Skocz do zawartości

Mała sypialnia czyli jak wypełnić mały pokój wielkim dźwiękiem.


boogle

Recommended Posts

Dnia 13.12.2021 o 09:50, boogle napisał:

@RMS Problemem właśnie są gabaryty tej Yamahy , bo na jest głęboka na 44 plus kable - i mocno zawężają się opcje gdzie ją ustawić.

A czy brałaś pod uwagę kolumny podstawkowe aktywne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji braku miejsca w pomieszczeniu. Z tego typu kolumn polecam z firmy Klipsch modele The Fives lub jak lubisz większą ilość niskich tonów to nawet The Sixes. Są one dość uniwersalne, sprawdzą się podczas oglądania filmów, jak i w muzyce. Grają one dosyć równo, dopiero przy wysokich poziomach głośności, górą trochę wychodzi przed szereg. Niestety nie mają one regulacji tonów. Oczywiście najlepiej wypożyczyć i sprawdzić jak one u Ciebie się sprawdzą.

Dnia 13.12.2021 o 09:50, boogle napisał:

Póki co, zdecydowanie lepiej brzmiały głośniki z naszego tv które wcale nie są takie złe. 

Jak głośniki z TV zabrzmiały lepiej od tego zestawu stereo, to znaczy że jest on słaby, albo nie do końca sprawny. Polecane Klipsche zagrają znacznie lepiej od soundbarów, które nie są w stanie nawet stworzyć odpowiedniej stereofonii w muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2021 o 08:55, Kubad napisał:

Ale po co ładować się w soundbara jak jest miejsce na audio, wystarczy z głową rozstawić. Soundbar to ostateczność.

 

Dnia 13.12.2021 o 09:50, boogle napisał:

Od krawędzi łóżka do ściany pod telewizorem mam jedynie 48 centrymetrów. To tak na styk.  Już się pogodziliśmy z tym że stawianiem podłogówek czy podstawek na standach zablokujemy tam komunikacje i by stały tuż koło łóżka.....

 

 

A dlatego....no ale skoro autorce to nie przeszkadza to ja nie mam nic do dodania więcej

Soundbara wypożyczyć i posłuchać . nie ma mowy by taki za 2k (pod warunkiem że ma subwoofer) zagra tak samo jak jakiekolwiek głośniczki z TV)

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety często nasze pokojach do słuchania, muszą spełniać też inne np. miejsce do spania🙂 i jakoś trzeba sobie radzić. Jak ma być bliżej budżetu 2k, to zamiast soundbara polecam sprawdzenie Triangle Elara Active LN-01A W przyszłości jak niskich będzie brakować można podłączyć jakiś mały subwoofer. Niskie tony nie schodzą tak nisko jak w Klipsch, są za to bardziej szybki, górne rejestry są bardziej łagodne w Trianglach i mają regulację z pilota niskich i wysokich tonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rms.pl napisał:

A czy brałaś pod uwagę kolumny podstawkowe aktywne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji braku miejsca w pomieszczeniu. Z tego typu kolumn polecam z firmy Klipsch modele The Fives lub jak lubisz większą ilość niskich tonów to nawet The Sixes. Są one dość uniwersalne, sprawdzą się podczas oglądania filmów, jak i w muzyce. Grają one dosyć równo, dopiero przy wysokich poziomach głośności, górą trochę wychodzi przed szereg. Niestety nie mają one regulacji tonów. Oczywiście najlepiej wypożyczyć i sprawdzić jak one u Ciebie się sprawdzą.

Jak głośniki z TV zabrzmiały lepiej od tego zestawu stereo, to znaczy że jest on słaby, albo nie do końca sprawny. Polecane Klipsche zagrają znacznie lepiej od soundbarów, które nie są w stanie nawet stworzyć odpowiedniej stereofonii w muzyce.

