Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny do 2000zł


b_chmura

Recommended Posts

Dzień dobry,

wiem, że budżet nie jest wygórowany ale wierze, że uda się coś za niego skompletować. Zestaw będzie prezentem świątecznym dla Ojca który nie ma zbyt wielkich wymagań.

Amplituner nie musi posiadać zaawansowanych funkcji jak AirPlay czy Spotify. Możemy się ograniczyć do funkcji radia, bluetooth, mile widziane złącze HDMI. Kolumny najlepiej podłogowe, trójdrożne.

Pomieszczenie w którym będzie stał sprzęt to prostokąt około 6mx5m wysokie na 2,6m. Odległość od "słuchowiska" to około 3-4m.

Dla porównania powiem, że mój zestaw tj. Yamaha R-N602 + Pylon Pearl 25 zdecydowanie mu odpowiada (no ale przekracza budżet).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 15.12.2021 o 21:49, chudeusz09 napisał:

Czy jako prezent świąteczny sprzęt używany będzie odpowiedni? 🤔 To chyba jedyna opcja w tym budżecie. Pearl 25 używane kupisz za połowę lub nawet poniżej połowy założonego budżetu. Jest to już jakiś kierunek, skoro podoba mu się to brzmienie. Pozostaje tylko kwestia amplitunera. 

Myślę, że w ostateczności zadbany sprzed używany wchodzi w grę.

 

Dnia 16.12.2021 o 07:06, S4Home napisał:

Nie dostaniesz nowego sprzetu w tym budżecie.

Z używanym da się ale też nie będzie to proste

HDMI zapomnij.

Co będzie źródłem?

Piotr

 

Rozumiem. Na HDMI zależy mi przede wszystkim ze względu na wzbudzanie amplitunera podczas uruchomienia np. telewizora.

Źródłem głównie będzie sam aplituner tj. radio, spotify. Później telewizor, blutetooth i ewentualny airplay.


W związku z niskim budżetem który powiedzmy mogę podnieść do 2600zł zastanawiam się nad "mini wieżą". Czy wtedy będziecie potrafić coś zaproponować?


Ps. przepraszam za zwłokę w odpisywaniu w wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Bardzo dobrym pomysłem, mogą być głośniki Audio Pro A 26 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html

aktywne rozwiązanie, mocne wzmacniacze i bardzo duża funkcjonalność, tj: bluetooth, wifi, Tidal, Spotify, czy HDMI do TV. Polecam Ci sprawdzić

to rozwiązanie gdyż brzmi lepiej a niż mini wieża w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Bardzo dobrym pomysłem, mogą być głośniki Audio Pro A 26 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html

aktywne rozwiązanie, mocne wzmacniacze i bardzo duża funkcjonalność, tj: bluetooth, wifi, Tidal, Spotify, czy HDMI do TV. Polecam Ci sprawdzić

to rozwiązanie gdyż brzmi lepiej a niż mini wieża w tej cenie.

Zastanowię się ale może nie przejść ze względu na brak "centralnego centrum sterowania" (np. amplitunera, chodzi o wizualne kwestie).

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Teraz mini wieża a wcześniej kolumny trójdrożne podłogowe?

No to co w końcu?

Moim zdaniem nadal 2500 zł to mały budżet na nowy sprzet.

Chyba że jakiś SMSL + uzywane podłogówki jak Klipsch F2?

Piotr

Zastanawiam się nad różnymi opcjami. Gdzie szukać używanych sprzętów o których mówicie? Na waszych serwisach są takie sekcje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...