn, które aby odpowiednio zagrać potrzebują więcej prądu, będziesz mógł dołożyć drugą końcówkę STA-9 i w trybie mocno masz 290W na kanał. 

Zapraszam do naszego salonu na odsłuch tych zestawów, w salonie mamy też kolumny z Heco lub kontaktu z naszym sklepu aby otrzymać ofertę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 5.12.2021 o 10:00, MARO_M napisał:

Musical Fidelity A308 już jest.

Szukam teraz odtwarzacza sieciowego, które uwydatni trochę wysokie tony a średnie i niskie pozostawi bez zmian.

Hi. Czy masz jeszcze A308??

Jeżeli tak to z czym to zestawiłeś i jakie masz odczucia???

Proszę o odpowiedź bo wszyscy tylko Nad i Nad a ja chciałbym usłyszeć MF A308- stary ale może jary...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...