Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo - proszę o opinie (NAD, B&W, KEF, DALI, CAMBRIDGE AUDIO, BOSE)


LML

Recommended Posts

Nie ma jak to popieranie bzdur tu wypisywanych przez samowzwanczego recenzenta.

Brawo.

Teraz rozumiem, dlaczego tyle wartościowych ludzi stad odeszło.

Żal pl

P.S.

Skoro każdy wpis traktujecie jako zaczepkę,  to zawsze sobie znajdziecie pretekst, jak się nie zgadzam z kimś to to pisze, ale nie pozwolę, by ktoś dyskredytował moje wpisy. Tym bardziej, że jest kilka osób, które potwierdzają pisanie bzdur przez jegomościa, a popierają moje zdanie.

Koleś więcej szkodzi nowym w temacie audio, niż pomaga, już ktoś to też zauważył. 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Doceniamy Każdą wypowiedź w temacie byle by tylko nie tworzyła obrazania/poniżania słownego rozmówcy o odmiennym zdaniu. 

Jak można doceniać bzdury, że lampiaki potrzebują li tylko wysokoskutecznych kolumn lub, że szum tła/pomieszczenia jest ściśle określony i będzie taki sam u każdego?

Może czas, by dopisywać dwa słowa, ale to u mnie i w moim pomieszczeniu lub moim zdaniem.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Litości. Przenieście sprawy forumowe do tematu o forum. Wasze posty tak czy inaczej będą znikać jako offtop. Pogadajcie o wzmacniaczach, dyskutujcie na argumenty i porzućcie sprawy personalne, bo niczemu tu nie służą. Niszczą Wasze relacje, które powinny być właściwe czyt. koleżeńskie, wszak współdzielicie to samo hobby. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawaliśmy nie raz argumenty, nie można pisać prawd objawionych, że musi lub jest tak, a tak. Bo coś sobie fikuśnie pomierzył, tylko nie bierze pod uwagę innych uwarunkowań. 

Pisaliśmy o wzmacniaczach, to zaczyna się mowa o cyferkach z tabliczek znamionowych, no ludzie.

Do tego krytykowanie masteringu płyty, która powstawała w czasach, gdzie Janusza nie było jeszcze na świecie i kolejne prawdy objawione.

No proszę....

Były konkrety z mojej strony, kolega brał dwa wzmacniacze pod uwagę i kolumny też znalazł, napisałem krótko wziąć do siebie posłuchać i ocenić. Nie ma prostszej i lepszej drogi. Ale musi się pojawić "medrzec" z teoriami no i się zaczęło.  Chociaż branża też pisała sensownie, to trzeba ją zdyskredytować, bo "guru" fora jest tylko jeden.

😁

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DiBatonio napisał:

Do tego krytykowanie masteringu płyty, która powstawała w czasach, gdzie Janusza nie było jeszcze na świecie i kolejne prawdy objawione.

No proszę....

Nagranie lubię i nie mam do jego jakości żadnych zastrzeżeń. Fakt jednak pozostaje faktem, że z przyczyn techniczno-artystycznych jego dynamika jest słaba. To, że Piotr wybrał je za wzór dynamicznego nagrania pokazuje, że niektórzy przypisują parametrowi dynamiki zbyt duże znaczenie. Nawet obiektywnie niedynamiczne nagrania mogą brzmieć tak, że kopara opada.  

31 minut temu, DiBatonio napisał:

że szum tła/pomieszczenia jest ściśle określony i będzie taki sam u każdego?

Podałem przecież przedział, a nie konkretną wartość. Myślę, że w miarę trafiłem. To, że ktoś ma wieczorem 19 dB, a ktoś inny w południe 30 dB nic w moim przykładzie nie zmienia. Chodziło tylko o zgrubne oszacowanie wielkości dynamiki, którą możemy u siebie usłyszeć. Tylko tyle.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MariuszZ napisał:

 dyskutujcie na argumenty 

Mariusz, ale o jakich argumentach piszesz? Skoro dla jednego argumentem są pomiary, dla drugiego to co on słyszy a dla trzeciego psychoakustyka, pogoda i nastroje. Dopóki jedna strona nie zaakceptuje tego, że ta druga ma prawo do swojego zdania w pasji, która jest tak mało "mierzalna", dopóty będą trwać spory i gównaburze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

Podałem przecież przedział, a nie konkretną wartość. Myślę, że w miarę trafiłem. To, że ktoś ma wieczorem 19 dB, a ktoś inny w południe 30 dB nic w moim przykładzie nie zmienia. Chodziło tylko o zgrubne oszacowanie wielkości dynamiki, którą możemy u siebie usłyszeć. Tylko tyle.

