Skocz do zawartości

Mała sypialnia czyli jak wypełnić mały pokój wielkim dźwiękiem.


boogle

Recommended Posts

Witajcie w szalonych czasach.

Kupiliśmy do domu nowy telewizor 55 cali Samsunga Q80A do sypialni. Mimo głośników 60W dźwięk jest płaski jak moje schabowe.

Sypialnia mała, 9m2, z małym skosem na krótszej ścianie. Stoi łózko biurko, szafa i tyle. Leżąc na łóżku mamy 2,60m do telewizora. Tuż po jego bokach mogłabym postawić stojące kolumny. Ewentualnie podstawkowe można wtedy zawiesić nieco wyżej w narożnikach, mniej więcej 50 cm  i 150 cm od krawędzi telewizora.

 

Chcielibyśmy "coś grającego" wstawić, co sączyć będzie miłe dźwięki wieczorami, podczas pracy zdalnej oraz polepszy doznania podczas oglądania TV (głownie Player, HBO GO, Netflix), sporadycznie sport w TV.  W domu używamy też Spotify Premium. Słuchamy wszystkiego: od muzyki poważnej, po lekki rock, pop, jazz. Lubimy chyba krystaliczne dźwięki, głębie i przestrzenność.  Mile widziane Wifi i automatyczne załączanie żródła po włączeniu tv,a le bez tego jakoś przeżyjemy.  Konieczna chyba regulacja balansu skoro niesymetryczne rozstawienie. Mile widziana regulacja wysokich i niskich tonów. 

Widząc ceny, dostępność sprzętów nie wiemy czego  chcemy :D

W dużym pokoju mamy już kino domowe 5.1. Tutaj starczy nam chyba stereo.  Z uwagi na możliwość rozstawienia szerszego - chyba podstawkowe.  I teraz zasadnicze pytanie: w co celować?

W jakąś po prostu wieżę ze złączem optycznym żeby podpiąć telewizor? Jakiś amplituner stereo z kolumnami, jeśli tak to jakimi? Aktywne kolumny? Żeby dało się przejść do łózka z obu stron musiałabym kolumny stojące dostawić praktycznie do ściany i to zakładam że nie będą głębokie. 

I żeby nie było prościej chciałabym aby kolumny były białe, a zestaw srebrny, ale tutaj się nie będę upierała.

Możecie pomóc naprowadzić na właściwą drogę?

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Kolumny podłogowe w takim metrażu sobie odpuść, bo się uduszą. Masz tak na prawdę 2 opcje. Pierwsza to kolumny aktywne takie jak Klipsch the Fives zapewniające dynamiczne i szczegółowe brzmienie lub System Audio Saxo 3 Active, które zapewnią muzykalne i stonowane brzmienie. Plusem dla Klipsch jest HDMI ARC dzięki któremu będziecie mogli korzystać z jednego pilota TV. 
Druga opcja to kupno małego zestawu stereo takiego jak Quad Vena II Play + kolumny takie jak System Audio Saxo 5 czy Jean Marie Reynaud Lucia. Wszystko zależy od preferencji oraz budżetu. 

Zapraszam do kontaktu po wyceny oraz omówienie szczegółów przez telefon. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowo nam znacznie bliżej do tych Saxo, Klipsch to już taka górna granica raczej :D

Pytanie mam:

1. Można im ustawić balans czy tylko na źródle? Bo zakładam że głośnością można sterować przez ARC (Klipsch) w tym układzie ora z opisu wynika że jest także do obu rozwiązań pilot. 

2. Jak blisko ściany można je powiesić?

3. Takie zestawy lepiej wtedy podpiąć kablem optycznym?

 

Jak taki zestaw muzycznie wypada w porównaniu do takiego na przykład Pianocrafta 670 lub zestawem R-N602  z dośc tanimi kolumnami typu  Elac Debut 2.0 , Alpha P5 czy inne cuda?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, boogle napisał:

To jest bardzo ciekawa propozycja. 

Poprosiłabym o ceny na prw w wersji z ELac i Magnat.

 

A czy cos pokroju Yamaha R-N602 z Nota 260? Jak daleko w ogole od ściany trzeba wieszać takie monitory na uchwycie?

Napis do nas maila albo napisz do mnie PW i podaj telefon to wycenie.

Takich monitorów nie wiesza się na ścianie. Bo to nie ma sensu. Tracisz bardzooo duzo.

Samo zestawienie 602 + nota 260 jest ciekawe.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze pytanie od męża:

rodzina może nam oddać za jakieś grosze wieżę SONY  EX66 z wzmacniaczem, radiotunerem z RDS, cd playerem i odtwarzaczem kaset. CD nie działa bo jakas gumka strzeliła ze starości, ale mogłabym wykorzystać sam wzmacniasz i tuner radiowy. 

