Skocz do zawartości

Wymiana wzmacniacza - czy warto?


Robertos1976

Recommended Posts

14 minut temu, Kubad napisał:

Różnica napewno będzie bo te wzmaki grają zupełnie inaczej. Jak dla mnie odczujesz wyraźna różnicę na korzyść nada c388 ale w ciemno bym nie kupował wypożyczenie jest najlepszym pomysłem i spradzenie 1 do 1 w domowych warunkach. 

Dziękuję za odpowiedź. Nie wiedziałem, że można sprzęt audio wypożyczyć do domu. To najlepszy sposób, żeby porównać wzmacniacze i podjąć decyzję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robertos1976 napisał:

Witam wszystkich. Mój zestaw audio składa się ze streamera Pioneer N50AE, wzmacniacza Pioneer A-40AE + kolumny Heco Music style 900. Krótkie pytanie, czy jeżeli wymienię wzmacniacz na NAD 388 to odczuję wyraźną różnicę w jakości dźwięku? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

A pytanie skąd NAD ? 

Przed chwilą, Arekszcz napisał:

A pytanie skąd NAD ? 

W sensie pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Robertos1976 napisał:

Trochę ostatnio czytałem recenzji i przeważnie wszyscy byli zachwyceni brzmieniem, dynamika itp. Sam już nie wiem czy wymienić wzmacniacz czy kolumny 😞

Pewnie ja tez byłem zachwycony arcamem itp. Tez czytałem recenzje ;) najpierw zastanów się co Tobie nie pasuje w dźwięku później ile masz pieniążków . W sensie ze gdy wymienisz na Nad a po chwili stwierdzisz jeszcze kolumny itp to żeby Ciebie to nie przerosło . 
I Pamiętaj ze sprzęt który robi efekt przy odsłuchu później okazuje się ze meczy . Słuchałem nad i żaden nie powala już fajny efekt na chwile ;) szczerze to od arcama który miałem i nad (odsłuchy) oraz pm8006 to wolałbym cyrus one który gra mega i nie jest drogi a nikt go nie poleca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Arekszcz napisał:

Pewnie ja tez byłem zachwycony arcamem itp. Tez czytałem recenzje ;) najpierw zastanów się co Tobie nie pasuje w dźwięku później ile masz pieniążków . W sensie ze gdy wymienisz na Nad a po chwili stwierdzisz jeszcze kolumny itp to żeby Ciebie to nie przerosło . 
I Pamiętaj ze sprzęt który robi efekt przy odsłuchu później okazuje się ze meczy . Słuchałem nad i żaden nie powala już fajny efekt na chwile ;) szczerze to od arcama który miałem i nad (odsłuchy) oraz pm8006 to wolałbym cyrus one który gra mega i nie jest drogi a nikt go nie poleca

Widzisz ile osób tyle opinii , ale mnie cyrus one  nie urzekł i z tym mega to bym nie przesadzał 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomasz S. napisał:

Różnice odczujesz na pewno. Ten NAD to dużo lepszy, mocniejszy wzmacniacz. Pytanie tylko czy akurat NAD będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. 

Jedyne dobre rozwiązanie to wypożyczyć sprzęt do domu i porównać. Ja słucham raczej spokojnej muzyki, Dire Straits, David Gilmour ale lubię też posłuchać Drake 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mike24 napisał:

Widzisz ile osób tyle opinii , ale mnie cyrus one  nie urzekł i z tym mega to bym nie przesadzał 😉

Dokładnie dla mnie mega w porównaniu fo arcama zagrał bardziej analogowo ( miękko , łagodnie bez efektu wow na już ) do dłuższego słuchania bardzo przyjemny za te pieniądze uważam ze mega:) tutaj chyba zawsze piszemy o swoich odczuciach. Kiedys na 1rzut elac debit było wow po 15 min kicha:)

5 minut temu, Robertos1976 napisał:

Jedyne dobre rozwiązanie to wypożyczyć sprzęt do domu i porównać. Ja słucham raczej spokojnej muzyki, Dire Straits, David Gilmour ale lubię też posłuchać Drake 😀

Wypożycz sobie synthesis soprano i streamer jakiś dobry z dac i nie pożałujesz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robertos1976 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Nie wiedziałem, że można sprzęt audio wypożyczyć do domu. To najlepszy sposób, żeby porównać wzmacniacze i podjąć decyzję. 