Nie, nie trafiłeś. 

W normalnym mieszkaniu, jeszcze zależy od lokalizacji budynku nie da się zejść z szumem tła do 19dB, najzwyczajniej nie da.

Ja mam powyżej 30dB i co? Taka lokalizacja.

To raz, dwa, że do tego pomiaru wystarczy dobry skalibrowany nawet fabrycznie sonometr i tyle, nie trzeba umika, REW, czy DL.

Zatem nie ma co generalizować, a jak już jesteśmy przy hałasie, szumie tła w budynkach mieszkalnych to poszukaj, znajdziesz nawet normy dotyczące tego zagadnienia.

Widzisz, znowu się czegoś nauczyłeś,  odliczam czas.....

19 minut temu, Kraft napisał:

Nawet obiektywnie niedynamiczne nagrania mogą brzmieć tak, że kopara opada.  

Bo to nie zależy od samego nagrania, akustyka się kłania. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, seba3002 napisał:

Mariusz, ale o jakich argumentach piszesz? Skoro dla jednego argumentem są pomiary, dla drugiego to co on słyszy a dla trzeciego psychoakustyka, pogoda i nastroje. Dopóki jedna strona nie zaakceptuje tego, że ta druga ma prawo do swojego zdania w pasji, która jest tak mało "mierzalna", dopóty będą trwać spory i gównaburze. 

I to jest argument 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Fakt jednak pozostaje faktem, że z przyczyn techniczno-artystycznych jego dynamika jest słaba. To, że Piotr wybrał je za wzór dynamicznego nagrania pokazuje, że niektórzy przypisują parametrowi dynamiki zbyt duże znaczenie. Nawet obiektywnie niedynamiczne nagrania mogą brzmieć tak, że kopara opada.  

Zapraszam , zaprezentuje jak dynamicznie brzmi to nagranie na optymalnie dobranym systemie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S4Home napisał:

Zapraszam , zaprezentuje jak dynamicznie brzmi to nagranie na optymalnie dobranym systemie.

Czy już nikt nie czyta ze zrozumieniem??? Napisałem przecież, że:

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Nagranie lubię i nie mam do jego jakości żadnych zastrzeżeń.

oraz

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Nawet obiektywnie niedynamiczne nagrania mogą brzmieć tak, że kopara opada.  

Zdaje się, że nie ma dla kogo pisać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DiBatonio napisał:

 

Fajnie się czyta ten wątek, jako amator pasjonat można się dużo ciekawych  rzeczy dowiedzieć, ale @DiBatonio przychodzi moment na czytanie tego w jaki sposób się wyrażasz, nagle człowiek odbija się od ściany i dostaje po oczach rynsztokowym słowotokiem. I taka prośba grzecznościowa, czy możesz zachować choć minimum kultury podczas dyskusji, bo serio robią się irytujące te Twoje patologiczne zachowania, przedszkolne wrzucanie dziesiątek buziek. Jeśli masz wiedzę, to rozmawiaj z szacunkiem chociaż dla odbiorców - jeśli masz osobisty problem do kogoś, uszanuj chociaż w minimalnym stopniu że inni Ciebie też czytają, bo ciężko czyta się Twoje pomyje i heheszki wyśmieszki z użytkowników. Daj sobie siana. Pisz normalnie, to jest zwyczajna rozmowa a nie walka wciekłych kogutów - skaczesz jak kogut za klawiaturą, w realu szybko byś został naprostowany z takiego zachowania. Weź może jakieś tabletki na uspokojenie jak planujesz przysiadać się do klawiatury.
 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maxredaktor napisał:

Tylko uważaj, bo mi akurat w Top Hi Fi nigdy nie udało się nic wypożyczyć. Ale mówię o Warszawie, może we Wrocławiu jest inaczej. Jeśli możesz, to ustal telefonicznie, czy jest taka możliwość.

Najwyżej wypożyczę gdzieś indziej...
bo też słyszałem że nie wypożyczają. Temat z wypożyczeniem i ustawieniem wybranego sprzętu przed kupnem to naprawdę dobry pomysł.

