Skocz do zawartości

Film z PC przez HDMI do telewizora TV - brak audio


Janeo

Recommended Posts

Witam,

Ten temat powtarza się ale w różnych konfiguracjach więc nie znalazłem jednoznacznego wyjścia z sytuacji i choć trochę się domyślam, bardzo proszę o potwierdzenie i o ewentualne propozycje wyjścia z tej niekomfortowej sytuacji.

- PC:  płyta MSI B250 PC MATE (ma 1 wyjście audio bezpośrednio spod płyty ale najprawdopodobniej analogowe bo przeznaczone na Jack na panelu przednim)

- Karta graficzna:  Radeon RX 570 series (najprawdopodobniej nie ma jakiegoś wEjściowego gniazda na audio cyfrowe ze źródła na płycie)

- Windows/dźwięki pokazuje mi na jakieś 4 "wyjścia cyfrowe nie podłączone", zupełnie nie wiem o co chodzi, w jaki sposób karta AMD (bo tylko kartę AMD) pokazuje że nie jest podłączone.... 

MQVRuJq.jpg

 

1. Jak to możliwe, że karta AMD pokazuje 4 "wyjścia audio nie podłączone", podczas gdy nie ma żadnej opcji audio cyfrowego? 

2. Czy to znaczy, że podwójnie jestem skazany na zmianę płyty głównej i karty graficznej tylko po to, żeby uzyskać prawdziwe cyfrowe audio na wyjściu HDMI z karty graficznej?

3. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji BEZ przeciągania dodatkowego kabla audio analogowego do TV ? (wiem, tracę dźwięk kina domowego). Np. jakieś pośrednie urządzenie które pozwoli na wetknięcie w niego audio analogowe + HDMI z karty -> wyjście 1 HDMI już z dźwiękiem cyfrowym? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzeczową odpowiedź.
Tam są 2 TV jak widać. Ten przedmiotowy LG TV SSCR2 to 65" do którego doprowadzony jest wyłącznie kabel HDMI i brak na nim audio - to właśnie BYŁ ten problem. Piszę BYŁ, bo po ustawieniu go na "domyślny" dźwięk pojawił się. Hurra :-)), dziękuję za naprowadzenie.

Ostatnie pytanie bo jest pewna niedogodność: Czy żeby odtwarzać film z PC na ten TV zawsze muszę przestawiać dźwięk na niego jako "Domyślny"? Bo wtedy tracę dźwięk na głośniki przy PC. 

htBFn5V.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gienas napisał:

W odtwarzaczu filmów w kompie ustaw wyjście i wtedy to on wybiera źrodło. Na dwu tv nie pójdzie bo w HDMI jest HDCP...

 W każdym razie w grafice Nvidii tak mam.

No niestety nawet jak bym te ustawienia znalazł, to co mi po tym jak chcę mieć z tego odtwarzacza dźwięk i tu, i tu. 

Czyli kicha 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gienas napisał:

Na dwu tv nie pójdzie bo w HDMI jest HDCP...

Spróbować można przy pomocy rozgałęźnika HDMI, ja tak mam z karty graficznej na dwa odbiorniki TV i video działa, choć audio z HDMI nie, ale możesz spróbować może Tobie zadziała (ja mam to może zbyt pokomplikowane). Bo żeby było dziwniej to nawet po drodze mam następny rozgałęźnik x4 (1 WEJ->dekoderTV, 4 WYJ), ale ten już zailany prądem. Żeby jeszcze skomplikować to na końcu nam jeszcze jeden rozgałęźnik HDMI który mi przełącza z pilota dekoderTV<->PC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2021 o 14:30, Butler napisał:

Też musze przestawiać dźwięk u siebie na PC między dwoma telewizorami via HDMI. Albo jeden, albo drugi. Z chęcią bym poznał patent by grało naraz na obu. Do przestawiania nie wchodzę do menu dźwięk, przełączam na dolnym pasku zadań przy regulacji głośności.

U mnie tak samo klikam ikonkę dzwięku i wyblieram pomiędzy tv a pc:). z tym że jak gram pod tv z peceta to najpierw nastawiam dzwięk z tv.

Pamiętam że kiedyś używałem screamer radio to mógł grać na dwa źródła (ale to była stara wersja)

Ponadto w ustawieniach audio powinna być możliwość zmiany np. głośniki jako urządzenie komunikacyjne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...