Skocz do zawartości

Audio CrystalL A4 + Audio Crystal Vital X-30 5.0...?


Yaqb yaqb

Recommended Posts

Cześć,

Kolumny AudioCrystal Vital X30 oraz modele A2 i A4 to zupełnie różne konstrukcje.

Model Vital X-30 powstał z myślą o budżetowym systemie kina domowego ale ze sporym potencjałem jeżeli chodzi o jego możliwości. Dwa 20cm przetworniki niskotonowe potrafiły zagrać dosyć mocno basem co (nie ma co ukrywać) w tym budżecie robiło wrażenie. Sekcja średniowysokotonowa nie odbiegała niczym od wielu zestawów kina, nawet droższych. Kolumny były wykonane w nienaganny sposób, wiadomo, pewne niedoróbki się zdarzały ale nie ma co się dziwić biorąc pod uwagę, że Vital x-30 wykonany był w Chinach.

Inaczej sprawa się ma przy modelach A2 i A4. 

W ich przypadku obudowy kolumn wykonywała polska firma, przetworniki również pochodziły od polskiego producenta.
Wiele godzin, dni, tygodni zajęła faza przygotowawcza (projekt obudowy, rodzaj przetwornika, itp.). Sam projekt zwrotnicy również pochłonął wiele czasu, choćby cewki, które nawijane były w siedzibie naszej firmy. Można by wiele napisać na temat ich brzmienia, wykonania, ówczesnej ceny...Myślę, że użytkownicy, klienci którzy mieli okazję ich posłuchać i porównać z obecnie, w tamtym okresie promowanymi setami, mogą coś więcej na ten temat powiedzieć.

Reasumując:

Modele A2 i A4 to projekty naszego autorstwa. Kolumny Vital x-30 to kolumny wyprodukowane w chinach na nasze zamówienie.

@Yaqb yaqb jeżeli chciałbyś coś więcej się dowiedzieć o tych kolumnach to zapraszam do kontaktu. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje @LBX Systemy Audio za szybką odpowiedź, jest taki zestaw w mojej bliskiej okolicy do sprzedania A4 + x30 + centralny , szukam zestawu po sprzedaży swoich polk audio t531 coś bardziej jasnego z przestrzenia na górze pod KD pod amlituner Onkyo 686, oczywiście mogę je odsłuchać ale chciałem coś o nich poczytać przed i nie ma żadnych informacji, może Pan się wypowie jak to gra, jaki to wogóle charakter grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjedź i posłuchaj/porównaj, sam ocenisz ich brzmienie. W necie niestety nie ma zbyt wiele informacji na ich temat ponieważ marketing, testy, recenzje to nie były główne założenia przy produkcji tych kolumn. Raczej nazwałbym to bardziej przygodą, która pozwoliła nam nabrać więcej doświadczenia w tematyce audio ;) 

AudioCrystal A4 kreowana była głównie pod klienta, który oczekiwał bardziej naturalnego brzmienia na tle ówczesnej konkurencji. Kolumny świetnie się odnajdywały w muzyce rockowej, popularnej, rozrywkowej...

Jak masz okazję to zabierz swoje Polki na takie porównanie :) Moim zdaniem A4 powinna Cię zaskoczyć na +

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...