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

Niektórzy nie rozróżniają dynamiki w ujęciu technicznym/sygnałowym/elektroakustycznym:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dynamika_(elektroakustyka)

, od tego, które jest związane bardziej z postrzeganiem dźwięku/muzyki:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dynamika_(muzyka)

😜 

1456138973_Zrzutekranu(43).thumb.png.ce1edfb4596dcb7a45566382465991b1.png

to takie oczywiste, ale fajne zdanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

Ciebie też czytają, bo ciężko czyta się Twoje pomyje i heheszki wyśmieszki z użytkowników. Daj sobie siana. Pisz normalnie, to jest zwyczajna rozmowa a nie walka wciekłych kogutów - skaczesz jak kogut za klawiaturą, w realu szybko byś został naprostowany z takiego zachowania

Hmmmmm....

Z tym sianem to znasz z własnego podwórka i co smakuje?

W realu, to faktycznie mógłby się zdziwić jeden z drugim.

A teraz, może zacznij  coś o wzmacniaczach,  bo jak tylko ja daję spokój, to zawsze któryś wywoła mnie do tablicy, a później się dziwi jeden z drugim.

A teraz o wzmacniaczach, co proponujesz? ******

 

15 minut temu, LML napisał:

Najwyżej wypożyczę gdzieś indziej...
bo też słyszałem że nie wypożyczają. Temat z wypożyczeniem i ustawieniem wybranego sprzętu przed kupnem to naprawdę dobry pomysł.

Od zawsze to był dobry pomysł i uważam za jedynie słuszny i tyle, dlaczego to powinieneś wiedzieć.

Zapytaj w TopHifi w Poznaniu na Woźnej, powinno się udać,  oczywiście za kaucją jak się domyślasz. 

😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał posłuchać chociaż dwóch piecyków w kwocie ok. 50kzł. Poznałem parę fajnych wzmacniaczy w kwocie ok. 20kzł. Pytanie czego można oczekiwać, co się dostaje z tymi jeszcze droższymi klamotami. Czy drożej jest już tylko drożej? Jeżeli nie, to w jakim elemencie brzmienia najbardziej zyskujemy tę lepszość w stosunku do wzmacniaczy z okolic 20kzl. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Sprawdziłeś? Przetestowałeś?

Może czas wreszcie zaprzeczyć pewnym teoriom i spojrzeć twardo, że kolumna sama nie gra i to, że będzie droga, ze świetnych materiałów, dobrych przetworników i sztywnej obudowy, nie odzwierciedli tego, jak nie popłynie do niej "dobry prąd"

Zacytuje samego siebie:

"Tak tylko wcześniej miałem kolumny o klasę niżej SA Saxo 40 i żaden wzmacniacz nie zagrał znacząco lepiej niż zmudowany NAD C356 a były to min. Creek 100A, końcówka Roksan Caspian M2;   końcówka Cyrus STEREO 200. Po prostu kolumny nie pozwalały im się wykazać. Obecnie można powiedzieć mam układ zrównoważony, ale już żałuję bo zaczyna człowieka kusić na zmianę, ale kolumn teraz nie ruszę z różnych względów a wymiana wymaka nie wniesie istotnej zmiany. A trzeba pamiętać, że doradzamy często ludziom pierwsze systemy gdzie na 99,9 po paru miesiącach będą chcieli  coś wymienić ....no i co? No właśnie, albo kable albo wzmaka. I do czego go podepną?"

@S4Home; @Top Hi-Fi & Video Design

Jeszce raz zadam to pytanie:

"Masz dobre kolumny i słabe oraz dobry i słaby wzmacniacz,

Możesz zestawić tylko układ dobry i słaby. Co wybierzesz?"

Zapominacie o całym kontekście tej "kłótni" z @Kraft em. 

Jego "osławiony" wybór kolumn miał ograniczone ramy budżetowe do ok 10 000, czyli bardzo średnio. Aby porównanie miało sens coś musiało by w tym układzie stałego i był to min, wzmacniacz, który też przecież nie należy do pariasów HiFi. Kraf oczywiście jest oszczędny w słowa i zapewne nie cierpi się z czegoś tłumaczyć, ale z pewnością osłuchania mu nie brakuje bo sam ma kilka wzmacniaczy i trochę słuchał i tu i tam, ale niewątpliwie jest to skrót myślowy, że "poprawnie skonstruowane wzmacniacze nie powinny się różnić", Wydaje mi się, że jego tok myślenia jest podobny do mojego (ale oczywiście mogę się mylić). Wzmacniacze się różnią, ale te różnice nie są tak efektywne jak różnice przy porównaniu kolumn i dlatego na nie warto wydać więcej. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...