Skocz do zawartości

Kolumny i wzmacniacz


popers12

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

"Dwa nisko-średniotonowe głośniki 10cm na zawieszeniu gumowym

jeden głośnik wysokotonowy (drugi jest atrapą)

głośnik basowy 20cm na zawieszeniu gumowym

Wysokiej jakości lakierowany przód dający efekt lustra."

he,he,he icon_mrgreen.gif a juz myslalem, ze wrzucili po 2 wysokotonowe.....a to tylko za duzo dziur powiercili w obudowach icon_lol.gif

popers12 - posluchaj rad kazalskiego i omijaj z daleka tego typu "kolumny". Przy okazji - podaj budzet, jaki mozesz przeznaczyc na glosniki i na jakiej powierzchni majä grac. pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pokój ma ok. 15m2. Spycham prawie każdej muzyki (Disco, Techno, itp.) no oprócz jakiegoś metalu i klasyki. Budżetu też nie mam jakiegoś wielkiego bo tylko 400-500zł. I jeszcze jedno. Głośniki chciałbym doczepić do mojej wierzy Samsung MM-29 która też nie jest rewelacyjna chociaż chodzi już od 9 lat bez żadnych napraw. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie wszystkiego posłucham, i jeśli potrzebny będzie jakiś wzmacniacz to powiedzcie mi jaki, już nie biorąc pod uwagę wcześniejszej ustalonej kwoty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jakie np??

a co powiecie na takie głośniki http://allegro.pl/item570797956_kolumny_pi..._bass_hurt.html
ALBO TE
http://allegro.pl/item570796154_kolumny_pi..._nowe_hurt.html

albo te http://allegro.pl/item547514195_kolumny_so..._gwarancja.html Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat


Ale jesteś uparty! Te przedstawione w linkach "wspaniałe" kolumny to "kartonowe pudła". Ich osiągi na dole pasma są gorsze niż maluchów ze zdjęcia.
Nie mówiąc już o wartości dźwiękowej etc, etc... Wyobrażasz sobie jaki KIT jest w tej kolumnie, jeśli ma 4 głośniki, wielką obudowę, a waży tyle co połowę mniejsza z dwoma przetwornikami? Niektórzy nazywają to ultralekką "kosmiczną technologią" - hehe...
Chyba czegoś poszukam.
Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja sie dolacze, bo po co robic nowy temat, o tym samym
potrzebuje kolumn i wmzacniacza. jesli chodzi o wzmacniacz to raczej uzywany, myslelem nad yamaha, dodam ze na wzmak, chcialbym przenaczyc nie wiecej jak 500zl. teraz kolumny. pokoj mam ok 6x4 z tym ze jedna sciana jest ukosna(poddasze). slucham muzyki mlodciezowej, czuli jakis rap, pop, dance(ale nie w stylu techno energy, czyi lup, lup, lup), reagge. na pewno nidgdy nie zabrzmia na nich rock, metal, lasyka, jazz. rajcuje mnie gleboki bass ktory czuc na ciele, i ktory schodzi dosc nisko. raczej nie zamierzam robic na nich dyskoteki ale tez nie ukrywam ze slucham czasem troszke glosniej(domowka np). muzyka bedzie puszczana z komputera w mp3, bo raczej slucham pojedynczych kawalkow, a nie calych albumow zostaje jakies 1500 na kolumny, ew. moglbym dozbierac, jezeli mialo by to jakas znaczaca roznice. i od razu mowie ze nie kupuje tego dzis, ani jutro, musze najpierw sprzedac ten sprzet co mam(kino domowe).
hmm tylko nich nikt mi nie mowi zebym poszukal, bo calem z naprawde duuuzo, ale w zadnym temacie nigdy nie zobaczylem zakonczonej rozmowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh irytuje mnie troszke upartosc takich ludzi. pisalem wczesniej , unikaj tego i tego. wszyscy ci odradzaja a ty dalej swoje.

a KUP te co podales. i tak nie odroznisz takich podsawowych od altusuw czy pinkelbull .. O_o

jak sie nauczysz czytac ze zrozumieniem to przyjdz na forum jescze raz i wtedy cos napisz. a przy okazji tak sie spytam .. po co sie nas pytasz skoro i tak nic z tego nie bierzesz pod uwage ? ;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rebelgt2>>
Z pełną powagą doradzam estradówki:
http://www.allegro.pl/item570253879_wharfe...ikowe_500w.html

Słuchałem takiego czegoś tylko z jednym basem 15 cali.
Wymiata . A jakość środkowej i górnej części pasma nie odbiega wiele od "domowych" kolumn założonego budżetu.

Zalety:
- łatwe do napędzenia (wysoka skuteczność),
- nie ma problemu z osiąganiem większych głośności w założonym pomieszczeniu i jest BAS,
- w domu praktycznie nie do zajechania.
A jak zrobisz małą imprezkę to ludziom szczęki opadną icon_biggrin.gif
Powinieneś być bardzo ZADOWOLONY!

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"...slucham muzyki mlodciezowej, czuli jakis rap, pop, dance(ale nie w stylu techno energy, czyi lup, lup, lup), reagge. na pewno nidgdy nie zabrzmia na nich rock, metal, lasyka, jazz. rajcuje mnie gleboki bass ktory czuc na ciele, i ktory schodzi dosc nisko. raczej nie zamierzam robic na nich dyskoteki ale tez nie ukrywam ze slucham czasem troszke glosniej(domowka np). muzyka bedzie puszczana z komputera w mp3,..."

Widzę, że masz blade pojęcie o całkiem niezłych estradówkach ("wafle" robią również kolumny home).
Za 1000-1500 złotych JAKOŚCI dźwięku to raczej nie będziesz miał (w połączeniu z basem, który lubisz czuć na ciele). Bynajmniej, bardzo przeciętne głosniki przeznaczone do słuchania w domu, kiepsko nadają się do Twego "repertuaru" puszczanego z mp3.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popers12 - zastanawiam sie, dlaczego w ogöle zwracasz sie z prosbä o porade?????? Kazdy odradza Ci kupno proponowanych przez Ciebie "kolumn", natomiast sam bez przerwy brniesz w tym samym kierunku. napisz od razu - "kupuje te i te pierdziawki. szukam porady co do wzmacniacza, lubie, kiedy ladnie bzyczy i dudni". Moze tak bedzie prosciej, problem w tym, ze osobiscie do tego typu kolumn zadnego wzmacniacza z czystym sumieniem Ci nie doradze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...