Skocz do zawartości

Kolumny naścienne stereo


tomek4446

Recommended Posts

To nie żart. Mam problem ze zmontowaniem koledze systemu. Jak dotąd wszystko jest pod górkę. Mamy tak , pod TV szafeczkę na której ledwie zmieścił się gramofon, a to on był priorytetem. Gramofon nie jest szczytem myśli technicznej kolega sam go wykombinował / Sony PS- HX500 /, ma wbudowany pre i taki już zostanie , bo kolorystycznie pasuje do wnętrza. Drapak podłączony jest do ...... kombajnu Sony BDV-N9200W

https://thetomorrowtechnology.co.ke/2018/08/30/sony-bdv-n9200w-3d-blu-ray-disc-home-theatre/

Kolumny frontowe oraz centralny wiszą na ścinie po bokach i na dole / centralny/ TV. Pomieszczenie 100 m2 , ale na to w ogóle nie zwracamy uwagi , żadne podłogówki nie wchodzą w rachubę. Gra to żałośnie , na razie kolega wywalczył wywalenie tego kombajnu wraz z kolumienkami i przejście na typowe stereo. Wzmacniacz ogarnę sam . I teraz przechodzę do sedna , znacie jakieś płaskie kolumny wiszące w przedziale 3-3,5 k , które jakoś poprawnie zagrają. Nie musi być szał / i wiem , że nie będzie/, wszystko pewnie zagra lepiej od tego co słyszę obecnie. Jest opcja druga, którą rozważam to kolumny aktywne , tutaj też nie mam żadnego rozeznania , warunek , nie mogą być głębokie , 30 cm. to max. Jest coś takiego na rynku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozglądam się za małymi kolumnami do TV. Albo powieszę na ścianie Dynavoice Magic LCR-4 lub  FX4 lub wsunę na półkę pod TV Fyne Audio F301 lub Magnat Tempus 33, lub Polk Audio gdyż mają wymiary, że się zmieszczą. Opcja aktywnych to Klipsch The Fives tylko tu jest problem bo maskownice nie są czarne, ewentualnie Audio Pro ale ponoć tak sobie grają. Chyba wczoraj ktoś o nich pisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2021 o 10:46, tomek4446 napisał:

Pomieszczenie 100 m2 , ale na to w ogóle nie zwracamy uwagi ,

jak sobie to wyobrażasz ?

Za 3-4 tysie aktywne kolumny ? Zapomnij. Tzw kolumny "średniego pola" (trochę to naciągane) to koszmarne wydatki 

Focal trio 6B ;)

 

Ew. mogę poszukać kontaktu do człowieka u którego byłem i który zrobił sobie kolumny na ścianie 😎 ale czy na 100m2 dadzą radę, śmiem wątpic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariol , @Fafniak, @rms.pl dzięki za odzew.

2 godziny temu, mariol napisał:

Klipsch The Fives

Rozważę.

2 godziny temu, Fafniak napisał:

jak sobie to wyobrażasz ?

Mam gdzieś , bas i całą resztę. Zdaje sobie sprawę , że będzie nie najlepiej, po prostu muszę znaleźć coś typu jakość / cena do 4k. i tyle. Myślałem o aktywnych , ba nawet takich z HDMI i sterowaniem prysznicem. Mieszkanie mojego kolegi to kolejny przykład porażki architekta. Niby mamy 100 m2,a kurna gdzie by nie chciał postawić kolumn ,to zaraz zaburzona jest komunikacja.

2 godziny temu, rms.pl napisał:

Polecam sprawdzenie kolumn naściennych Heco Ambient 44F,

Sprawdzę , wyglądają nie źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lysyrafal napisał:

Daleko nie trzeba szukać, na forum mamy wszystko albo prawie wszystko:

Te Klipshe są do wmontowania w ścianę , widziałem to ogłoszenie , ja potrzebuje naścienne tj. wiszące , coś jak " Dama z łasiczką " tylko tańszy :) 

6 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Jest teraz promocja na głośniki ścienne Ikea symfonisk. Są z sonosem , można je łączyć w grupy. Za 4000 można mieć 8 głośników. Na 100 metrów powinno wystarczyć

Dzięki stary ! Jak kumpel będzie przerabiał chałupę na stołówkę zakładową , to z pewnością będzie to super propozycja :) 

Póki co nr.1 są kolumny aktywne. ale muszę rozwiązać problem postawienia jednej z nich , bo szafeczka nie dość że wąska to jeszcze leci po skosie / romb/ i na jednym końcu mam 40 cm a na drugim 20 cm. i żadna kolumna się nie mieści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Dzięki stary ! Jak kumpel będzie przerabiał chałupę na stołówkę zakładową , to z pewnością będzie to super propozycja :) 

Wiadomo,że żarcik :) możesz próbować z dużymi monitorami jak Adam t8v ale jeszcze tam jakiś pre byłby potrzebny do regulacji głośności. Ale nie oszukujmy się, cudów nie będzie na 100 metrach. Tak z ciekawości, masz jakieś zdjęcie albo rzut tego pomieszczenia? Miałem przez jakiś czas na strychu domu ustawione tak swoje kolumny na takim metrażu i było spoko jak się siedziało w odpowiedniej odległości. Całą powierzchnię byłoby ciężko tak zrobić, tym bardziej płaskimi kolumnami na ścianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...