Małe sprostowanie - zagrały słabo podpietę  do komórki z hbo go. Na stereo w spotify brzmią bardzo dobrze. I tak jak napisałam - stereo z zestawu jest 100 razy lepsze niż z TV. Natomiast filmy już nie, tym bardziej że jest przez skosy dziwna akustyka w tym naszym pokoju i jak się rozkręci trochę audio w tv to ma się wrażenie jakby się miało z tyłu efektowe głośniki - tak się dziwnie to odbija. Dość ciekawy ten efekt. Dodam tylko, że Q80A mają wbudowane głośniki 2.2.2, więc całkiem im blisko do soundbara jak mniemam, chociaż i tutaj pewnie gabaryt robi pewną różnicę, a telewizor do grubasów nie należy. :)

 

1 godzinę temu, rms.pl napisał:

Niestety często nasze pokojach do słuchania, muszą spełniać też inne np. miejsce do spania🙂 i jakoś trzeba sobie radzić. Jak ma być bliżej budżetu 2k, to zamiast soundbara polecam sprawdzenie Triangle Elara Active LN-01A W przyszłości jak niskich będzie brakować można podłączyć jakiś mały subwoofer. Niskie tony nie schodzą tak nisko jak w Klipsch, są za to bardziej szybki, górne rejestry są bardziej łagodne w Trianglach i mają regulację z pilota niskich i wysokich tonów.

My jakoś super fanami subwoofera nie jesteśmy. Jak się ma dzieci w domu to rzadko jest okazja wieczorem żeby rozkręcić na przykład kino domowe żeby pogrzmiało. Stąd oglądamy i tak 90% filmów z wyłączonym subwooferem co jest trochę profanacją kina, ale z drugiej strony Heco 700 radzą sobie całkiem niezłe jak się je ustawi żeby schodziły trochę niżej. 

3 godziny temu, Heathen napisał:

 

 

A dlatego....no ale skoro autorce to nie przeszkadza to ja nie mam nic do dodania więcej

Soundbara wypożyczyć i posłuchać . nie ma mowy by taki za 2k (pod warunkiem że ma subwoofer) zagra tak samo jak jakiekolwiek głośniczki z TV)

Nie skreślam soundbarów. Pytanie czy któryś się nadaję do muzyki w budżecie do 2k. Jak trochę poczytałam i porozmawiałam, to mi proponowano zestawy za 5-7 tysięcy. Za takie pieniądze to my wolimy kupić fajne stereo i chodzić słuchać do salonu :D 

 

Mówiąc krótko -ja strachliwa jestem bo dla nas to są duże kwoty. Nie żalujemy na przyjemności bo życie jest krótkie, ale nie mamy pieniędzy na błędy. Ja się boję że kupione stereo nie będzie grało lepiej niż stara wieża, a soundbar zagra w zbliżony sposób do tv. Tyle i aż tyle. 

I pewnie się nie dowiem dopóki nie kupimy. A że my nie z tych co oddają sprzęty i ciągle żonglują...to lekko nam nie jest podjąć decyzję. 

 

DO soboty idę posłuchać paru rzeczy mimo pandemii i podejmiemy decyzję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

pora późna ale jestem po testach. Zmiana koncepcji i prośba o pomoc. :

1. Reaktywuję wieże SONY EX77 dla córki. Pożyczyłam Fii0 D3K Taishan od rodziny żeby podłączyć po kablu optycznym telewizor do wieży i sprawdzić filmy oraz spotify.

Wnioski: filmy ok, spotify bardzo ok, w niektórych utworach ciary na zestawie EX77.  Muszę jeszcze posprawdzać różne ustawienia kolumn, bo delikatnie inny skręt i momentalnie czuć różnicę we wszystkim: w basie , w stereofonii, w odbiorze średnicy. Niesamowite. Przesuwasz kolumnę o 3 centymetry i słyszysz inny świat. Tak czy inaczej : wieża zostaje dla córki bo gra przepięknie. 

Córce zależy na odtwarzaczu CD, który tutaj szwankował, ale mąż rozkręcilł obudowę i padły wyłącznie paski od kółek napędowych do obracania tacki oraz jej wysuwania. Założyłam testowo gumki do włosów i się ślizgają, ale odtwarzacz Cd ustawił tacki i zagrało :D 

I. Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć gdzie znaleźć takie paski zamienne do takiego mechanizmu?  

