Skocz do zawartości

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego


djmuody

Recommended Posts

Witam. Sprzedalem swoje podlogowe kolumny Indiana Line Nota 550X. Mam wzmacniacz NAD 326BEE oraz Dac Asus Essence One. Potrzebuje kolumn podstawkowych. W Nota 550X nie pasowala mi gora… Bylem na odsluchach Elac Debut Reference B6 i tam ladnie to gralo ale tez gora jakby pod kocem, pozniej odsluchalem B&W 606 S2 i tam znowu gora byla za ostra. Później w innym salonie słuchałem Dali Oberon 3 i tutaj mam mieszane uczucia co do basu. Słucham Trance, House, muzyka elektroniczna, ale tez i POP i rock. Chciałbym by gora była rozdzielcza az po 20kHZ, ale nie sypała jak to mowie talerzami…Macie jakies propozycje? Od razu mowie ze wzmacniacz i DAC zostaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj podłogowej kolumny i będzie lepszy bas . Podstawki maja ładne basy ale… jak na mała kolumnę . Elac nie raz słuchałem i odpuściłem efekciarska kolumna z wow na pierwsze 10min . Gdyby postawili je obok dali sam byś odpuścił . Popatrz na pylony tez . Jak dla mnie dali i pylon bas maja na miejscu i nie kłują w uszy wysokimi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PaVson napisał:

Witam 

Wypożycz kolumny i odsłuchaj je u siebie myślę że wtedy będziesz miał rozeznanie i złapiesz grunt pod nogami. 

Odsłuchy w salonie audio w przygotowanej salce a u siebie to są dwa różne światy. 

Pozdrawiam Paweł

Rozumiem, ale przed wypozyczeniem chcialbym obeznac od Was co moglbym  wypozyczyc. ;) Badz co jest takim best buy do 3000 zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lysyrafal napisał:

Dla każdego best buy, będą to inne to kolumny, ze względu na brzmienie, może wygląd. Druga sprawa to, jak dane kolumny będą się zgrywały z danym wzmacniaczem.

PSB Speakers Imagine XB

Q Acoustics 3030i

 

Ta firma PSB to pierwsze slysze, ten q acoustics fajne, ale czy do Trance beda dobre? Troche tez takie glebokie sie wydaja ;) Fajnie jakby gralo rowno, zeby ta gorka byla detaliczna, a bas nie musi schidzic do podziemi tylko zeby bylo go tez czuc ze schodzi nisko. ;) Lubie słuchać Armin Van Buuren , troche elektroniki jak Yello, ale tez i Pink Floyd, Nickelback, ale i ambientu jak Moby.  Zalezy mi tez by wiecie w trance te soprany wybrzmiewaly dluzej, w sensie zeby nie byly gaszone tak szybko jak w Indiana Line Nota550x tylko zebym slyszal dluzej takie Tssssssss, anie zeby bylo Tss i koniec. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny PSB są rzadko polecane na forum, a według mnie, sprawdzają się przy wszelkiego rodzaju muzyce elektronicznej. Kolumny Q Acoustics są dosyć głębokie, ale tj. akurat na plus, tzn. pojemność obudowy, a grają dobrym basem i bez ostrości, także nie powinny męczyć przy słuchaniu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1Ender napisał:

Mam kolumny podłogowe, które świetnie pasują do Trance, Techno i nie tylko, słuchałem też m.in Rap, Jazz  i metal. Wpłacasz kasę, odsłuchujesz, pasuje zostawiasz. Nie, odsyłasz, oddaję pieniądze. Szczegóły na priv. 

A co to za kolumny? Tylko mi chodzi o rozmiar podlogowe juz mialem i byly za duze.

4 minuty temu, lysyrafal napisał:

Kolumny PSB są rzadko polecane na forum, a według mnie, sprawdzają się przy wszelkiego rodzaju muzyce elektronicznej. Kolumny Q Acoustics są dosyć głębokie, ale tj. akurat na plus, tzn. pojemność obudowy, a grają dobrym basem i bez ostrości, także nie powinny męczyć przy słuchaniu.

To mam juz do wyboru tak, Q acoustics 3030i, Dali Oberon 3, i cos jesscze moglbym dorzucic? Chetnie wyslucham roznych propozycji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djmuody napisał:

Nad fajnie gra :) 

Klasyczne NAD-y dają dość przyjemny dźwięk z pewnym typem kolumn. Jeśli chce się pójść z dźwiękiem dalej, trzeba pomyśleć o czymś innym. Ich dźwięk nie jest zbyt przejrzysty. Jeśli połączy się je z dobrymi kolumnami o selektywnym brzmieniu ale bez podbarwień wychodzi dźwięk dość bezbarwny. Dlatego potrzebne są do nich kolumny odpowiednio podbarwiające brzmienie. Tego się nie przeskoczy.

2 godziny temu, PaVson napisał:

Ciekaw jestem o jaki wzmacniacz masz na myśli 😉

Nie myślę o żadnym konkretnym wzmacniaczu. Moim zdaniem wzmacniacz należy dobierać do kolumn i własnych upodobań ( właściwie to głównie wybór kolumn ).

Moim zdaniem, jeśli się lubi ładne i naturalne wysokie tony to o takim NAD-zie w klasie AB trzeba zapomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MobyDick napisał:

Klasyczne NAD-y dają dość przyjemny dźwięk z pewnym typem kolumn. Jeśli chce się pójść z dźwiękiem dalej, trzeba pomyśleć o czymś innym. Ich dźwięk nie jest zbyt przejrzysty. Jeśli połączy się je z dobrymi kolumnami o selektywnym brzmieniu ale bez podbarwień wychodzi dźwięk dość bezbarwny. Dlatego potrzebne są do nich kolumny odpowiednio podbarwiające brzmienie. Tego się nie przeskoczy.

Nie myślę o żadnym konkretnym wzmacniaczu. Moim zdaniem wzmacniacz należy dobierać do kolumn i własnych upodobań ( właściwie to głównie wybór kolumn ).

Moim zdaniem, jeśli się lubi ładne i naturalne wysokie tony to o takim NAD-zie w klasie AB trzeba zapomnieć.

Wiadomo, zgadzam sie z Toba, dlatego szukam kolumn pod mojego NADa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłogówek Melodika BL 40 MKIII jest warta sprawdzenia jak napisał kolega S4Home, góra jest podana jaśniej, wyraziściej niż w Tesi czy Elacach, w tym budżecie ładniej budują przestrzeń, dodatkowo niskich będzie zdecydowanie więcej ilościowo względem Nota 550X. 

Z kolumn podstawkowych oferujących granie wysokich tonów gdzieś pomiędzy Elaciem, a Dali polecam jeszcze przetestowanie Triangle Borea BR03. Są to kolumny w miarę równo grające, brzmieniowo nastawione na neutralny/naturalny przekaz. Niskie tony nie są pod dobrą kontrolą, ilościowo ich nie brakuje, ale też nie wybijają się przed resztę pasma.

Zapraszam do naszego salonu na odsłuch tych modeli kolumn lub kontaktu z naszym sklep, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...