Skocz do zawartości

NAD 368 + Kef 950


Wojtii X

Recommended Posts

Witam wszystkich.  Jestem po odsłuchu Nad 368 + Kef 950 oraz Yamahy 803D z tymi kolumnami, czytając forum natknąłem się na opinie że do tych kolumn zarówno Nad jak i Yamaha 803D są za słabe. Pokój mam o powierzchni 30m2 (5x6) i będą stały na dłuższej ścianie pomiędzy oknem a kominkiem. Pytanie brzmi czy rzeczywiście przy takim metrażu pokoju oraz wybranym wzmacniaczu wybrać q 950 czy kupić tańsze o około 600zł q750. .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W 30m2 koniecznie idź w kierunku Q950, które zapewnią pełniejsze brzmienie. W Q750 nie będziesz miał basu. Natomiast jeśli chodzi o wzmacniacz to zawsze może być lepiej pytanie tylko jakim budżetem dysponujesz? Od siebie mogę polecić Magnata MA900, dynamiczniejszego Atolla IN100 Signature lub Roksan K3 jeśli budżet by pozwalał i chciałbyś postawić na dynamikę i precyzję. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przedział cenowy do max 5000 zł ale wolałbym zostać w okolicach 3500-4000, a z czasem będę chciał dokupić do nada odtwarzacz strumieniowy MDC BluOS 2i. 

W załączeniu jeszcze miejsce ustawienia kolumn czy konieczna jest likwidacja jednej szafki rtv czy można kolumny ustawić we wnękach przy oknie i kominku. W neki za szafkami mają szerokość około 0,5m.

20211207_113735.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, likwidacja jest konieczna.

Ale wracając do czego innego:

16 godzin temu, Wojtii X napisał:

Jestem po odsłuchu Nad 368 + Kef 950 oraz Yamahy 803D

 

16 godzin temu, Wojtii X napisał:

opinie że do tych kolumn zarówno Nad jak i Yamaha 803D są za słabe

A jaka jest Twoja opinia? Jakie masz wnioski po tym odsłuchu? Zapewne byłeś w salonie TopHiFi? W Którym mieście. Pytam pod kątem sali odsłuchowej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie słuchałem tylko yamaha i NAD z rożnymi kolumnami. Indian Line 561, B&W 6023 s2, i kef q 950 wcześniej jeszcze PSB.  Z tych kolumn najlepiej wg mnie wypadł kef q950 -  odsłuch we Wrocławiu. Z opinii na forum nastawiłem się na Yamaha 803d ale na odsłuchu bardziej podobało mi się jednak z Nadem. Zastanawiam się jeszcze czy nie spróbować czegoś innego, jeśli chodzi o wzmacniacz, w przedziale cenowym (Nad 368 + plus Bluos2) czyli 5700. Chciałbym ewentualnie ten zestaw wypróbować w warunkach domowych ale niestety w Top HiFi nie można wypożyczyć. Szkoda by było wydać tyle kasy i nie być zadowolonym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie gdybyś się decydował na Nada 368 to pamiętaj, że tam zamiast Node'a w osobnej skrzynce można dodać sam moduł BluOS. Niemniej - tak jak radzi Piotr - sprawdź inne salony poza Top Hi Fi.  Zwróć też uwagę na Marantza 7000n. Teraz kosztuje bliżej 6k, przed pandemią był znacznie tańszy, ale może uda Ci się uzyskać rabat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam KEFy q750 już prawie 3 lata. Grają w salonie z aneksem 30-35 m2 :).  Jakieś 1,5 roku z Yamaha RN803D a przez kilka miesięcy z NADem 368. Basu nie brakowało w obydwu przypadkach lecz ja mam ogarniętą akustykę - panele za głośnikami i bastrapy.  Kefy 950 pewnie będą lepsze lecz ani Yamaha ani Nad ich dobrze nie napędzi. U mnie Q750 grały bardzo fajnie ale rozwinęły skrzydła dopiero z CA851A oraz w drugiej opcji z Icepower AS1200 + preamp lampowy. Koniecznie przetestuj w domu. Ja pożyczałem z S4Home i sprzęt został :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...