Skocz do zawartości

Kolumny i wzmacniacz


popers12

Recommended Posts

Szukałem ale jakoś nic mi do gustu nie przypadło. Bardzo bym był wdzięczny abyście mi podłożyli jakieś konkretne przykłady które by się składały z Nowych Kolumn cena do 1000zł + używanego wzmacniacza. Chce to wszystko podłączyć do kompa. A właśnie i jeszcze bym był wdzięczny jakbyście zaproponowali mi jakaś dobrą kartę dźwiękowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam ponownie,
tym razem ja pozwolę sobie odświeżyć swój wątek tego tematu icon_smile.gif

Zakupiłem taki zestaw:

wzmacniacz Yamaha AX-500
odtwarzacz CD Yamaha CDX 393 mk II
kolumny Elac 80 II
interkonekt SOMMER SPIRIT XXL
oraz kable głośnikowe DA VINCI Alphard 2x2,5mm (2 x 5 metrów).

Jak na moje wymagania cały zestaw gra bardzo ładnie i złego słowa nie powiem, ale powstał mały problem natury... hmmm... życia codziennego. Chodzi o brak możliwości sterowania głośnością z pilota. Wiem, że wzmacniacz ax-500 nie jest przystosowany do obsługi pilotem, wobec czego postanowiłem poszukać
odtwarzacza CD, gdzie z pilota będzie można regulować głośność dźwięku wychodzącego do wzmacniacza. Próbowałem zasięgnąć opinii u różnych
osób i od jednej z nich dowiedziałem się, że jest to możliwe wyłącznie w odtwarzaczach CD, które mają 2 pary zacisków RCA (Fixed i Variable).
Czy faktycznie tak jest? Kilku sprzedawców z allegro, którzy sprzedają odtwarzacze na pilota ale starszej generacji - z jedną parą wyjść typu
chinch napisało, że oczywiście taka regulacja z pilota jest możliwa. Prawdę mówiąc trochę się pogubiłem bo myślałem, że regulacja dźwięku
typu "output level" na przednich panelach dotyczy wyłącznie dźwięku płynącego z gniazda słuchawkowego.

Czy macie jakieś rozeznanie w tej kwestii?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od producenta - istnieją takie modele, w których dźwięk jest równocześnie regulowany na słuchawkach i na jedynym wyjściu.
Sprawdzę w domu i dam Ci znać wieczorem...
O ile pamiętam tak będzie w kilku modelach SONY serii XE (dolna i średnia półka), które mają tylko 1 parę RCA.
No i oczywiście w cenie do 200zł spokojnie można trafić sporo modeli z podwójnym zestawem wyjść analogowych (stałe i regulowane). icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Roro, będe czekał. Nie wiem u jakiegoś źródła będziesz szukał ale mnie interesuje wyłącznie Yamaha icon_wink.gif

Kibic chyba Twój post jest niedokończony albo nie wyłapałem jego sensu icon_smile.gif

Pozdrawiam! Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolnik
Post Kibica niewątpliwie jest niedokończony... icon_lol.gif

Sens wypowiedzi jest taki: uważa się, że dźwięk z wyjścia regulowanego jest ciut gorszy niż dźwięk z drugiej, nieregulowanej pary RCA.

Co do mojego sprawdzenia - myślałem o swoich Soniaczkach, niestety nie mam żadnej Yamy...
No więc sprawdziłem napierwszym z brzegu "singielku z parą RCA" i regulacja działa! icon_razz.gif
W każdym razie w SONY serii XE (czyli podstawowa seria, chociaż 10 lat temu kończąca się u góry na modelu XE900 - późniejszy następca to już był górny QS, czyli średnia półka) tak jest. Mają pojedyńczą parę RCA, której głośność jest regulowana z pilota (równocześnie z gniazdem słuchawkowym).
Więc może i Yamaha poszła tym samym śladem... icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...