Skocz do zawartości

Dobór kolumn do Cambridge AXA35.


Muzycznykoles

Recommended Posts

Napewno jakieś monitory sprawdź.
 

1 godzinę temu, Muzycznykoles napisał:

Rozważam do niego kolumn Wilson Raptor 5 lub STX Electrino 250.

Serio? To prawda, że każdego układu przed zakupem trzeba najpierw samemu przesłuchać ,ale wyżej wymienione 2 modele nie nadają się do Twojego wzmacniacza. Wg specyfikacji producenta zalecana moc wzmacniacza (w obydwu modelach) zaczyna się od 40W, a Twój Cambridge Audio ma chyba jakieś 35W na kanał...
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio??

A jak wzmacniacz lampowy ma 10W to też się nie nadaje?

Albo np. stare modele Rotela, które miały 20 - 30 W też nie??

@Muzycznykoles. Watami się nie przejmuj. Kolumny, które wybrałeś wg mnie są trochę za duże do 19 m2. Sprawdź czy możesz odsłuchać po zakupie. I ewentualnie zwrócić. Brak tej opcji eliminuje zakup. Do twojego metrażu, nie rozmawiamy o dźwięku, którego szukasz, wziąłbym na odsłuch 150 max 200. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, 1Ender napisał:

Serio??

A jak wzmacniacz lampowy ma 10W to też się nie nadaje?

Albo np. stare modele Rotela, które miały 20 - 30 W też nie??

@Muzycznykoles. Watami się nie przejmuj. Kolumny, które wybrałeś wg mnie są trochę za duże do 19 m2. Sprawdź czy możesz odsłuchać po zakupie. I ewentualnie zwrócić. Brak tej opcji eliminuje zakup. Do twojego metrażu, nie rozmawiamy o dźwięku, którego szukasz, wziąłbym na odsłuch 150 max 200. 

OK. Tylko chyba wszyscy wiemy, że wspomniany wyżej Cambridge Audio AXA35 to nie jest wzmacniacz lampowy więc tu się taka zależność nie sprawdzi...
Zalecana moc wzmacniacza zaczyna się od 40W (w przypadku obydwu modeli) i warto na ten akurat parametr zwracać uwagę, mimo ,że znany jest fakt że CA w rzeczywistości często dysponuje większą mocą na kanał niż podaje w specyfikacji...

Edytowano przez LML
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Muzycznykoles,

Ja od siebie mogę zaproponować mniejsze kolumny: STX F-200, Polk Audio T50 lub Pylon Pearl 20.

Ewentualnie rozważ odsłuchanie kolumn podstawkowych. Niektóre konstrukcje potrafią miło zaskoczyć. 

Zawsze możesz zabrać swój wzmacniacz i przyjechać do nas na odsłuch. Pozwoli Ci to ocenić czy Twój wzmacniacz poradzi sobie z 250 STX-a ;) 

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, LML napisał:

Napewno jakieś monitory sprawdź.
 

Serio? To prawda, że każdego układu przed zakupem trzeba najpierw samemu przesłuchać ,ale wyżej wymienione 2 modele nie nadają się do Twojego wzmacniacza. Wg specyfikacji producenta zalecana moc wzmacniacza (w obydwu modelach) zaczyna się od 40W, a Twój Cambridge Audio ma chyba jakieś 35W na kanał...
 

To kolumny które nie są wymagające.

Zagrają na tym wzmacniaczu.

Jak, to inna sprawa. To tani i tak udany model.

Jak masz możliwość to odsłuchaj ich u siebie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczem, który posiadasz bardzo dobrze zgrywają się Polk Audio T50 lub dynamiczniejsze i bardziej przestrzenne Pylon Audio Pearl 20. Polki pomimo małych gabarytów potrafią na prawdę pozytywnie zaskoczyć potężnym brzmieniem. STX będą zdecydowanie ostrzejsze, jeśli lubisz jaśniejszą górę to mogą Ci przypaść do gustu. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2021 o 11:52, Muzycznykoles napisał:

Mam wzmacniacz Cambridge AXA35. (...) Pokój 19 metrów kwadratowych :)

A jesteś pewien, że chcesz pozostać przy tym wzmacniaczu i budować system wokół niego? Bo jeśli kupisz kolumny pod wzmak, a on Ci się odwidzi, to będziesz miał dwa razy więcej do sprzedania. Nie wiem, jakiej muzyki słuchasz i czy masz perspektywy powiększenia budżetu na audio. W każdym razie ja z tym wzmacniaczem długo nie wytrzymałem. I potem miałem problem z upłynnieniem dokupionych do niego głośników. Nawiasem mówiąc, były to Pylon Opal Monitor, polecone mi przez sprzedawcę. Nie wiem, jak by się zgrały z AXA35 ich podłogowe odpowiedniki, ale z monitorami grało to nawet ładnie. Dość ciemna, dojrzała barwa. Tylko basu brakowało jak diabli i ogólnie dźwięk był delikatny. Na pewno nie do hardrocka - nie z tym piecem. Ale jazz, jakieś łagodne plumkanie i śpiewające kobietki - ok. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...