Wzmacniacz:

https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/ta-ex66.shtml

POdstawki:

SS-EX77

image.png.e0fcac3dab7b69b8eddcf7631be242b6.png

Pytanie:

czy to się do czegoś nadaje skoro to trójdrożne kolumny o dośc sporej mocy? ja tylko pamiętam jak tam chodziłąm że grało to przyjemnie lata temu. 

Czy może chociaż same kolumny wykorzystać - i czym na przykład  z Yamahy to napędzić?

A może kupić jakąś przejściówkę z optycznego na cinche i wpiąć to normalnie pod ten wzmacniacz? Spotify mogłabym od biedy puści z telefony przes jack - 2 cinch ale pewnie jakośc takiego rozwiązania to marna rzecz....A jakiś adapter bluetooth - 2 rca?

Czy też moje rozwiązania są bez sensu bo to leciwy i grający jak plastiki sprzęt....

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2021 o 17:01, boogle napisał:

Budżetowo nam znacznie bliżej do tych Saxo, Klipsch to już taka górna granica raczej :D

Pytanie mam:

1. Można im ustawić balans czy tylko na źródle? Bo zakładam że głośnością można sterować przez ARC (Klipsch) w tym układzie ora z opisu wynika że jest także do obu rozwiązań pilot. 

2. Jak blisko ściany można je powiesić?

3. Takie zestawy lepiej wtedy podpiąć kablem optycznym?

 

Jak taki zestaw muzycznie wypada w porównaniu do takiego na przykład Pianocrafta 670 lub zestawem R-N602  z dośc tanimi kolumnami typu  Elac Debut 2.0 , Alpha P5 czy inne cuda?

 

 

Spoko zestawik, szczególenie ta Yamszka. Jeśli nie chcesz zbyt dużo zainwestować to dobrą opcją mogą być skandynawskie AudioPro A26. Masz wszystkie funkcje sieciowe i w dodatku HDMI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłam te podstawki Sony testowo od rodziny. Przyjemnie to gra.  Bardzo przyjemnie. Wstawiłam testowa w jeden narożnik i drugi na biurko, rozstaw tak z ponad 2 m.  

Coraz bardziej się nastawiam na te Yamaszke z jakimiś kolumnami z BR od przodu. I miałabym wtedy w alternatywie te S-EX77 trójdrożne i bym wybrała co lepiej brzmi.

Tylko pytanie - czy ta Yamaszka nie jest za mocna/słaba na takie kolumny  i czy takie Tesi 261 graja przyzwoicie? Samej Yamaszki nigdzię mi nie sprzedadzą, ale z kolumnami już szybciej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tym układzie ostatnie pytania:

1. Czy na takich kolumnach i w takim małym pomieszczeniu duża będzie różnica między RN303  602?

2. Czy RN602 spokojnie napędzie te 6 ohmowe Sony 100w?

3. Jeśli RN602 - Note 260 czy Tesi 261 zważająć że będą stąc stosunkowo blisko ściany.

+czekam na wyceny od branży na wcześniej proponowane sety.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, boogle napisał:

Coraz bardziej się nastawiam na te Yamaszke z jakimiś kolumnami z BR od przodu.

Moja propozycją odnośnie kolumn to Triangle Borea BR03. Kolumny te nie wymagają bardzo mocnego wzmacniacza do ich napędzenia. Twoja Yamaha sobie z nimi poradzi. Kolumny te grają dosyć równo, mają naturalną średnicę. W stosunku do kolumn Yamah SS-EX77 są o około 10cm głębsze, BR03 z maskownicami mają 31,5cm głębokości, więc sprawdź czy wejdą na szafkę. Kolumny podstawkowe, najlepiej aby stały na szafce po bokach TV.  Jak one sobie poradzą w Twoim pokoju i czy granie będzie odpowiadało, to najlepiej sprawdzić samemu. Zapraszam do kontaktu z naszym sklepem w sprawie wypożyczenia, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rms.pl napisał:

Moja propozycją odnośnie kolumn to Triangle Borea BR03. Kolumny te nie wymagają bardzo mocnego wzmacniacza do ich napędzenia. Twoja Yamaha sobie z nimi poradzi. Kolumny te grają dosyć równo, mają naturalną średnicę. W stosunku do kolumn Yamah SS-EX77 są o około 10cm głębsze, BR03 z maskownicami mają 31,5cm głębokości, więc sprawdź czy wejdą na szafkę. Kolumny podstawkowe, najlepiej aby stały na szafce po bokach TV.  Jak one sobie poradzą w Twoim pokoju i czy granie będzie odpowiadało, to najlepiej sprawdzić samemu. Zapraszam do kontaktu z naszym sklepem w sprawie wypożyczenia, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę.

