Skocz do zawartości

Soundbar B&W / Kino domowe


Arnold240

Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad kupnem soundbara B&W mianowicie cały zestaw formation Bar + Subwoofer + formation Flex 2x i moje pytanie brzmi czy sprawi się to w oglądaniu filmów z dobrymi efektami i czy taki zestaw zda egzamin podczas słuchania muzyki. Czy może lepiej kupić coś innego w granicach 12 tys zł?? Byłem wczoraj oglądać soundbar Bang&Olufsen i powiem szczerze ze dół był bardzo słaby nie ma tam możliwości podłączenia suba wiec kiepsko dać 8 tysięcy za coś z czego nie będę zadowolony. Jeżeli chodzi o Bowers&Wilkins owszem jest to zestaw który posiada soundbar subwoofer oraz 2 dodatkowe głośniki ale nie posiada wejścia HDMI oraz nie ma dolby atmos, który był w głośniku BANG&OLUFSEN i przy odsłuchu Demo brzmiało to dosyć dobrze. Dziękuje za wszystkie propozycje kwota do 12tys złotych 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arnold240 napisał:

moje pytanie brzmi czy sprawi się to w oglądaniu filmów z dobrymi efektami

średnio

3 godziny temu, Arnold240 napisał:

zy taki zestaw zda egzamin podczas słuchania muzyki.

zależy od oczekiwań.

3 godziny temu, Arnold240 napisał:

Czy może lepiej kupić coś innego w granicach 12 tys zł??

stanowczo, w tych pieniądzach można mieć normalne kino domowe.

3 godziny temu, Arnold240 napisał:

ale nie posiada wejścia HDMI

co proszę?

 

W skrócie w tych pieniądzach spokojnie skompletujesz zestaw amplituner plus kolumny tylko musisz się uzbroić w cierpliwość bo obecnie czas oczekiwania na amplitunery jest spory. Po prostu fizycznie nie ma sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lolekdrugi napisał:

co proszę?

ma tylko wyjście optyczne reszta głośników łączy się przez wifi lub Bluetooth 

W skrócie w tych pieniądzach spokojnie skompletujesz zestaw amplituner plus kolumny tylko musisz się uzbroić w cierpliwość bo obecnie czas oczekiwania na amplitunery jest spory. Po prostu fizycznie nie ma sprzętu. 

tak wiem brak półprzewodników na rynku :/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o miejsce o możliwość łatwego przeniesienia np dwóch głośników flex do kuchni czy nawet do łazienki chce czegoś bez kabli czyli aktywne sterowane z telefonu Ale tez podłączone do TV kiedy najdzie ochota na jakiś film . Wiem jest to duży budżet i za ta cenę mógłbym mieć kino 5.1.2 tylko kable których nie chce prowadzić po całym pokoju znaczy salonie który ma około 25m2. Wiem tez jedno zestaw od B&W nie straci szybko na wartości co daje możliwość sprzedania i kupienia kiedyś kina do pomieszczenia które będzie nic gotowe gniazda w ścianach 

8 godzin temu, J4Z napisał:

Kolego 12tyś za belkę to jest już grube przegięcie moim zdaniem. W tej kwocie można złożyć już przyzwoite kino, a jakbyś zdecydował się na używki to już w ogóle. Muszę przyznać że pierwsze co pomyślałem to że jest to bait.

Ile masz metrów do nagłośnienia? Jakieś zdjęcia, rzucik pomieszczenia zapodasz?

Jesteś pewny że chcesz iść w kino, czy może muzyka jest dla Ciebie ważniejsza?

Właśnie muzyka jest dla mnie ważna częściej słucham jak oglądam pomieszczenie 25m2 . Najlepiej będzie jak pojadę i posłucham tego zestawu wiem ze to brzmi dziwnie dla mnie tez ale za jeden głośnik formation flex trzeba zapłacić 2k zł fakt wszystko ma opóźnienie 1ms wiec prawie wcale do tego możliwość odsłuchu muzyki 96/24bit jestem tego ciekaw 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eMBe napisał:

I dlatego chcesz kupić soundbar? :D
Soundbar za 12k? :D To jest aż śmieszne :D
 

Jeżeli producent sprzedaje np formation flex jako pojedynczy głośnik wolnostojący sterowany z aplikacji lub AirPlay do słuchania muzyki to dlaczego miało by nie grać wraz z subwooferem oraz soundbarem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arnold240 napisał:

Jeżeli producent sprzedaje np formation flex jako pojedynczy głośnik wolnostojący sterowany z aplikacji lub AirPlay do słuchania muzyki to dlaczego miało by nie grać wraz z subwooferem oraz soundbarem?

zagrać to zagra, pytanie tylko czy spełni Twoje oczekiwania.

W cenie takiego soundbara możesz śmiało zbudować "klasyczny" zestaw kina domowego z dużo wyższą jakością dźwięku. Weź pod uwagę również fakt, że głośniki tylne bezprzewodowe takie do końca nie są. Wymagają podłączenia do zasilania. Co do ich przenoszenia np. do kuchni lepszym wyborem będzie system HEOS Denona lub MUSICCAST Yamahy jeżeli już chciałbyś pozostać przy takim rozwiązaniu.

Z tego co napisałeś bardziej Ci zależy na odsłuchu muzyki więc na tym bym się skupił najbardziej. Kolumny frontowe będą tu miały bardzo istotne znaczenie.

