Skocz do zawartości

Jakiego sprzętu potrzebuję?


migajos

Recommended Posts

Cześć. Nie jestem audiofilem. Jestem wręcz zupełnie zielony w temacie audio. Gubię się w tych sprzętach. 

Mam dość duży salon, a w nim kable głośnikowe doprowadzone pod podłogą w dwa miejsca na ścianach na prawo i lewo od kanapy. 

 Chciałbym słuchać głównie radia (również stacje internetowe) oraz przesyłać muzykę z Youtube i Spotify. 

Na sprzęt (łącznie z głośnikami) nie chcę wydać więcej niż 5-6 tys. PLN. 

Ktoś podpowie jakiego sprzętu potrzebuję? Może jakiś przykładowy prosty zestaw? 

Będę wdzięczny za podpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

- jaki to jest duży salon?

- Czy możesz to rozrysować?

6 godzin temu, migajos napisał:

a w nim kable głośnikowe doprowadzone pod podłogą w dwa miejsca na ścianach na prawo i lewo od kanapy. 

W sensie nie są one na wprost tylko po bokach miejsca siedzenia?

6 godzin temu, migajos napisał:

Ktoś podpowie jakiego sprzętu potrzebuję? Może jakiś przykładowy prosty zestaw? 

Odpowiedz na powyższe pytania to doradzimy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, załączam rysunek. Salon (bez wnęki kuchennej ma ok 29m2). Kable głośnikowe poprowadzone są od ściany z telewizorem (tam ma stać sprzęt) do dwóch miejsc (czerwone kropki). W tych miejscach przewiduję tylko małe głośniki zamontowane na ścianie. Gniazdka głośnikowe zamontowane są na 1,2m. 
Pozdrawiam, Michal

salon-audio.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, migajos napisał:

Dziękuję, załączam rysunek. Salon (bez wnęki kuchennej ma ok 29m2). Kable głośnikowe poprowadzone są od ściany z telewizorem (tam ma stać sprzęt) do dwóch miejsc (czerwone kropki). W tych miejscach przewiduję tylko małe głośniki zamontowane na ścianie. Gniazdka głośnikowe zamontowane są na 1,2m. 
Pozdrawiam, Michal

salon-audio.png

Uważam że miejsce wybrane na głośniki nie jest najtrafniejsze. Zdecydowanie polecał bym ustawienie najlepoej podłogówek na ścianie z tv i skierował w stronę kanapy. Jeżeli chcesz słuchać też z jadalni to potrzebujesz kolumn które udźwigną wraz z niezłym do ich napędzenia źródłem odległość od odsłuchu i niemałą kubaturę. Przemyśl to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak na prawdę potrzebujesz wzmacniacza stereo z opcjami sieciowymi oraz modułem bluetooth aby móc korzystać z Youtube. 

W takim pomieszczeniu świetnie sprawdziłby się Quad Vena II Play w połączeniu z Heco Aurora 700 ale... szukasz małych kolumn i z bardzo dziwnym umiejscowieniem. Niestety nie uzyskasz stereofonii i pytanie czy będzie sens inwestować tyle pieniędzy w taki zestaw. 

Na prawdę nie masz miejsca na kolumny podłogowe albo chociaż podstawkowe, które umieścisz koło telewizora? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie by była optymalne ustawienie kolumn w Twojej sytuacji, aby uzyskać stereofonię. W tą wnękę przy TV nie wpychałbym kolumn, bo podbije niskie tony i zawęzi scenę. W tych miejscach co zaproponowałem będziesz też miał pole manewru do korekty ustawień. Np. różne odległości od ściany znacznie wpływają na sposób prezentacji niskich tonów. Przy braku sprecyzowanych wymagań jakiego grania oczekujesz, zalecam wybranie się na odsłuchy po salonach audio i posłuchanie różnych zestawów, aby wyrobić sobie opinię. Oczywiście zapraszamy też do naszego salonu.

ustawienie.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@migajos na pewno już lepiej postawić podstawkowe po bokach TV, niż po bokach kanapy. Dobrze aby ta półka była na takiej wysokości aby głośniki wysokotonowe były na wysokości uszu lub trochę poniżej. Z kolumn aktywnych to polecam sprawdzenie Triangle Elara Active LN-01A, mają szybki, zwarty bas, granie do spokojnego słuchania po przez lekkie wycofanie wysokich tonów, które są łagodnie odtwarzane. Chociaż trochę można dostroić brzmienie, ponieważ mają one regulację wysokich i niskich tonów z pilota. Klipsch oferuje granie bardziej energetyczne, żywe, niskie tony mają głębsze zejście i tutaj bym polecił ich mniejszy model The Fives. A jak półka jest głębsza i pomieści trochę większe kolumny to model The Sixes. Zaproponowane model mają wylot bass reflex z tyłu, więc należy je odsunąć trochę od ściany, przynajmniej z około 15cm. Wszystkie te kolumny mają wyjście na subwoofer, więc w przyszłości można rozwinąć zestaw, przy potrzebie uzupełnia grania o niskie rejestry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...