Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe SONY WH-XB900N Problem


Recommended Posts

Siema, jestem nowy. Ostatnio kupiłem sobie słuchawki Sony WH-XB900N, parowałem słuchawki ze smartfonem samsung s9+ wszystko gra ANC działa prawidłowo. Sytuacja się zmieniła po sparowaniu słuchawek z transmiterem Sennheiser BT T100 podłączonym do TV sony bravia. Aktualnie ANC nie działa ani ze smartfonem ani z transmiterem bt. Resetowałem słuchawki bez rezultatu. Zauważyłem też różnice w głośnosci efektów dźwiękowych w Fortnite, muzyka, uderzenia kilofem czy skrzynki słychać bardzo cicho za to strzały na 100% jak to zresztą mam ustawione na wszystkie efekty dźwiękowe... Słuchawki wymieniane były na kolejny nowy egzemplarz. Problem z ANC powrócił po podłączeniu do transmitera. Jestem w kropce nie wiem co robić... Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić ew. Inny model do ok. 500-600 zł.

Edytowano przez Arek Gielar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gilu92 changed the title to Słuchawki bezprzewodowe SONY WH-XB900N Problem

Tego nie wiem. Raczej szukał bym winy w DSP słuchawek lub raczej jego ustawieniach. Jeśli jest włączona funkcja ekspansji dynamiki, to coś takiego może mieć miejsce. Może jakaś funkcja redukcji dźwięków z otoczenia. Samo ANC może dawać takie efekty. Takie usuwanie hałasu daje najlepsze rezultaty gdy dźwięk ma naturę ciągłą. Taki wystrzał wydobywa się na zewnątrz i jest traktowany jako zakłócenie zewnętrzne zanim układ "zrozumie"  że to same słuchawki go produkują. Generalnie ANC  należy używać jako mniejsze zło gdy jesteśmy narażeni na hałas który nam przeszkadza. On najlepiej sprawdza się gdy ma redukować np. odgłos pracującego silnika samochodu lub samolotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że coś z DSP z tego co czytam na wiki... co do ustawień to w aplikacji mam aktualnie "set automatically by adaptive sound control" (trzeba poskakać po menu żeby to odznaczyć) do tego jest ambient sound control i noise canceling. Zależy mi na ANC ponieważ PS4 strasznie głośno chodzi lub ktoś rozmawia... sprawdzałem przycisk "custom" na słuchawkach, jednak niewiele się zmienia przy zmianie tych 3 trybów. Podobne odcięcie się od dźwięków otoczenia mam na zwykłych no name słuchaweczkach dousznych bez ANC. Myślałem przed porównywaniem rankingów sprzętów o Sony Pulse 3d.bez ANC bo ja dobroci tej funkcji nie doświadczam ;(

Macie jakieś jeszcze żeby polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałem, ANC najlepiej sprawdza się w zupełnie innej sytuacji. Potrzebujesz słuchawek o dobrej pasywnej izolacji od otoczenia. Z drugiej strony powinieneś pomyśleć o takim umieszczeniu PS4, aby jego odgłosy były najmniej słyszalne tam gdzie siedzisz gdy grasz. W przypadku PC-tów można zawsze pomyśleć o cichym chłodzeniu komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Meizu HD60 są pod tym względem dość dobre. Maja miękkie pady o dużej powierzchni przylegania do głowy. Przetworniki są zamknięte w obudowach z niewielkim otworem do drugiej komory w przedniej części słuchawki, ta z kolei ma otwór na zewnątrz z tyłu. Jednak żadne słuchawki wokółuszne nie będą izolować idealnie. Lepiej mogą izolować dokanałówki np. takie jak Creative Outlier Air . W wersji V3 mają ANC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa chyba zostane całkiem bez słuchawek ewentualnie zostane z tymi nieszczęsnymi soniaczami do muzyczki bo do grania nie nadają się też z powodu niskiego opóźnienia (LLM, ang. Low Latency Mode) (którego nie posiadają). Creative w dobrej cenie się wydają, ale niestety opóźnienie mają jeszcze raz takie co soniacze. Daje się mi to odczuć w grze na bliskim dystansie jak 2 typów wali z shotgunów to nie wiadomo w którym momencie kto strzela... meizu... no nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...