Ale jak będziesz na odsłuchu to myślę, że porównasz kilka zestawów i wyrobisz sobie własne zdanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

zagrać to zagra, pytanie tylko czy spełni Twoje oczekiwania.

W cenie takiego soundbara możesz śmiało zbudować "klasyczny" zestaw kina domowego z dużo wyższą jakością dźwięku. Weź pod uwagę również fakt, że głośniki tylne bezprzewodowe takie do końca nie są. Wymagają podłączenia do zasilania. Co do ich przenoszenia np. do kuchni lepszym wyborem będzie system HEOS Denona lub MUSICCAST Yamahy jeżeli już chciałbyś pozostać przy takim rozwiązaniu.

Z tego co napisałeś bardziej Ci zależy na odsłuchu muzyki więc na tym bym się skupił najbardziej. Kolumny frontowe będą tu miały bardzo istotne znaczenie.

Ale jak będziesz na odsłuchu to myślę, że porównasz kilka zestawów i wyrobisz sobie własne zdanie.

Piotr

Dzieki za odpowiedz masz racje będąc na odsłuchu na pewno coś znajdę i wybiorę chce tez zobaczyć jak to zagra na muzyce Hi Res jeżeli ja włączę np z aplikacji DEEZER co prawda podoba mi się ten subwoofer lubię gdy niskie tony są mocne miękkie ale nie zależy mi na tym by budzić sąsiadów czy robić dyskoteki  

wiem ze mógłbym wybrać np zwycięzcę EISA  SVS SB 2000 PRO i na pewno by to spełniało moje oczekiwania tylko co do tego ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arnold240 napisał:

wiem ze mógłbym wybrać np zwycięzcę EISA  SVS SB 2000 PRO i na pewno by to spełniało moje oczekiwania tylko co do tego ??

odsłuch pozwoli Ci obrać kierunek, który Ci odpowiada jeżeli chodzi o brzmienie. W założonym przez Ciebie budżecie jest sporo kolumn do wyboru.

Jeżeli nie masz daleko to zapraszam Cię na takie porównanie do naszej firmy. 

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arnold240 napisał:

Wiem tez jedno zestaw od B&W nie straci szybko na wartości co daje możliwość sprzedania i kupienia kiedyś kina d

bardzo ale to bardzo zły tok myślowy.

Sprzęty audio nie trzymają ceny jak mogłoby się wydawać. Gdyby to były normalne kolumny głośnikowe to owszem, coś przy odsprzedaży Ci się zwróci ale zaraz po kupnie jest jak z samochodem z salonu a potem tylko cena leci w dół. Tylko mówimy o kolumnach głośnikowych a nie soundbarach. Zatem tego Ci raczej nikt nie odkupi. Wydasz pieniądze i potem wyrzucisz bo kto to weźmie i za jakie pieniądze?

Tak samo się ludziom wydaje z amplitunerami. Kupią sprzęt za 5k i po dwóch latach chcą sprzedać za 4k. Jak nie wyszedł nowy model to może się uda, jak wyszedł to 50% to jest maks ile to jest warte o ile nie weszły nowe kodeki itp itd. Jak weszły no to cóż, tylko niektórzy kupią starszy sprzęt reszta będzie wolała taki który wspiera najnowsze technologie. Niestety niektórzy próbują zaklinać rzeczywistość.

Zrobisz jak chcesz, Twoja kasa jednak ja bym wolał normalne kolumny kupić. Rozciągnąć kable w listwach przypodłogowych itp. Na pewno da się to pochować nie wierzę, że się nie da. Zapewne zostanie kasy to sobie dokupisz głośnik dodatkowy do kuchni i nie będziesz musiał tych ruszać. Albo sobie weźmiesz Denona z systemem Heos i również będzie jako dodatkowy głośnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Soundbary wybiera się tak do 1000 zł i to też z zagryzaniem zebow.

Rozumiem że u Ciebie chodzi o wygląd? O żonę? Bo w cenie 12K znajdziesz kino domowe które zagra. wypełni pomieszczenie i da efekty.

Zdecydowanie zmień opcję na amplituner + klasyczny set 5.1

Piotr

 

I to są ŚWIĘTE słowa.

Na drobnym metrażu, malutki JBL Bar Studio, czyli raczej taki głośnik BT ale stereo i z HDMI ARC był wielkim ulepszeniem w stosunku do głośników TV, i naprawdę całkiem znośny w filmach i muzyce za tę kasę i gabaryty. Chyba 600zł.

Ale jak widzę belki po 4000 z napisem Atmos to boki zrywać (a parę miesięcy temu przed nawróceniem jeszcze rozważałem...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

Zrobisz jak chcesz, Twoja kasa jednak ja bym wolał normalne kolumny kupić. Rozciągnąć kable w listwach przypodłogowych itp. Na pewno da się to pochować nie wierzę, że się nie da. Zapewne zostanie kasy to sobie dokupisz głośnik dodatkowy do kuchni i nie będziesz musiał tych ruszać. Albo sobie weźmiesz Denona z systemem Heos i również będzie jako dodatkowy głośnik.

No nie bardzo się da bo to nie jest moje własnościowe mieszkanie gdyby było moje pewnie kupiłbym zestaw kina domowego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arnold240 napisał:

No nie bardzo się da bo to nie jest moje własnościowe mieszkanie gdyby było moje pewnie kupiłbym zestaw kina domowego 

Co ma piernik do wiatraka? Serio pytam. Szukasz na siłę usprawiedliwienia, poparcia swojej abstrakcyjnej decyzji? To raczej nie tutaj.

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...