Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego po uszkodzeniu Onkyo TX sr 606


Dorian Borek

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Po kilkunastu latach przyjemnej przygody z Onkyo TX Sr 606 + zestaw głośników MAudio HRS 65 fronty ( słupki podłogowe ) + małe tyły do zestawu + centralny oraz sub niestety zepsuł się amplituner. Muszę kilka-kilkanaście razy go uruchamiać aby"coś" zaskoczyło i zaczął działać. Czasami długo działa a czasem niestety szybko pada.

Próbowałem go podratować dzwoniąc po różnych serwisach aż utknąłem na próbie kontaktu z autoryzowanym serwisem i tu nie ma żadnego kontaktu. Nikt nie odbiera i nikt nie odpisuje. I tu pojawia się pytanie co robić? Wymienić amplituner do tych głośników czy wymieniać cały zestaw? 

Co do wrażeń z oglądania filmów byłem mocno zadowolony choć od czasu tego zakupu nie testowałem żadnych innych nowych zestawów i proszę Was o pomoc. 

Ogólnie za nie długo będę urządzał swój nowy salon gdzie ten zestaw miał iść razem ze mną ale odmówił posłuszeństwa.

Proszę o pomoc czy zbierać fundusze i wymienić wszystko czy dokupić amplituner.

Jeśli wg Was jedynym rozwiązaniem jest wymiana wszystkiego to przewiduje budżet max 6000-7000zl 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od kolumn... M-Audio to nie jest - delikatnie mówiąc - producent najwyższych lotów. Ale skoro...

1 godzinę temu, Dorian Borek napisał:

Co do wrażeń z oglądania filmów byłem mocno zadowolony

To zamiast kupować najtańszy set - bo 6000-7000zł to minimum - to zostawił bym te głośniki i skupił się na amplitunerze ze średniej półki np. DENON AVC-X3700H, Marantz SR6015. Yamaha np. RX-A4A jest problem z dostępnością, Onkyo i Pioneer także brak.

Drugą opcją jest budowanie wszystiego od nowa, ale byś musiał sie liczyć z podstawowymi modelami amplitunerów kosztującymi już co najmniej 3000zł. Tylko że taki najtańszy mimo nowszych gadżetów, aktualnych standardów, nie zagra lepiej niż Twój stary wysłużony Onkyo.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Butler napisał:

Zaczynając od kolumn... M-Audio to nie jest - delikatnie mówiąc - producent najwyższych lotów. Ale skoro...

To zamiast kupować najtańszy set - bo 6000-7000zł to minimum - to zostawił bym te głośniki i skupił się na amplitunerze ze średniej półki np. DENON AVC-X3700H, Marantz SR6015. Yamaha np. RX-A4A jest problem z dostępnością, Onkyo i Pioneer także brak.

Drugą opcją jest budowanie wszystiego od nowa, ale byś musiał sie liczyć z podstawowymi modelami amplitunerów kosztującymi już co najmniej 3000zł. Tylko że taki najtańszy mimo nowszych gadżetów, aktualnych standardów, nie zagra lepiej niż Twój stary wysłużony Onkyo.

Dziękuję za odpowiedź.

A proszę powiedz mi może wiesz gdzie lub znasz kogoś kto byłby w stanie podratować ten amplituner który mam? Nie chciałbym na szybko podejmować decyzji a z dostępnością również jest duży problem. Rozmawiałem z poprzednią dystrybucja Onkyo i twierdzą że to może być procesor ale niestety oni już części nie mają a obecny serwis niestety nie da się tam dodzwonić a fizycznie nie dan rady tam pojechać ponieważ to jest drugi koniec Polski. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy jest z nowymi amplitunerami i tak samo z serwisem uzywanych......

Pewnie dlatego nie odbierają. Mamy serwisanta ktory by to ogarnął gdyby byly podzespoły.

Kiedy ostatnio z nim rozmawiałem o amplitunerach kina to powiedział że nie ma sensu ich przysyłać.

Bo tylko kilka procent jest w stanie zrobić. Jeśli pada zasilanie. , jakiś kondensator to tak. Innych części po prostu nie ma.

Zastanawiam się jednak:

13 godzin temu, Dorian Borek napisał:

Muszę kilka-kilkanaście razy go uruchamiać aby"coś" zaskoczyło i zaczął działać. Czasami długo działa a czasem niestety szybko pada.

Jak zaskoczy to wszystko gra? To może to zimne luty.

Czy jak się gasi to miga dioda? Czy po prostu jest off i tyle.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

Problemy jest z nowymi amplitunerami i tak samo z serwisem uzywanych......

Pewnie dlatego nie odbierają. Mamy serwisanta ktory by to ogarnął gdyby byly podzespoły.

Kiedy ostatnio z nim rozmawiałem o amplitunerach kina to powiedział że nie ma sensu ich przysyłać.

Bo tylko kilka procent jest w stanie zrobić. Jeśli pada zasilanie. , jakiś kondensator to tak. Innych części po prostu nie ma.

Zastanawiam się jednak:

Jak zaskoczy to wszystko gra? To może to zimne luty.

Czy jak się gasi to miga dioda? Czy po prostu jest off i tyle.

Piotr

Jak "pada" to znika tylko dźwięk z głośników. Sprzęt działa można chodzić po menu. Wszystko działa jak zawsze tylko nie ma dźwięku w głośnikach. Czasami przed zniknięciem pojawia się w głośnikach takie charakterystyczne pykanie. Reasumując wszystko jest ok poza tym że znika dźwięk. I w słuchawkach też nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wkrótce będziesz urządzał nowy salon to wstrzymałbym się z większymi ruchami to tego czasu, bo w nowym miejscu wszystko będzie brzmieć inaczej niż w obecnym. Chyba najlepiej naprawić ten sprzęt, a jeśli się nie uda to kupić identyczny używany, które chodzą jak widzę po 300zł-600zł. Wg mnie kupowanie teraz x3600h z bardzo odległą perspektywą wymiany kolumn to przegięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dorian Borek napisał:

Jak "pada" to znika tylko dźwięk z głośników. Sprzęt działa można chodzić po menu. Wszystko działa jak zawsze tylko nie ma dźwięku w głośnikach. Czasami przed zniknięciem pojawia się w głośnikach takie charakterystyczne pykanie. Reasumując wszystko jest ok poza tym że znika dźwięk. I w słuchawkach też nie ma. 

No to jest szansa na jego naprawę tak mniemam. Jak chcesz to możemy go sprawdzić.

Ale co da zakup kolejnego używanego? Może paść po 3 tygodniach tak że już się go nie będzie dało naprawić.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...