Dziękuję za propozycje. Amplituner stereo Yamahy to ja dopiero musiałabym kupić. i chyba to zrobię chociaż właśnie myślę jak taki klocek wstawić do mojego pokoju bo nigdzie nie pasuje :( I drugi problem - znaleźć do tego fajne kolumny z BR od frontu. Myślę wciąż o tych kolumnach aktywnych ale intuicyjnie się boję tego rozwiązania. Jak coś padnie to cały zestaw do wyrzucenia, pytanie czy one mają wtedy balans żeby je rozmieścić niesymetrycznie nieco i zachować full stereo itd. 

Wieże od rodziny dam starszej córce. Prosiłabym o pomoc w doborze prostego i taniego DAC, żeby można było jej tv podłączyć pod głośniczki po optycznym oraz żeby można było po bluetooth lub po sieci używać spotify skoro już płacimy za pakiet familijny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2021 o 20:11, boogle napisał:

Dziękuję za propozycje. Amplituner stereo Yamahy to ja dopiero musiałabym kupić. i chyba to zrobię chociaż właśnie myślę jak taki klocek wstawić do mojego pokoju bo nigdzie nie pasuje :( I drugi problem - znaleźć do tego fajne kolumny z BR od frontu.

Czy jak postawisz kolumny po bokach TV na szafce, to będę na styk ze ścianą, czy też jest trochę przestrzeni, a jak jest to ile centymetrów np. po wstawieniu takich kolumn na 25cm głębokich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wzmacniacz, nie duży gabarytowo i bardzo funkcjonalny to wartym rozważenia jest Teac AI-301DA-X. Wzmacniacz ten posiada wbudowanego DACa, po USB można podłączyć do laptopa, czy też kablem optycznym TV. Dodatkowo posiada wbudowany odbiornik Bluetooth. Do codziennego słuchania w zupełności wystarczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od krawędzi łóżka do ściany pod telewizorem mam jedynie 48 centrymetrów. To tak na styk.  Już się pogodziliśmy z tym że stawianiem podłogówek czy podstawek na standach zablokujemy tam komunikacje i by stały tuż koło łóżka. Podłogowe na intuicję wydają się nam za duże, za mało przestrzeni. Tym bardziej, że to co mogę jedynie stwierdzić jak sobie ustawiałam te głośniki  Sony trójdrożne (BR od frontu) to najładniej to brzmi jak są rozstawione maksymalni szeroko w kątach. Jedyne co to chyba wtedy nieco szwankuje to  bas. Nie umiem stwierdzić ile w tym przypadku i jeszcze aż tak się nie bawiłam czy na przykład przesunięcie 10 centymetrów coś pomoże. Jeszcze wieczorem polatam z nimi po pokoju. 

W każdym razie "najpełniej to brzmi" przy dużym rozstawie, nawet przy niesymetrycznym ustawieniu i braku balansu. Co mnie jednak zdziwiło, fatalnie brzmiały na tym filmy, ale podpięte z komórki po jack x 2rc. Albo jestem już zepsuta kinem domowym w salonie, albo stereo to jednak nie do filmów albo to wina takiego podłączenia. Jutro pożyczam od szwagra jakiś tani  adapter i sprawdzę  po optycznym.  Póki co, zdecydowanie lepiej brzmiały głośniki z naszego tv które wcale nie są takie złe. 

@RMS Problemem właśnie są gabaryty tej Yamahy , bo na jest głęboka na 44 plus kable - i mocno zawężają się opcje gdzie ją ustawić.  Dlaczego Yamaha? Bo mamy już w Musicascie amplituner AV w salonie. Byłaby jedna apka, jeden system i nie ukrywam że działa to bardzo wygodnie. Ale się nie upieramy. To co właśnie potrzebujemy to na wejsciu optyk, bluetooth, balans  i korekcja tonów i żeby to grało :D 

Budżetowo patrząc to zdecydowanie tańsze z porządnych są kolumny z BR od tyłu - ale się boję że ich nie ustawię prawidłowo. 

O Soundbarze też mysłałam,ale spodziewam się zę w buzecie do 2k  to zagra w sposób zbliżony do obecnych głośników w Q80a. Na niektórych utworach to nawet brzmi nieźle , ale  na niektórych jak płaski naleśnik.  być może porządny Soundbar to inna historia, ale nie dam 5k za kawałek metalu z paroma głośniczkami. Jedyne to dla ma sens jak są odpinane albo dodatkowe efektowe z tyłu ale to wszystko pod tv a nie do słuchania muzyki. 

 

Wiem, dużo napisałam. Bo się sama biję z myślami.  :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...