Skocz do zawartości

Yamaha R-N803D - wybór kolumn do nagłośnienia 35m2


Trufelka

Recommended Posts

Dnia 23.12.2021 o 13:26, Trufelka napisał:

Choć zastanawiam się czy jest jeszcze mocniejszy konkurent dla niego ? który zagra jeszcze bardziej, dynamicznie, da jeszcze więcej Energii muzycznej zachowując przyjemną barwę brzmienia ?  A mocny Bass zmusi mnie to udania się w stronę pokrętła

O takiej barwie jak Dali Oberon 7 ciężko będzie znaleźć, one grają dosyć ciepło. Kolumny bardziej dynamiczne z większą energią, mogą zmęczyć przy dłuższych sesjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Jako że byłem 4 lata użytkownikiem Yamaszki Rn803d wraz z Heco Aurora 700 to podzielę się z Wami wrażeniami. 

Najpierw kupilem rn602, później skok na 803d. Brzmienie podobne ale wyraźnie lepsze. Większą moc, rozdzielczość, wykop, solidniejszy bass - ogólnie było czuć zmianę na lepsze. 

Po 4 latach użytkowania podkusilo mnie o zmianę. Myślałem początkowo o kolumnach ale cenach rn803d poszybowala wysoko i sprzedałem ją za 3.5k (4 lata temu kupując za równe 3).

Dołożyłem dosłownie 500 zł I kupilem 5 miesięczny Cambridge Audio CXA81 i powiem Wam ze to strzal w 10. Myślałem że będzie różnica ale jakas subtelną, a tu Heco dopiero zaczęły grać!!! Odkryłem muzykę na nowo, początkowo obwinialem Heco za brzmienie mojego zestawu ale zmiana na cxa pokazała że Heco aurory 700 to petardy w swojej klasie cenowej.

Brzmienie głębsze, wokale cudowne, wysokie tony wyraziste, w Yamaszce były bardziej suche. Bas wydobywający się z Heco potężny. Nie spodziewałem się takiej różnicy. Heco zostają i jeszcze pewnie pograją aż znow będę chciał pójść troszkę wyżej.

Powiem szczerze że po 4 latach użytkowania rn803d uświadomiłem sobie ze wcale nie jest taka super. Cxa81 zmiażdżył ją totalnie. Ja słucham od ponad tygodnia i za każdym włączeniem systemy efekt wow - to było najlepiej wydane 500 zł w ostatnim czasie.

Polecam użytkownikom Yamahy 803d posłuchać jakiegoś wzmaka. Będzie opad koparki... 

 

20220212_201557.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 21.02.2022 o 16:55, rafau napisał:

Możesz napisać czy i jakiego używasz teraz streamera? Na zdjęciu widać tylko wzmak i adapter.

Póki co słucham spotify przez wbudowany bluetooth w cxa81 ale nie jest to szczesliwe rozwiązanie więc będę się rozglądał za streamerem, poleci ktoś coś w cenie 1-2k? 

Do tego słucham winylkow na reeloop turn 2 + Rega Fono Mini - brzmi świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora 700 to wybitne kolumny w swoim przedziale cenowym i warto do nich podłączyć lepszy wzmacniacz. Yamaha RN803d to dobry amplituner ale daleko mu do dobrego wzmacniacza stereo. CXA81 to zdecydowanie klasa wyżej i jeśli chciałbyś uzyskać dostęp do opcji sieciowych to miałbym transport sieciowy iFi Audio Zen Stream oraz muzykalniejszy streamer Silent Angel B1. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...