Znalaząłm w necie, że chodzi chyba o paski:

A  SONY 4-977-942-01 BELT (SL) (1.4)

B.  Sony 4-977-943-01 BELT (TURN) (1.2)

II. Czy istnieje jakiś tani,  dość przyzwoicie  grający DAC z wejściem optycznym i wejściem Bluetooth i wyjściem 2 x RCA żebym mogła córce podłączyć i tv i komórkę ze spotify? Najlepiej sterowane jakąś aplikacją. Ewentualnie mogę kupić takiego Tasihana oraz adapter Bluetooth jakiś, jeśli taniej/lepiej to wyjdzie. Poradźcie proszę. Ale po taniości, bo to rozwiązanie budżetowe ma być z tego co mamy :D

 

2. Takich ciar jak nagłośniłam małą sypialnię dawno nie miałam słuchając muzyki. Nasuwa się mi prosty wniosek, że moje Heco 700 wraz  z całym setem 5.1 do kina domowego owszem fajne, ale do słuchania muzyki to chyba się jednak amplituner RX-V685 średnio nadaje. 

W związku z tym:

III. Czy moge testowo bez ryzyko uszkodzenia sprzętu i  głośników podpiąć Heco 700 do tego wzmacniacza Sony Ex77 i zobaczyć jak to gra? EX77 nie ma chyba ustawień dla impedencji tak jak to ma nasz amplituner AV. 

IV Czy R-N602 napędzi lepiej Heco 700 niż nasz obecny amplituner AV RX-V685?

V Czy można jakoś wygodnie przepinać głośniki frontowe Heco 700 między amplitunerem z kina domowego a stereo? Na przykład jakąś zwrotnicą? Tak żeby nie wypinać co chwilę głośników z jednego sprzętu i przekładać do drugiego. Poważnie rozważam dokupienie wzmacniacza lub amplitunera stereo, jeśli mi to przyniesie nowe doznania. Chyba, że to Heco 700 sa za "małe" i nie potrafią tak fajnie wypełnić pokoju dużego....

Bardzo Was proszę o pomoc w kwestiach I-V :)

Urodzą się z tego być może 3 fajne pomieszczenia do słuchania muzyki dla 3 osób w rodzinie.

 

 

 

 

Edytowano przez boogle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bliri napisał:

Napisz jeśli możesz jak sprawdzają się kolumny Indiana Line Tesi 261 bo chce się zdecydować je kupić . 

Ale Twój wybór to nie wybór kolegi. Czemu sam nie posłuchasz?

6 godzin temu, boogle napisał:

IV Czy R-N602 napędzi lepiej Heco 700 niż nasz obecny amplituner AV RX-V685?

To był udany model amplitunera ale tak. 602 napędzi lepiej.

6 godzin temu, boogle napisał:

V Czy można jakoś wygodnie przepinać głośniki frontowe Heco 700 między amplitunerem z kina domowego a stereo? Na przykład jakąś zwrotnicą? Tak żeby nie wypinać co chwilę głośników z jednego sprzętu i przekładać do drugiego. Poważnie rozważam dokupienie wzmacniacza lub amplitunera stereo, jeśli mi to przyniesie nowe doznania. Chyba, że to Heco 700 sa za "małe" i nie potrafią tak fajnie wypełnić pokoju dużego....

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, boogle napisał:

Czy istnieje jakiś tani,  dość przyzwoicie  grający DAC z wejściem optycznym i wejściem Bluetooth i wyjściem 2 x RCA żebym mogła córce podłączyć i tv i komórkę ze spotify?

Z niedrogich DACów z Bluetooth, wejściami coaxial, optycznym, usb i grających przyzwoicie spójrz na FX-AUDIO X6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam RN602 z Note 260. Z uwagi na dostępność i cenę. Kolumny najwyżej pojdą na olx, a dobiorę inne już na odsłuchach. 

Zestaw będzie albo dla mnie, albo dla córki -  zobaczy gdzie się akustycznie wpisze. :)

DO starej wieży pójdzie polecany przez Was Fii0 D3K Taishan oraz jakiś prosty adapter Bluetooth. Ile pożyje tyle pożyje. 

Przez Swieta potestuje wszystko w kazdym pomieszczeniu z osobna,, bo mamy sporo wariantow przy zestawie z Heco 5.1. Pozonlguje i dojde mam nadzieje do jakichs sensownych wnioskow. 

 

Dziekuje za wszystkie porady. Niektore ze wspomnainych sprzetow pojda na odsluch do salonu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...