Skocz do zawartości

YAQIN -świetny sprzęt na początek przygody z lampą


Recommended Posts

2 godziny temu, elektron6 napisał:

PP na KT77 sorry ale nawet z dopłatą tego nie wezmę:)

A mi akurat Gold Liony podobały się, za tę ich precyzję, ten "tranzystorowy" akcent. Dobierając cieplejsze sterujące nie tracimy zbytnio tej magii i lampowych czarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie w moim Janku są 4 lampy sterujace 12AT7. Po kupnie wzmacniacza słuchałem muzyki przez miesiąc na nich i kupiłem RFT. Po zmianie słuchałem ich kolejnych kilka miesięcy aż wczoraj znowu założyłem te ori chinskie i powiem szczerze że one są na prawdę przyzwoite. RFT zaczęły mnie trochę męczyć detalicznoscia. W pewnym sensie zatraciłem magię lampy. Chińczyki mnie zadziwiają klimatem tylko mają jeden minus. Szumią dosyć glosno a RFT w ogóle. Chciałbym kupić lampy muzykalne z delikatna góra i oczywiście nie szumiące. Może ktoś z forumowiczów ma do sprzedania coś dla mnie w klimacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artur Charicki napisał:

Panowie w moim Janku są 4 lampy sterujace 12AT7. Po kupnie wzmacniacza słuchałem muzyki przez miesiąc na nich i kupiłem RFT. Po zmianie słuchałem ich kolejnych kilka miesięcy aż wczoraj znowu założyłem te ori chinskie i powiem szczerze że one są na prawdę przyzwoite. RFT zaczęły mnie trochę męczyć detalicznoscia. W pewnym sensie zatraciłem magię lampy. Chińczyki mnie zadziwiają klimatem tylko mają jeden minus. Szumią dosyć glosno a RFT w ogóle. Chciałbym kupić lampy muzykalne z delikatna góra i oczywiście nie szumiące. Może ktoś z forumowiczów ma do sprzedania coś dla mnie w klimacie?

To ja polecam lampy NOS M8100 CV4010 5654 EF95 MULLARD. U mnie grają od prawie dwóch lat i nie zmieniłabym na żadne inne. Góra delikatna kremowa. Nic nie szumi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@Artur Charicki Ja znam sprzedawcę, kilka razy kupowałem. Sprawdzony przez wielu, bez obaw. Raz miałem przygodę, jedna lampa brumiła. Reklamacja - bez żadnego cmokania wysłali mi dobre lampy. 

A przede wszystkim to mam wrażenie, że wyjdzie tutaj za chwilę wielkie nieporozumienie. Artur pisze o triodzie Ecc81 a Agnieszka o pentodzie M8100. To są zupełnie inne lampy 😀 i niekompatybilne ze sobą.

----

Pisząc o Rft miałeś na myśli lampy mocy EL34 czy te małe? 

19 godzin temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Wygląda na to, że tak. Wyglądają i mają opisy identyczne jak moje, 

😀Identyczne jak te co masz, ale nie takie jak ma/potrzebuje Artur. 😀

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...