Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo - proszę o opinie (NAD, B&W, KEF, DALI, CAMBRIDGE AUDIO, BOSE)


LML

Recommended Posts

Cyrk to był jak Kraft kilka lat temu wyskoczył z nowokupionymi pylonami i marantzem i jak próbował wbić na audioluba pod różnymi nickami żeby tam też z krzyżem szerzyć prawdę. Szału nie zrobił, więc zaczęła się długofalowa krucjata.

Teraz jest nuda i żenua.

w każdym razie gdyby ktoś wszedł na forum kilka lat temu i teraz to mógłby pomyśleć, że forum ma laga :). 

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Cyrk to był jak Kraft kilka lat temu wyskoczył z nowokupionymi pylonami i marantzem i jak próbował wbić na audioluba pod różnymi nickami żeby tam też z krzyżem szerzyć prawdę. Szału nie zrobił, więc zaczęła się długofalowa krucjata.

Teraz jest nuda i żenua.

w każdym razie gdyby ktoś wszedł na forum kilka lat temu i teraz to mógłby pomyśleć, że forum ma laga :). 

 

Ile wątków otwarłeś, które cały czas byłyby eksploatowane? Pewnie przeoczyłem. Robisz tylko za lożę szyderców, jątrzysz i dzielisz forumowiczów udając obrońcę ucieśnionych. Zrobiłeś sobie akustykę i gratki, ale niczym co innym by się mogło przydać, się nie podzieliłeś. Gdyby nie Kraft gdzie byś się powyżywał? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

Otworzyłeś, a nie otwarłeś.

"OTWORZYŁEM" CZY "OTWARŁEM"?

- Polacy zasypują Pana pytaniami dotyczącymi poprawności językowej. To oznacza, że nie radzimy sobie z naszym językiem, czy jest on aż tak trudny?
Prof. Jan Miodek
- Ależ nie! Język polski ma ortografię o jakieś sto razy łatwiejszą niż inne języki świata! Nawet gramatyka nie jest tak trudna. Tym się jednak różnimy od innych narodów, że przykładamy szczególną uwagę do poprawności językowej. Kiedyś widziałem, jak w tramwaju dwóch panów prawie się pobiło sprzeczając o to, czy mówić "otworzyłem" czy "otwarłem". Zobaczyli mnie i zapytali, więc ja im na to "nie ma się o co kłócić, bo obie formy są poprawne". Ale Polacy lubią roztrząsać takie dylematy.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Temat poszedł w złym kierunku. Ostatnie posty są tego dowodem bo Kraft to, Kraft tamto. Co wam postać @Kraftprzeszkadza? Debatujcie z jego poglądami i teoriami bez personalnych odnośników. Obserwuję od wczoraj wzmożony ruch w tym temacie. @RoRoprosił i apelował o merytoryczną i spokojną dyskusję ale jak widać do szanownych forumowiczów nie dociera. Rozmawiajcie o wzmacniaczach i parowaniu tychże z pozostałą elektroniką i kolumnami ale w koleżeńskiej atmosferze, bez zbędnych złośliwości. Niczemu to nie służy. Temat i tak prawdopodobnie trzeba będzie "przewietrzyć". Niepotrzebne treści znikną ale smród pozostanie więc nie psujcie już atmosfery proszę.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat drażliwy, ale nie mogę się powstrzymać. Dla zainteresowanych polecam ślepy test wzmacniaczy Richarda Clarka, w którym brało udział tysiace audiofilów i nikomu się jeszcze nie udało go zdać.

https://www.stevemeadedesigns.com/board/topic/193850-richard-clark-10000-amplifier-challenge

Oraz post Floyda Toole'a na zachętę:

Truth is that many years ago I thought that amps had distinctive sounds - until I did a proper level matched blind test. I had just purchased what was then called a "super amp" - something with more power output than was practical with tubes and first gen solid state stuff. I spent hours "hearing" things I had never heard before, feeling pride of ownership and of technical advances.

