Skocz do zawartości

Co zamiast Unitry G8010


Recommended Posts

Panowie, myślę o zmianie gramofonu: Obecnie mam wspomnianą Unitrę w wersji eksportowe :)  z budżetową wkładką AT. Drapak jest podpięty do Cyrusa One HD, kolumny to Audio Physic Classic 8.

Na nowy (dla mnie, bo myślę raczej o używanych) chciałbym przeznaczyć około 3 tys. razem z wkładką. Przeglądając allegro trafiłem na taki:

https://allegro.pl/oferta/gramofon-denon-dp-50m-11026075753

Spodobał mi się, ale nie wiem, czy jest wart tych pieniędzy. Sprzedawca wydaje się sensowny. Ma też inne propozycje, być może lepsze, ja tu głównie kieruję się wyglądem 🙃

Jeśli chodzi o nowy nowy sprzęt, to ewentualnie zastanawiałem się nad Dualem CS 518.

Będę wdzięczny za opinie/sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maxredaktor napisał:

Jeśli chodzi o nowy nowy sprzęt, to ewentualnie zastanawiałem się nad Dualem CS 518

Zacznę od Duala , to zacna firma z tradycjami ale tego modelu akurat bym nie kupił. Po co będziesz płacił za przedwzmacniacz skoro masz świetny przedwzmacniacz w Curusie / wiem bo sprawdzałem/ o wiele lepszy niż wbudowany. czy nie lepiej całą kasę przeznaczyć na gramofon i wkładkę. Co do Denona jest wart tej kasy o ile jego stan jest taki jak w opisie , wygląda na bardzo zadbany.

Znalazłem jeszcze :

https://allegro.pl/oferta/technics-sl-1710-mk2-najwyzszy-model-top-hi-end-11507711018 - tutaj prywatnie mogę się dowiedzieć o stan , znam ten komis.

U sprzedawcy Duala znajdziesz jeszcze fajnego JVC

https://allegro.pl/oferta/gramofon-jvc-ql-y44f-11026096927?reco_id=4ce0fd03-59f7-11ec-ad55-bc97e1299d20&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Facet ma sporo dobrych drapaków warto się przejechać i pogadać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Tego Technicsa też oglądałem, choć jest trochę ponad budżet. Ma chyba za to dobrą wkładkę, no i - jak piszesz - pewny sprzedawca. Wizualnie też mi się bardzo podoba.

Ten człowiek z Rzeszowa ma rzeczywiście niezły wybór, ale nie mam szansy tam się teraz wybrać, musiałbym wszystko załatwiać telefonicznie, do Konstantynowa mam zdecydowanie bliżej.

Duala w takim razie odpuszczam, skupiam się na vintage.

Jeszcze raz dzięki za sugestie, będę się teraz bił z myślami :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maxredaktor napisał:

Jeszcze raz dzięki za sugestie, będę się teraz bił z myślami

Jestem fanem vintage z kilku względów , większość z nich to sentyment, ale jest też aspekt praktyczny. Mam alergię na płacenie za coś ,co jest nie związane z przeznaczeniem urządzenia które kupuje. Czyli powrót mody na winyl , marketing , wbudowane byle jakie pre , by jeszcze było łatwiej sprzedać , port USB / ???/ , ładne pudełko. Do Konstantynowa mogę jutro przedzwonić .  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxredaktor skubany jest piękny. Czy stan taki jaki był w opisie ? Ramię "S" zawsze robi na mnie wrażenie. Kawał historii i  przy okazji inwestycja , bo raczej ich przybywać na rynku nie będzie :) Jaki shure jest zamontowany wiesz już ? Jak już dojdziesz do siebie finansowo po zakupie to proponuję nabyć 

https://www.ebay.pl/itm/114533267117?hash=item1aaab6f6ad:g:4ZUAAOSwnRpfuXTh

znacznie ułatwia kalibrację.

A tu materiały byście się jeszcze lepiej poznali :) 

ve_technics_sl-1700_1710_mk2_mk2a_service_en.pdf ve_technics_sl-1710_brochure_en (1).pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 Jest rzeczywiście ładny. Klasa cięższa (dosłownie i w przenośni) w porównaniu z Fonicą. Jeśli chodzi o wkładkę, to tak jak w opisie, jest Shure, ale m105e.

Na razie ustawiłem siłę nacisku na 1.5 grama, tak samo pokrętło anty-skatingu. Jeśli chodzi o kalibrację, to podobnie jak w przypadku poprzedniego gramofonu, posiłkowałem się się protraktorem Stevensona ze strony Vinylengine.

Na razie czekam na wagę do gramofonu, te do odmierzania kawy są mniej dokładne ;)  Dzięki za te linki. Ta tablica kalibracyjna z Ebaya wygląda świetnie, będę musiał ją zamówić.

Na razie napotkałem jeden problem - nie mogę ruszyć tego pierścienia do ustawiania wysokości ramienia. Jest w tej chwili ustawione na 0, a rozumiem że powinno mieć wartość taką samą jak anty-skating. Wiem, że jest blokada, którą zwalniam i pomimo tego ten pierścień ani drgnie. A nie chcę nić robić na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maxredaktor napisał:

Na razie napotkałem jeden problem - nie mogę ruszyć tego pierścienia do ustawiania wysokości ramienia. Jest w tej chwili ustawione na 0, a rozumiem że powinno mieć wartość taką samą jak anty-skating. Wiem, że jest blokada, którą zwalniam i pomimo tego ten pierścień ani drgnie. A nie chcę nić robić na siłę.

Piszesz o przeciwwadze ? Odważniku na końcu ramienia i tym czarnym krążku? Powinny być niezależne od siebie , najpierw kręcisz jednym i drugim razem , potem jak będziesz miał już ramie zrównoważone , ten czarny ustawiasz na " 0" nie ruszając srebrnego , a potem kręcisz znowu oboma do uzyskania odpowiedniej dla danej wkładki siły nacisku. Obecnie się utarło , bo tak podają w instrukcjach nowych gramofonów , by klienta nie straszyć , iż powinien kupić wagę , szablon itd. by ustawił antyskating taki jak siła nacisku. Nie zawsze się to niestety sprawdza , ale widocznie dla gramiaków z USB to wszystko jednio :)

Nie ma to co napisałem nic wspólnego z VTA ,a więc wysokością ramienia , tego raczej nie ruszaj. Ustawienie wysokości ramienia masz w tej zakładce instrukcji :

VTA.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2021 o 10:32, maxredaktor napisał:

Wiem, że jest blokada, którą zwalniam i pomimo tego ten pierścień ani drgnie. A nie chcę nić robić na siłę.

Jeżeli zwolnienie blokady nic nie daje, to albo mechanizm jest zapieczony, albo ktoś to wcześniej już rozbierał i źle złożył. Bez rozkręcenia raczej się nie obejdzie niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...