Skocz do zawartości

Streamer do 10k


Marcin De

Recommended Posts

20 godzin temu, Makumba napisał:

Do Luxmana Sotom?! Przecież to prawie jak by podłączył „wypasioną malinę” bez własnego oprogramowania.

To już lepiej Volumio Primo. Przynajmniej ma DAC.

Pisałem o tym wcześniej właśnie.

A Malinę mozna kupić w wersją Allo Signature i aplikację Volumio i tak na prawde to nie wiem co teraz Sotm ma do powiedzenia w wyższej kwocie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Chlorofil napisał:

Ale chyba jak 90% osłuchanych ludzi wybiera Sotm-a, to chyba ma to jakieś znaczenie?

Wybiera dlatego, że już doszli do wniosku iż Roon i endpoint to koniec zabawy, a sotm daje im również spokój jako endpoint.

Urządzenie typu włącz i zapomnij.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Malinę mozna kupić w wersją Allo Signature i aplikację Volumio i tak na prawde to nie wiem co teraz Sotm ma do powiedzenia w wyższej kwocie.

Moim zdaniem SOtM bije na łeb Allo Usb sig z Volumio (na dodatek trzeba instalować dodatkowe drivery po SSH, bo trzeszczy od czasu do czasu , a jak napisałem na AS o tym to ludzie wola słuchać trzasków jak z gramofonu i wmawiać sobie że im złote kable sieciowe czy RJ45 pomogą na błąd w sofcie. 

Inna sprawa z moode, które działa od strzała bo mimo że darmowy soft to chciało im się zaimplementować poprawny driver, ale sotm z liniowym dalej gra na bardxo podobnym poziomie co usbridge sig z liniowym z dobrze skonfigurowanym system. 

A to że sotm to gotowiec, dla wielu bezcenne (ja wolę dowolność w wyborze softu i jego konfiguracji, jaką daje malina) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcinmarcin napisał:

Inna sprawa z moode, które działa od strzała bo mimo że darmowy soft to chciało im się zaimplementować poprawny driver

Ale nadal ma dziwny sposób układania biblioteki płyt, nie biorąc za podstawę struktury katalogów na dysku. Owszem można przełączyć na widok katalogów ale połączenia widoku biblioteki i katalogów na dysku niestety nie  ma (albo ja o czymś nie wiem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Ale nadal ma dziwny sposób układania biblioteki płyt, nie biorąc za podstawę struktury katalogów na dysku. Owszem można przełączyć na widok katalogów ale połączenia widoku biblioteki i katalogów na dysku niestety nie  ma (albo ja o czymś nie wiem)

Nie wiem, nie mam plików, ale masz wersję light czy pełną? Light ma sporo ograniczeń właśnie zarzadzaniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fafniak napisał:

No właśnie nie bardzo widzę opcji wyboru. Jest tylko jakiś Multiroom który mnie nie interesuje

To ma być mconnect Player. Wersja lite jest bezpłatna i ma parę ograniczeń. Za pełna zapłacisz niecałe 30zl, ale warto. Załączam prtscr jak wpiszesz mconnect do sklepu Google 

Screenshot_20211230_164816_edit_421513594695055.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Czyli nie moode audio?

Mconnect jest na komórce jako odtwarzacz. Moode jest systemem który zainstalowałem na malinie (usbridge signature). Dostęp do moode mam z przeglądarki internetowej wpisującej jej adres IP w dowolna przeglądarkę (komorka/komp) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fafniak napisał:

Dobra zgubiłem się.

Pisałem o moode że ma dziwny sposób traktowania płyt i tytułów. Zacząłeś pytać jaka mam wersję.

Czyli piszesz o sofcie do sterowania moode z poziomu komórki?

Heh namieszałem, tak jest jak się w biegu coś czyta bez zrozumienia 😂 myślałem że o mconnect pytasz

Moode steruję wyłącznie z przeglądarki po IP. 

Mconnect to Player który mi wysyła stream z komórki do moode po UPNP

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Moim zdaniem SOtM bije na łeb Allo Usb sig z Volumio (na dodatek trzeba instalować dodatkowe drivery po SSH, bo trzeszczy od czasu do czasu , a jak napisałem na AS o tym to ludzie wola słuchać trzasków jak z gramofonu i wmawiać sobie że im złote kable sieciowe czy RJ45 pomogą na błąd w sofcie. 

Co prawda nie mam Signature alle Allo Digi 1,2 ale jak testowałem Volumio to nie miałem trzasków.

22 godziny temu, marcinmarcin napisał:

A to że sotm to gotowiec, dla wielu bezcenne (ja wolę dowolność w wyborze softu i jego konfiguracji, jaką daje malina) 

No własnie pytanie co będzie za 5 lat.

Przestaną to aktualizować i co zrobisz.

Malina jak na razie nie ma ograniczeń czasowych. Zmienisz soft jaki wyjdzie i grasz dalej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Fafniak napisał:

To precyzuj o czym piszesz, bo masa ludzi gra z plików

Pisze że trzeszczy w moim konfigu z playerem. Jak nie kumasz z rana to już nie mój problem. A Ci co grają z plików to też najczęściej grają po sieci. 

U mnie Volumio gra gorzej, wymaga doinstalowania drivera po SSH, jest płatne i tyle w temacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

No własnie pytanie co będzie za 5 lat.

Przestaną to aktualizować i co zrobisz.

Malina jak na razie nie ma ograniczeń czasowych. Zmienisz soft jaki wyjdzie i grasz dalej.

Mam Sotma od 4 lat. Za rok ci powiem.

Nowe firmware wychodzi bardzo rzadko i z większych zmian tego co widzę, to są zmiany w kernelu które dodają jedynie natywną obsługę jakiegoś daca. 

Tak więc jak gra teraz, to i będzie to robił za 5 lat.

A malina no cóż, jak malina. Non stop coś nie tak. A to trzaski, a to znikające urządzenie po restarcie, a to znikająca subskrybcja na tidala itp

Mógłbym tak wyliczać z pół dnia. W końcu ponad 500 stron na innym forum nie napisało się samo. Widziałeś chociaż gdzieś wątek o sotmie? Nie sądze.

Sorki ale te babranie się z problemami rpi nie każdemu pasuje. Ja powiedziałem pas już dawno temu. 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Przesadzasz

Co nie zmienia faktu że obsługa jest taka sobie

Może tak, może nie. 

Ty może jesteś pogodzony z tymi błędami, ja niestety na taki stan rzeczy nie mogę patrzeć.

No ale, czego można wymagać za urządzenie które kosztuje 400 pln. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także gram w 90% z plików. I jest bardzo dobrze.

Spotyfaj jest do grania " w tle" i szybkiego znajdowania muzyki.

Opcja spotyfajowa w moode jest zrealizowana jakoś dziwnie. Nie do końca rozumiem zasadę. I czasem w czasie grania milknie. Dlaczego, nie wiem. Mój router od UPC ma swoje dzieje zachowania. Muszę go chyba wymienić

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...