However because of who I am I had to test it properly. In precisely level matched instantaneously switched A/B/C/D blind tests, including my old amp and several new ones, nobody could hear any large differences - including me - and I let the test run for many days, inviting local audiophiles and audio salesmen in, returning to it, listening for long periods. I was really surprised, as were the retailers who routinely demonstrated "differences" in their stores! A couple of them had been participating in loudspeaker evaluations as well, and they stopped coming to my evaluations because - and they were honest in this - it got in the way of selling products. I absolutely understood.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz coś jeszcze ode mnie:

@kaczadupa słyszy ogromny wpływ wzmacniaczy, nie słyszy kabli. Uznaje tylko tranzystory.

@audiowit słyszy wszystko - kable, wzmacniacze, kolumny, akustykę robi na ucho. Dobiera wszystko sonicznie i ma klasowe granie. 

@Kraft nie słyszy wzmacniaczy, za to kolumny potrafi opisać z iście poetyckim zacięciem. 

@Bogusław Kożyczkowski wierzy, że okablowanie mysi kosztować grube tysiące bo ono przynosi jakieś gigantyczne zmiany. 

Mógłbym tak jeszcze wymieniać Bóg wie ile, ale po co? To teraz pytam - kto ma rację 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Warp10 napisał:

I spent hours "hearing" things I had never heard before, feeling pride of ownership and of technical advances.

Oczywiście, bo wiele zależy od trybu, w jakim słuchamy. Jak ktoś spodziewa się usłyszeć więcej niuansów w dźwięku po zakupie nowego sprzętu i tych niuansów nasłuchuje, to jest duża szansa, że je usłyszy, chociaż były tam i na starym sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, halik napisał:

  @Kraft na prawdę myślisz że tylko kolumny i akustyka robią różnicę a reszta toru jest bez znaczenia?  

Na to wychodzi. Nie moja wina. Co się martwisz? Akustykę masz nieźle ogarniętą. Elektronikę masz Ok. Masz z górki.

PS Miałem już nie pisać, ale dla Radzia musiałem zrobić wyjątek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Adi777 napisał:

Ja tam może jestem dziwny, ale doceniam osoby, które drążą, szukają odpowiedzi, zadają pytania, także te niewygodne.

Jeszcze raz to napiszę uzyskane tu wnioski i odpowiedzi:

Kupujemy poprawnie! skonstruowane urządzenia audio czyli wzmacniacz Topping, DAC Topping, transport Topping i paczki polecane przez mędrca - filozofa.

Za Toppinga może być Marantz (będzie tylko dużo drożej - pamiętajmy o tym) byle nie "popsuty" :)przez Kena. 

Jeżeli nadal  są jakieś niewygodne pytania to nie szukać ich w recenzjach bajkopisarzy z naszych największych magazynów AUDIO a u Amira (podobno kupił najlepsze urządzenia pomiarowe jakie są obecnie dostępne ludzkości i producenci Hi End powoli zwijają interes - poza Toppingiem).

Ps. Czy nazwa “Topping Forum" lub “Amir Forum“ nie wygląda poważniej, rzetelniej jak obecna, bajkopisarska - AUDIO Forum? 

I teraz najlepsze, ten post zostanie usunięty przez moderację ale osoba, która miała wiedzę (geniusz - filozof)  i odwagę zdemaskować bajkopisarzy z magazynu AUDIO generując w końcu  jakieś tam życie na naszym forum będzie tu nadal najbardziej wspieranym userem. Kuriozum albo zwykły biznes, do wyboru. 

Odliczam czas do usunięcia wpisu i mojej osoby z forum. 

Trzymta się, Kraftujcie dalej Krafta i Amira i nie wierzcie tak  ślepo Chińczykom, oni też kochają pieniążki i wiedzą, gdzie zapukać... 

Dzięki za fajnie spędzony czas. Dali Menuet są SUPER.

Czołem! 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kaczadupa napisał:

Jeszcze raz to napiszę uzyskane tu wnioski i odpowiedzi:

Fajnie, tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego mnie zacytowałeś?

24 minuty temu, kaczadupa napisał:

Kupujemy poprawnie! skonstruowane urządzenia audio czyli wzmacniacz Topping, DAC Topping, transport Topping i paczki polecane przez mędrca - filozofa.

Chyba trochę przegiąłeś. Raczej nie tylko Topping jest "poprawnie" skonstruowany?

26 minut temu, kaczadupa napisał:

i paczki polecane przez mędrca - filozofa.

Ale Dali polecasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...