Skocz do zawartości

Stereo dla nowicjusza (3 - 4 k PLN)


Marek Ulanecki

Recommended Posts

Panie i Panowie.

Dojrzewam do zakupu swojego pierwszego stereo i z tej okazji trochę poczytałem w internecie na temat sprzętu, a później wybrałem się do salonu audio sprawdzić czy będą mieli coś dla takiego klienta z dolnej półki :) nim zacznę opowieść, to kilka założeń:

- plan salonu załączony, przy czym jest on połączony z kuchnia. Do tego 2 duże okna i ściana naprzeciwko, gdzie stoi kanapa. Na czarno oznaczyłem miejsce tv i przyszłego zestawu stereo. Wysokość to 2.7m 

- większość muzyki to streaming (spotify) i za jakiś czas gramofon też się pojawi. Gatunki - od metalu poprzez rock, pop na muzyce klasycznej kończąc. Innymi słowy raz jest slayer a kiedy indziej sonata księżycowa :)

Na pierwszy ogień poszedł Denon i ceol z raptorami 3. Całkiem przyjemne to zagrało, ale z tego co usłyszałem to u mnie w salonie będzie to zbyt słabe rozwiązanie. Z kolei denon dra800 z jakimikolwiek sensownymi kolumnami podłogowymi jest powyżej moich założeń finansowych. 

Drugi rzut to yamaha 602 z indiana nota 550 / 260 (podłogówki i podstawki), który dał mi trochę poczuć, że podłogówki robią robotę. Ale dopiero jak usłyszałem Nad 338 to pojawił się u mnie uśmiech. W połączeniu z indiana tesi 561 było ok, ale jak zagrało to z psb x1t, to w zasadzie było po zawodach....nawet podstawkowe bowersy 606 tak dobrze z nad'em mi nie podeszły. Tylko budżet się nie spina, bo 4,7 k pln bez kabli. 

Na koniec odwiedziłem jeszcze jeden salon i wiedząc że yamaha mi nie podeszła skupiłem się na nad'zie. Tym razem zagrała melodika BL40, pylon audio pearl 27 i na koniec wilson raptor 9. O ile te dwie pierwsze zagrały fajnie (choć trochę słabiej niż wcześniej wspomniane psb), to wilson mnie po prostu wbił w fotel. Nie wiem czy to przez to, że ma nieco inne ułożenie głośników (średnie na górze), ale w zasadzie byłem kupiony....tylko taki zestaw to 5k plus....no i to spowodowało, że wziąłem na wstrzymanie i znowu czytam co może sensownie zagrać przy takim budżecie. 

Czytam o rozwiązaniach budżetowych takich Smsl (ale nie ma streamingu) czy topping mx3, zastanawiam się czy Nad 338 ma jakąś alternatywę (rotel czy CA) i czy może jednak dobre monitory wystarczą, bo raczej rzadko muzyka gra u mniej głośno (żeby basy nie dudniły, więc raczej środek i melodia maja znaczenie). Mam zagwozdkę i przydałaby mi się rada od kogoś z większą wiedząni doświadczeniem :)

Z góry dziękuję za rady :),

 

Parter_Układ.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej ma rację.

Niestety budżet masz za mały na nowy sprzęt. Ale na szczęście wybrałeś się na odsłuch. To bardzo dobrze.

To pokazało Ci dwie drogi.

Albo po prostu dozbierasz. Poczekasz pół roku czy ile tam trzeba.

Albo teraz patrzymy w kierunku sprzetu używanego, gdzie da się znaleźć na prawdę dobre okazję.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...