Skocz do zawartości

Czy mając wzmacniacz Rotel A12 + laptop poprawię jakość dźwięku tego samego utworu z Tidal dodając odtwarzacz sieciowy Rotel T14?


chinczykzchin

Recommended Posts

jeśli tylko Tidal to weź Ifi Zen Stream ( w roli multistrumieniowca na razie soft się nie wyrabia) i będzie duuuuzo lepiej niż z lapka i zostanie Ci 2 tys na ... co chcesz.

jeśli lubisz skakać pomiędzy Spotify, Tidalem, NAS-em i radiami internetowymi to polecam Primare NP-5 prisma - nie ma wyjścia audio USB ale sygnał po Coax-ie jest zacny

. inny niż z Ifi ale też bardzo dobry - no i tego softu nie da się zarżnąć ,

DAC-a z T14 nie wykorzystasz wiec po co przepłacać ? 

udanego wyboru 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Kupiłem Bluesound 2i bo straszny hype na niego był (i został) w necie. Szukając instrukcji podłączenia trafiłem na gościa z top-hifi gdzie mówi, że używając połączenia analogowego system będzie używał DAC odtwarzacza sieciowego, a jak połącze cyfrowo to będzie używał DAC wzmacniacza. To ja się buracko zapytam: na cholerę mi sprzęt za 2300 zł którego użyję w 40%, w sensie połowa tego ustrojstwa w Node i2 rozumiem, że nigdy nie będzie użyta? No trudno, już nie chcę mi się szukać innego rozwiązania. 

Druga sprawa, mam problem z podłączeniem TIDAL + A12 + Node 2i. Wszystko poinstalowałem, skonfigurowałem i podłączyłem kablem, wybrałem AUX we wzmacniaczu. Apka blueops widzi Node 2i, dodałem do apki blueops tidal. I jak teraz odpalić w tym wszystkim muzykę z TIDAL, bo gdy właczam muzykę w telefonie to leci z telefonu?
 

 

 

Edytowano przez chinczykzchin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go wypożyczyć. Więc nie musisz go wcale kupować.

Przy T 14 masz ten sam system podłączenia. Cyfrowy vs analogowy. Więc trochę nie rozumiem Twojej rozterki.

 

27 minut temu, chinczykzchin napisał:

no muszę kupić kupić kabel za 200 zł więc trochę tak

 

11 godzin temu, chinczykzchin napisał:

To ja się buracko zapytam: na cholerę mi sprzęt za 2300 zł którego użyję w 40%, w sensie połowa tego ustrojstwa w Node i2 rozumiem, że nigdy nie będzie użyta?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2021 o 09:28, chinczykzchin napisał:

chyba jakiś optyczny potrzebuję? tu najtańsze za 200 zł https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-optyczne.html

Połączenie przewodem coaxialnym jest lepsze niż optycznym. W Rotelu połączenie optyczne ma ograniczenia odnośnie próbkowania w porównaniu ze coaxialnym. A co do rozterki czy łączyć po analogu czy po cyfrze to odpowiem tak. Najlepiej po jednym i po drugim. Sam tak mam podłączone i czasem przełączam się na analog, czasem na cyfrę w zależności od tego jakiej muzyki słucham i jak jest nagrana. Mam po prostu wybór pomiędzy dac'ami we wzmacniaczu i odtwarzaczu sieciowym, a każdy z nich brzmi odrobinę inaczej. Przy okazji, jeśli chcesz znacząco poprawić dźwięk swojej A12 to zainwestuj w lepszy przewód zasilający niż fabrycznie dołączony. Rotele są wrażliwe na zasilanie.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...