Skocz do zawartości

Yamaha czy Denon ?


TOMtor

Recommended Posts

Witajcie koledzy.

Wszedłem ostatnio w posiadanie przedwzmacniacza Art DJ Pre II bo myślałem, że uda się "ożywić" małym kosztem mój stary gramofon Unitra GS-464 + wieża Philips MZ-9 (która sama w sobie "jakoś" gra) i odkurzyć kolekcję starych winyli.

Niestety wyszła klapa :(

(pewnie gramofon jest zbyt przedpotopowy + możliwości Philipsa słabe)

Pomyślałem więc, że zainwestuję (jak już mam "nowoczesny" przedwzmacniacz do przyszłego nowego gramofonu) w jakąś nową "wieżę" grającą.

Znalazłem dwie opcje, obie w okolicy ~ 3000 pln (już razem z dedykowanymi głośnikami) + jakiś nowocześniejszy gramofon (~ 500-600 pln) co pozwoli mi się zmieścić w cenie samego amplitunera (który musiałbym rozbudowywać o dodatkowe komponenty)

1) Yamaha Piano Craft MCR-670D (wzmacniacz A-670 + odtwarzacz sieciowy CD-NT 670D + głośniki NS-BP- 301)

2) Denon CEOL N11 DAB

Oba sprzęty mają praktycznie te same nowoczesne bajery (wbudowany odtwarzacz CD , DAB , wi-fi, itp)

Pytanie do was: - KTÓRY ZESTAW BYŚCIE WYBRALI  ? 

Nie jestem audiofilem, po prostu lubię jak w domu gra muzyka (wiadomo, żeby grała jak najlepiej :)) , żebym mógł podłączyć TV , odtworzyć stare płyty CD i po dokupieniu gramofonu (przedwzmacniacz podobno nienajgorszy w swojej cenie już mam) mógł posłuchać kolekcji płyt.

Jeśli macie inne propozycje takiego wszystkomającego "kombajnu" (w cenie do 3000 pln ! , sprzęt musi być nowy) chętnie posłucham i poczytam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie 1.

Brzmienie, obsługa sieci. No to po prostu lepsza jednostka .

 

 

16 godzin temu, helmut.. napisał:

Yamaha bez zastanowienia :)

 

Dzięki za odpowiedzi.

Też mi się tak wydaje.

Yamaha poza tym wygląda bardziej "profesjonalnie" a Denon bardziej "plastikowo".

Niestety, Yamahy nie ma już chyba nigdzie w Polsce (dosyć stary model, pewnie przestali sprowadzać) .

Posłuchać też nie mam gdzie, ale jakby się gdzieś Y trafiła, to zamawiam bez zastanowienia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, TOMtor napisał:

Niestety, Yamahy nie ma już chyba nigdzie w Polsce (dosyć stary model, pewnie przestali sprowadzać) .

Posłuchać też nie mam gdzie, ale jakby się gdzieś Y trafiła, to zamawiam bez zastanowienia :)

Nie stary model, tylko z dostawami sprzętu jest od dłuższego czasu tragedia. Ostatnio mój brat taki zestaw kupował i też się natrudził, aby gdzieś czarną wersję trafić.

Tu masz link, dostępne są jeszcze w niektórych sklepach euro. ALe trzeba podjechać osobiście. Na stronie sprawdzisz w jakich miastach można sprzęt kupić.

https://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=pianocraft

i chyba w q21.pl , ale chyba z innymi głośnikami.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...