Skocz do zawartości

Czy ciasne interkonekty wyrwały Wam kiedyś gniazdo?


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Jak w temacie. Kupiłem nowe RCA Qed’a. Skubance są tak ciasne, ze przy ściąganiu muszę się mocno nasilowac kręcąc lewo/prawo, żeby w ogóle je zdjąć. Przy nakładaniu tez trzeba uzyc sporo siły. A gniazda we wzmaku trzeszczą aż w trakcie ich nasuwania 😳

Czy jest ryzyko uszkodzenia w ten sposób gniazd we wzmaku? Zdarzyło się to komuś?

reklamowac takie kable?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @mateolo2,

13 godzin temu, mateolo2 napisał:

Czy jest ryzyko uszkodzenia w ten sposób gniazd we wzmaku?

Tak. Zależy to od intensywności wpinania/wypinania kabli.

13 godzin temu, mateolo2 napisał:

Zdarzyło się to komuś?

Miałem przypadki uszkodzeń w subwooferach. Metalowa osłona (masa) gniazda zostawała we wtyku kabla. 

13 godzin temu, mateolo2 napisał:

reklamowac takie kable?

możesz spróbować ale podejrzewam, że większość wtyków (jak nie wszystkie) QED ma podobnie "ciasne".

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mateolo2 napisał:

Czyli Qed sprzedaje kable, którymi można wyrywać kable we wzmacniaczu?… Czemu!?

raczej gniazda można wyrwać/rozwalić

Dlaczego? Myślę że to kwestia "dobrego styku" ;) Wpinasz, ciężko idzie... ooo!!! znaczy że bardzo dobry kabel ;)

Ciekawe że w profi sprzętach bardzo często spotykamy neutriki z ruchomą masą. Bezpieczniejsze niż zwykłe rca a po prostu dobrze wykonane 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dedal75 napisał:

Miałem ciasne Monstery wyrwałem masę w końcówce Atolla .

Co do niektórych kabli z wtykami RCA Monster Cable potwierdzam, siedzą bardzo ciasno, w mojej opinii to przesada.

Przy ściąganiu wtyków RCA polecam poruszalnie nim na boki, albo podczas ściągania starać się wykonywać ruchy koliste, wszystko z wyczuciem by nie przesadzić. Zdejmowanie po przez przekręcanie wtyku niesie ryzyko obrócenie całego gniazda w niektórych wzmacniaczach (można zerwać kable sygnałowe), gdzie gniazdo nie jest wlutowane w płytkę, a przykręcone do tylnej ścianki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rms.pl napisał:

Co do niektórych kabli z wtykami RCA Monster Cable potwierdzam, siedzą bardzo ciasno, w mojej opinii to przesada.

Przy ściąganiu wtyków RCA polecam poruszalnie nim na boki, albo podczas ściągania starać się wykonywać ruchy koliste, wszystko z wyczuciem by nie przesadzić. Zdejmowanie po przez przekręcanie wtyku niesie ryzyko obrócenie całego gniazda w niektórych wzmacniaczach (można zerwać kable sygnałowe), gdzie gniazdo nie jest wlutowane w płytkę, a przykręcone do tylnej ścianki. 

😮 No to w tym sensie każdy kabel z marketu jest lepszy od interkonektów Qeda, ponieważ nie wyrwie rca we wzmacniaczu... i można go normalnie używać.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rms.pl napisał:

, gdzie gniazdo nie jest wlutowane w płytkę, a przykręcone do tylnej ścianki. 

Jestem innego zdania , większość gniazd we współczesnych sprzętach ma wlutowywane gniazda w płytkę. Metalowa część gniazda / masa/ trzyma się na dwóch małych zagiętych blaszkach. Przy wtyku ciasno wchodzącym / np. przytaczany tu już Monster ,lub wtyki z karbowanym pinem dla żyły sygnałowej/ bardzo łatwo wyrwać te blaszki. Już w kilku wzmacniaczach zmieniłem gniazda właśnie na przykręcane , nakrętka od tyłu skutecznie zapobiega wyrwaniu gniazda. Po za tym takie gniazda mają styk masy jako monolit, a nie nasunięta blaszka na plastik.

Ja jestem za wtykami z dociskiem poprzez nakręcenie obudowy wtyku na gniazdo. Proste i skuteczne.

O np. takie :)

kacsa.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mateolo2 napisał:

No to w tym sensie każdy kabel z marketu jest lepszy od interkonektów Qeda, ponieważ nie wyrwie rca we wzmacniaczu... i można go normalnie używać

Widocznie do Qeda jeszcze nie dotarło , że obecnie gniazda są w większości mocno budżetowe. Mam pytanie , czy komuś zdarzyło się wyrwać gniazdo w 40 letnim sprzęcie ? Mam dwa kable Qeda oraz coaxiala Monstera , mogę na siłę wyrywać wtyki z gniazd i one nawet nie drgną.

