Skocz do zawartości

Yamaha yas-209 i Alexa


jakiKolwiek

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

moi drodzy :) od 3 dni walczę z soundbarem z tytułu :) i zaczynam dość mocno drapać się po głowie bo brakuje mi już pomysłów. W specyfikacji jest informacja, że z tym soundbarem można pobawić asystentem głosowym Amazon Alexa. Postępowałem zgodnie z instrukcją, podłączyłem neta, zainstalowałem appkę Yamahy (Sound Bar Controller sparowałem z soundbarem), zainstalowałem appkę Amazon Alexa (skonfigurowałem ją) i tyle :D Appka Yamahy nie widzi Alexy a Alexa nie widzi soundbara. Po wciśnięciu przypisanego przycisku do Alexy - miga pomarańczowa dioda i tyle :D soundbar niby reaguje na wypowiadanie słowa "Alexa" ale nic więcej nie robi :D 

Wiem, że to gadżet ale jeśli jest to czemu nie spróbować :) Może Wy - mądre głowy, macie jakieś pomysły ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jakiKolwiek napisał:

Cześć wszystkim,

moi drodzy :) od 3 dni walczę z soundbarem z tytułu :) i zaczynam dość mocno drapać się po głowie bo brakuje mi już pomysłów. W specyfikacji jest informacja, że z tym soundbarem można pobawić asystentem głosowym Amazon Alexa. Postępowałem zgodnie z instrukcją, podłączyłem neta, zainstalowałem appkę Yamahy (Sound Bar Controller sparowałem z soundbarem), zainstalowałem appkę Amazon Alexa (skonfigurowałem ją) i tyle :D Appka Yamahy nie widzi Alexy a Alexa nie widzi soundbara. Po wciśnięciu przypisanego przycisku do Alexy - miga pomarańczowa dioda i tyle :D soundbar niby reaguje na wypowiadanie słowa "Alexa" ale nic więcej nie robi :D 

Wiem, że to gadżet ale jeśli jest to czemu nie spróbować :) Może Wy - mądre głowy, macie jakieś pomysły ?

Rozumiem że mówisz po angielsku do niej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po Angielsku :D niby wywołanie działa ale żadnego komunikatu zwrotnego. Problemem jest to, że nie mogę dodać Alexy do aplikacji Yamahy i w niej skonfigurować asystenta tak jak to jest w instrukcji :( generalnie nie pokazuje się w appce yamahy tak jak Spotify czy Tidal ( czyli tam gdzie powinna się pojawić)

Edytowano przez jakiKolwiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 5.12.2021 o 19:42, jakiKolwiek napisał:

Rozwiązanie to zmiana języka w telefonie. Zmieniasz na angielski wchodzisz w appkę soundbara i konfigurujesz Alexę. Jak skończysz zmieniasz język na polski i wszystko działa.

Sorry ze odswiezam temat. Mam ciagle ten problem. Po zmianie jezyka co dokladnie w apce yamahy zrobic? Jaki english ustawilea w iphone english us? Ma to znaczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jakiKolwiek napisał:

Cały myk polega na zmianie języka w telefonie. Ja zmieniłem na english us i w apce soundbara pojawia Ci sie alexa. Konfigurujesz ją i wracasz z językiem w telefonie na pl.

No wlasnie nie pojawia sie sama z siebie po zmianie. Cos jeszcze moze klilasz po drodze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jakiKolwiek napisał:

Nie. Po zmianie jezyka dodaje funkcję w apce soundbara i mam do wyboru 3 opcje, jedna z nich jest alexa. Moze to pomoze ale wczesniej zainstalowalem na telefonie apke alexy. 

A jak w tej apce dodajesz? Bo ja nie widze tam takiej opcji. Ja mam alexe na tel. Sorry za upierdliwosc ale zalezy mi zeby to naprawic :(

13 godzin temu, jakiKolwiek napisał:

Nie. Po zmianie jezyka dodaje funkcję w apce soundbara i mam do wyboru 3 opcje, jedna z nich jest alexa. Moze to pomoze ale wczesniej zainstalowalem na telefonie apke alexy. 

Dziala!! Dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...