Skocz do zawartości

Wymiana frontów w kinie domowym - Klipsch na Pylon?


Rook

Recommended Posts

Witam,

Mam obecnie zestaw 7.1 KLIPSCH Synergy F10 C10 B20 z subem  Klipsch R12SW + 2 głośniki na suficie spoza zestawu . Bardzo okazyjnie udało mi się kupić nowe Pylony Pearl 25 (1000 zł komplet). Czy warto zmieniać te F10 na Pylony? W Klipsch przeszkadza mi nieco, że słabo wypełniają pokój, muszę je mocno rozkręcać, żeby poczuć "mięso" - ciężko to opisać słowami. Pokój ma około 24 m2, a głośniki nie mają najszczęśliwszego miejsca jeśli chodzi o ustawienie. 

Przeznaczenie to 50/50 filmy i muzyka. Co do muzyki to w zasadzie wszystko poza biesiadnymi itp ;) Od elektroniki, poprzez pop, trip-hop, ścieżki dźwiękowe, do najcięższego metalu.

Wszystko napędza ampli Yamaha RX-V685 - nie będzie problemem, że Pylony są 4 Ohm, a ampli pozwala od 6 Ohm? Resztę (efektowe i centralny) bym zostawił od Klipscha (8 Ohm).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

16 godzin temu, Rook napisał:

Bardzo okazyjnie udało mi się kupić nowe Pylony Pearl 25 (1000 zł komplet). Czy warto zmieniać te F10 na Pylony?

Masz je u siebie? Myślę, że sam ocenisz i podzielisz się z nami swoimi odczuciami :) 

16 godzin temu, Rook napisał:

nie będzie problemem, że Pylony są 4 Ohm, a ampli pozwala od 6 Ohm?

nie. Spokojnie możesz je podłączyć. (ampli pozwala od 4 Ohm, informacja z tyłu amplitunera)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Podczas oglądania filmów jest ok, tutaj kolumny z subem dają radę.

Brakuje mi wypełnienia pomieszczenia w stereo - podczas słuchania muzyki sub jest wyłączony, kolumny ustawione w ampli jako duże.

Zastanowię się jeszcze nad tymi Pylonami. Liczyłem, że jako kolumny, które mają o 1 głośnik więcej, będą sobie lepiej radziły. Muszę poczekać jednak aż dotrą (realizacja może jeszcze potrwać). Udało mi się kupić w promocji nówki w cenie 499 zł za sztukę.

 

Generalnie ustawienie kolumn u mnie nie jest najszczęśliwsze. Pokój ma 4,5 x 5,5 m, jednak na ścianie są półki z karton gipsu, pomiędzy którymi jest wnęka na TV i kolumny. Obecnie wygląda to jak na obrazku. Planuję jednak rozwalić te wnęki, a TV i głośniki przenieść na krótszą ścianę (na górze na obrazku), a kanapę dać na sam dół. No chyba, że jeszcze jakoś inaczej pokombinować. Wtedy z pewnością będę musiał wymienić centralny, bo C10 nie da rady po zmianie ustawienia. I tak myślę nad jego wymianą, ale wstrzymuję się, bo nie wiem, czy zostanę przy Klipsch, czy będę dopasowywał pod Pearle.

 

 

pokoj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...