3 minuty temu, Fafniak napisał:

A jak ktoś nie musi mieć "biżuterii" to :

Dzisiaj będę je lutował do kabelka gramofonowego. Jest z nimi tylko taki problem , że pasują tylko do kabli 7,3 mm. Producent ma również zaciski do nich na kabel 9 mm , ale w Polsce nie do dostania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Jestem innego zdania , większość gniazd we współczesnych sprzętach ma wlutowywane gniazda w płytkę.

We współczesnych wzmacniaczach trochę tego jest, z pamięci co pamiętam to Gato Audio, Fezz Audio, Xindak, Yaquin, Audio-GD ma często skręcane gniazda RCA. 

Te wtyki Monstera https://www.amazon.pl/Monster-Stereo-Audio-powloka-Duraflex/dp/B00JJVHYMI trzymają jak szalone.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mateolo2 napisał:

Czyli Qed sprzedaje kable, którymi można wyrywać kable we wzmacniaczu?… Czemu!?

kable, którymi wyrywa kable?

nie sprzedaje kable z końcówkami RCA dość ciasnymi.

Ja korzystałem z takiego kabla i nic nie urwałem.

Nasza natura jest taka, za ciasne, to urwiesz bo targasz na sile. Za lekko to wypadają same.

Oni tak robią aby styk był dobry, nie chcesz takich kabli nie kupujesz.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2021 o 11:13, Fafniak napisał:

A jak ktoś nie musi mieć "biżuterii" to :

0_0_productGfx_06f5f22a85f1dd3686bb55c94

Bardzo dobre wtyki, które często stosowałem do lutowania przewodów RCA dla klientów. Podobne chowane wtyki były w Nordost Blue Heaven FlatLine. 

A co do pytania autora to mnie kiedyś udało się wyrwać gniazdo RCA ze wzmacniacza. Od tego momentu ostrożnie wysuwam wtyki, które ciasno siedzą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mi się wyrwać jeszcze nie udało, ale potwierdzam, że posiadane przeze mnie wtyczki przy kablach QED Qunex 3 (30th anniversary edition czy jakoś tak) są wyjątkowo ciasne.

Co można robić poza ograniczeniem zdejmowania?

Może coś takiego by pomogło:

Kontakt w sprayu ?

Tylko, że to raczej opakowanie serwisowe. I może jest coś tańszego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 6.12.2021 o 10:18, Dedal75 napisał:

Miałem ciasne Monstery wyrwałem masę w końcówce Atolla . Zwarcie w kolumnach jak ta lala . Więc radzę uważać albo jak RCA są ponacinane to lekko spróbować rozgiąć . Pzdr

Hej, odświeżam temat. Czyli wyciągnięcie tej masy uszkodziło Ci kolumny i końcówkę mocy? Bo jak wyciągasz masę to w jaki sposób doszło do zwarcia?  W ogóle to kabel sygnałowy RCA może zrobić zwarcie we wzmacniaczu/kolumnach? Głośnikowy rozumiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220324_185513.thumb.jpg.de856f817b0aa610722bb5778d4b25da.jpg

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Hej, odświeżam temat. Czyli wyciągnięcie tej masy uszkodziło Ci kolumny i końcówkę mocy? Bo jak wyciągasz masę to w jaki sposób doszło do zwarcia?  W ogóle to kabel sygnałowy RCA może zrobić zwarcie we wzmacniaczu/kolumnach? Głośnikowy rozumiem. 

Czego nie rozumiesz !!!

Od częstego wyciągania przez wyginanie na boki interkomektow Monstera, gniazdo się wyrwalo RCA w końcówce Atolla w środku nóżka na płytce się odlutowała , gdzieś mam zdj z serwisu jeszcze . Był bardzo głośny brum w kolumnach , nic nie spaliłem ale możliwe że można . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2022 o 07:47, S4Home napisał:

Pryśniesz an tył i wszystko będzie tłuste. QED robi to świadomie, nie chcesz tak wybierz innego z 100 producentów kabli i już.

Pryskasz na papier i przecierasz gniazdo, lub pryskasz w (na) końcówki IC przed wpięciem. Wystarczy odrobina i IC-gniazdo pracuje zupełnie inaczej. Zero obaw o uszkodzenie.

Piszę bo stosuję. Dokładnie to takie coś:

https://allegro.pl/oferta/preparat-do-oczyszczania-kontakt-s-60-ml-styki-11114848335

Edytowano przez J W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, J W napisał:

Pryskasz na papier i przecierasz gniazdo, lub pryskasz w (na) końcówki IC przed wpięciem. Wystarczy odrobina i IC-gniazdo pracuje zupełnie inaczej. Zero obaw o uszkodzenie.

Piszę bo stosuję. Dokładnie to takie coś:

https://allegro.pl/oferta/preparat-do-oczyszczania-kontakt-s-60-ml-styki-11114848335

O brzmi to sensownie! I rozumiem, ze trzeba poczekać aż wyschnie przed włączeniem bo to jednak ciecz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...