Jest to najlepszy sposób porównania sprzętu. Jeżeli nie to zawsze jest możliwość zakupu przez internet gdzie przysługuje ci 14 dniowy zwrot. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robertos1976 napisał:

Witam wszystkich. Mój zestaw audio składa się ze streamera Pioneer N50AE, wzmacniacza Pioneer A-40AE + kolumny Heco Music style 900. Krótkie pytanie, czy jeżeli wymienię wzmacniacz na NAD 388 to odczuję wyraźną różnicę w jakości dźwięku? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

Oj, różnica to będzie spora. Ja słuchałem kiedyś tego Pionka, to jakoś mnie nie porwał. Ale Nad C388 jak dla mnie brzmi dużo lepiej a niż jego młodszy brat, C368...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Różnica na NADzie na pewno będzie słyszalna ale czy chciałbyś rozjaśnić brzmienie? Napisz czego oczekujesz, bo w tym przedziale cenowym jest kilka ciekawych wzmacniaczy. 

Często czytam opinie, że jakiś wzmacniacz ma dobrą kontrolę nad niskimi tonami itp. Dlatego jestem ciekaw czy po zakupie NAD 388 odczuję duża różnicę na plus a może wręcz będę zachwycony. Streamera nie chcę zmieniać, bo wydaje mi się że się sprawdza i gra dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Arekszcz napisał:

A my czekamy aż napiszesz co Tobie nie pasuje w dźwięku :( 

Dobre pytanie 😀 Powiem tak, podoba mi się to jak gra mój zestaw, ale chcę sprawdzić czy zmiana wzmacniacza na 4 razy droższy sprawi, że słuchanie muzyki sprawi mi jeszcze większą frajdę i nowe odczucia. Proste. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Różnica na NADzie na pewno będzie słyszalna ale czy chciałbyś rozjaśnić brzmienie? Napisz czego oczekujesz, bo w tym przedziale cenowym jest kilka ciekawych wzmacniaczy. 

Na Nadzie C388 nie będzie jaśniej niż na Pionku 50. C388 jest dojrzalszy w każdym calu sądzę. Pioneer może i lepiej wygląda, ale na tym się kończy moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Robertos1976 napisał:

Powiem tak, podoba mi się to jak gra mój zestaw, ale chcę sprawdzić czy zmiana wzmacniacza na 4 razy droższy sprawi, że słuchanie muzyki sprawi mi jeszcze większą frajdę i nowe odczucia

Frajda będzie ale czy 4 razy większa to w audio ciężko o takie określenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy NAD 388 a Pioneer A40 będzie odczuwalna w każdym aspekcie.

Tu będzie duży przeskok na plus.

Aczkolwiek w tej cenie masz sporo różnych wzmacniaczy. Dlatego moim zdaniem warto jest sprawdzić ze 2  może 3 modele wzmacniacza u siebie w domu przed finalnym wyborem.

Zapraszam.

Dnia 11.12.2021 o 21:36, Miras23 napisał:

Na Nadzie C388 nie będzie jaśniej niż na Pionku 50. C388 jest dojrzalszy w każdym calu sądzę. Pioneer może i lepiej wygląda, ale na tym się kończy moim zdaniem.

Ale kolega ma A40.

50 to jest streamer.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Różnica pomiędzy NAD 388 a Pioneer A40 będzie odczuwalna w każdym aspekcie.

Tu będzie duży przeskok na plus.

Aczkolwiek w tej cenie masz sporo różnych wzmacniaczy. Dlatego moim zdaniem warto jest sprawdzić ze 2  może 3 modele wzmacniacza u siebie w domu przed finalnym wyborem.

Zapraszam.

Ale kolega ma A40.

50 to jest streamer.

Piotr

Racja, pomyliłem numerację :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...