Skocz do zawartości

(Białe) miedziane kable do KD - grubość/długość/impedancja


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Moi drodzy,

czysto merytoryczne pytanko z fizyki i elektryki, jakie grube kable potrzebuję.

Właśnie przyszła dostawa (dziękuję @Q21) z wymarzonymi białymi Pylonami Pearl 25 i Cambridge Audio Minx 12 jako słodziutkie satelitki (combo z bardzo wysokim WAF - Wife Acceptance Factor :)). Teraz czas to podłączyć do Denona 2113.

Ponieważ Pylony mają impedancję 4ohm, czyli rozumiem, że prądu dużo przyjmują, na chłopski rozum potrzebuję grubszego kabla który nie stworzy oporu (długość jakoś 1,5m w każdą stronę), max moc 150W (takiej Denon nie nastarczy pewnie). Zatem myślę, że 2.5mm?

Cambridge nie znam danych ale to malutkie głośniczki, za to kabel długi, bo do obu idzie po jednej ścianie, z 5m tego będzie, a drugi może mieć 6-7.

W takim razie rolka 20m 2.5mm kabla z miedzi jest ok? Czy 1.5 nie zrobi różnicy? Jakie firmy robią miedziane, normalne kable? Oehlbach może być?

Chodzi tylko i aż o fizyczną możliwość przewodzenia odpowiedniej ilości prądu i nie zniszczenia sprzętu :) 

 

PS. Kupiłem na giełdzie kryształów taki ametyst, który dobrze nastraja mnie energetycznie i zrekompensuje brak high-endowych fancy kabli. Polecam na marginesie książkę "Światy równoległe" Łukasza Lamży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Jakie firmy robią miedziane, normalne kable?

Pszczyna:

https://e-sklep.zamel.pl/produkt/przewod-glosnikowy-tlgyp2x250-50m/ (nie działa niestety link obecnie)

Oświęcim:

http://www.simech.com.pl/tlyp/

A na poważnie, zadzwoń do lokalnej hurtowni elektrycznej oni mają na stanie takie kable, zapytaj o producenta to Ci od ręki podadzą.

2.5mm2 możesz dawać, będzie z zapasem nawet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Moi drodzy,

czysto merytoryczne pytanko z fizyki i elektryki, jakie grube kable potrzebuję.

Właśnie przyszła dostawa (dziękuję @Q21) z wymarzonymi białymi Pylonami Pearl 25 i Cambridge Audio Minx 12 jako słodziutkie satelitki (combo z bardzo wysokim WAF - Wife Acceptance Factor :)). Teraz czas to podłączyć do Denona 2113.

Ponieważ Pylony mają impedancję 4ohm, czyli rozumiem, że prądu dużo przyjmują, na chłopski rozum potrzebuję grubszego kabla który nie stworzy oporu (długość jakoś 1,5m w każdą stronę), max moc 150W (takiej Denon nie nastarczy pewnie). Zatem myślę, że 2.5mm?

Cambridge nie znam danych ale to malutkie głośniczki, za to kabel długi, bo do obu idzie po jednej ścianie, z 5m tego będzie, a drugi może mieć 6-7.

W takim razie rolka 20m 2.5mm kabla z miedzi jest ok? Czy 1.5 nie zrobi różnicy? Jakie firmy robią miedziane, normalne kable? Oehlbach może być?

Chodzi tylko i aż o fizyczną możliwość przewodzenia odpowiedniej ilości prądu i nie zniszczenia sprzętu :) 

 

PS. Kupiłem na giełdzie kryształów taki ametyst, który dobrze nastraja mnie energetycznie i zrekompensuje brak high-endowych fancy kabli. Polecam na marginesie książkę "Światy równoległe" Łukasza Lamży.

Cieszę się, że Pylony w końcu dojechały. Niestety trzeba zawsze liczyć się z kilkutygodniowym czasem oczekiwania na wyprodukowanie. 

Jeśli chodzi o przewód to przekrój nie będzie miał większego znaczenia i nawet 1mm2 spokojnie by się sprawdził. 

Jeśli chciałbyś pójść w opcję najtańszą to masz Qed Performance Classic 42. Jeśli nieco dynamiczniej oraz przestrzennie to Chord Leyline X ale idziemy znacznie wyżej z ceną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli chodzi o przewód to przekrój nie będzie miał większego znaczenia i nawet 1mm2 spokojnie by się sprawdził. 

na fronty prawdopodobnie, na tyły już nie koniecznie.

 

  

15 godzin temu, Q21 napisał:

eśli chciałbyś pójść w opcję najtańszą to masz Qed Performance Classic 42. Jeśli nieco dynamiczniej oraz przestrzennie to Chord Leyline X ale idziemy znacznie wyżej z ceną. 

ale bez przesady, gość wyraźnie napisał, że nie wierzy w audiovoodo.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem układać u siebie kable, po ich zamówieniu zmieniła się trochę ich koncepcja i finalnie zostało mi 20m białego przewodu Melodika BWC2400 (15zł/m) i 6m Melodika MDC2400 Grey (20zł/m). W poniedziałek zamierzam je odesłać do sprzedawcy (jesteśmy już po ustaleniach), ale jak byś był zainteresowany do daj znać do końca weekendu na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...