Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

43 minuty temu, soberowy napisał:

"Kolejny temat obok religii i polityki, który w towarzystwie nie powinien być poruszany."

Mądre słowa :)

No cóż... Niby tak, ale zauważ, że ten wątek jest o polityce. Jeżeli ktoś w nim uczestniczy to z własnego wyboru i na własne ryzyko. Wchodzisz tu to wyraźnie masz ochotę podzielic się ze śwaitem własnymi w temacie przemyśleniami lub poczytać co inni mają do powiedzenia na ten temat. Bardziej obrazowo. Masz przed sobą drzwi z opisem "napażanka". Jeżeli wchodzsz do nie zdziw się, że krew na ścianach. 😜

Gdybym ten tematy poruszył np. w wątku o kablach no to tak! W takim Towarzystwie nie wypada wspominać o polityce. Bez niej wystarczająco dużo krwi się leje 😜

  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pisowskie "Wiadomości" dostarczyły namacalnego dowodu na to, jak będzie wyglądał dostęp do informacji po likwidacji TVN i innych wolnych mediów.

Co mogliśmy w nich zobaczyć? 18-minutowy materiał o "Sylwestrze marzeń".

"Żadne Los Angeles, Rzym, Moskwa, Londyn, Paryż, tylko Zakopane jest stolicą światowego sylwestra. Bardzo się cieszę. Polacy zasługują na najlepszych artystów. Telewizja Polska jest w stanie im to zapewnić - oświadczył prezes TVP Jacek Kurski."

Jacy to artyści tacy najlepsi? Rodowicz, Kupicha, Daria, Derulo.

Oprócz promocji imprezy w Zakopanem w programie zmieściły się jeszcze newsy, że: "Wielkie inwestycje zmieniają Polskę", "Polska skutecznie odparła atak" oraz "Polska wzmacnia siły zbrojne".

Na informację o 800 zgonach na Covid, gigantycznych podwyżkach cen gazu czy skandalu z podsłuchiwaniem przeciwników politycznych nie starczyło miejsca.

 

Naprawdę ktoś to popiera? Ktoś tego chce?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kraft napisał:

"Polska wzmacnia siły zbrojne"

A co kupiliśmy sobie drugi okręt podwodny ? Bo ja nie w temacie . :) A , słyszałem , jak Błaszczak mówił na konferencji , że okręty to My będziemy teraz wynajmować ! Po tej zapowiedzi ponoć na giełdzie wzrósł kurs akcji Ubera :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

A co kupiliśmy sobie drugi okręt podwodny ? Bo ja nie w temacie . :) A , słyszałem , jak Błaszczak mówił na konferencji , że okręty to My będziemy teraz wynajmować !

Okręty zaczną budować jak skończą z tym promem do którego już stępkę i święcenia mają. Niestety może potrwać LINK

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co im się nie chce czytać. Pisowski "prom" kosztował nas dotąd ponad 12 milionów złotych, a nie powstały nawet jego plany konstrukcyjne. Wspomniana, "stępka" oczywiście nie jest żadną stępką, tylko przypadkowym spawem blach. Kolejne miliony dla obiboków z PiSu na bezsensownych, ale ciepłych posadkach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy głosowałem na pis ?, tak głosowałem 

Czy jestem pisowcem,? nie, nie jestem

Czy jest mi wstyd ? nie, gdyż działałem w dobrej wierze

Czy czuje się oszukamy przez polityków? Tak , czuje się aż zażenowany tym co teraz wyprawiają.

Czy zaufam jeszcze komuś (politykom)na tyle że oddam im swój głos,? nie, obecna władza juz mnie z tego wyleczyła.

Czy jestem po podstawówce i wyciągam ręce po socjal ? nie, ja na niego płacę. 

Czy jestem patriotą?  Tak, i nie mogę patrzeć jak CAŁA klasa polityczna po krótkim rządzeniu zamienia się w miernoty przedstawiające chwilowy swój inetes nad dobrem kraju.

 

  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, halik napisał:

Czy zaufam jeszcze komuś (politykom)na tyle że oddam im swój głos,? nie, obecna władza juz mnie z tego wyleczyła.

O nie, nie, Kolego. Władowałeś nas w to szambo, a teraz mówisz "radźcie sobie sami"? Trzeba odpokutować za grzechy. Inaczej nie zaznasz spokoju. Masz iść na wybory i zagłosować na opozycję. Tym bardziej, że to w interesie Twoich bardzo sympatycznych dzieci. Nie przykładaj ręki biernością do niszczenia ich przyszłości. 

Edytowano przez Kraft
  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halik zmiana była potrzebna , nie głosowałem na Pis , ale te cztery lata jakoś bym przeżył. Nie wpadłem jednak na to , że mamy tak słabe i podatne na sugestie społeczeństwo. Liczyłem , że PIS sprowadzi na ziemię PO która już pod koniec kadencji miała narrację na zasadzie , że My / kosmici , czy jak ? Zresztą Kopacz gada tak do dzisiaj / wiemy co Wam Polakom potrzeba. Druga sprawa którą przeoczyłem to fakt , że PIS zacznie łamać w bezczelny sposób wszystkie zasady Państwa demokratycznego , a opozycja przestanie istnieć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Trochę mogę ich zrozumieć , bo nie da się z czymś takim walczyć konstytucyjnymi i prawnymi metodami.

Ostatnio znajomy przesłał mi stary wiersz Kerna , nie do wiary , że nic się nie zmieniło :

115934289_953432608413891_32799475216965

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosował na PiS, na szubienicę z nim. Odseparować od reszty społeczeństwa i odebrać mu swobody obywatelskie do czasu wykonania wyroku przez wolne sądy. Tylko "nasi" sprawią, że sądy będą niezależne bo są "nasi". 

Nie zapominajcie nie odpisywać mu na forum, nie pomagać, nie zapraszać, szerokim łukiem na forum omijać. Najlepiej to nie logować się na forum kiedy on jest zalogowany żeby czuł się samotnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, halik napisał:

A jaką mam pewność że opozycja nie zrobi nam podobnego bagienka, wy macie ?

Tak się składa, że znam wielu polityków osobiście. Niektórzy to rasowe szkodniki. Większość przeciętniacy. Są jednak i porządni. Zaangażowani, pełni pomysłów, uczciwi. I są tacy mimo paru kadencji - władza ich nie zdemoralizowała. Jak poszukasz, to znajdziesz godnych oddania głosu. Nie poddawaj się! Tym hochsztaplerom u władzy właśnie o to chodzi. Zohydzić politykę, zniechęcić do aktywności, zabrać nadzieję i rządzić wtedy po wsze czasy tłuszczą biernych poddanych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, soberowy napisał:

Odseparować od reszty społeczeństwa i odebrać mu swobody obywatelskie do czasu wykonania wyroku przez wolne sądy. Tylko "nasi" sprawią, że sądy będą niezależne bo są "nasi". 

Nie zapominajcie nie odpisywać mu na forum, nie pomagać, nie zapraszać, szerokim łukiem na forum omijać. Najlepiej to nie logować się na forum kiedy on jest zalogowany żeby czuł się samotnie.

 

Nie musisz nam tu przypominać o tych pisowskich standardach. Przez ostatnie lata dobrze je poznaliśmy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki część z was nie zda sobie sprawy że myślenie, " Kto nie z nami ten przeciwko nam"  nic się nie zmieni w kraju i polityce. Twierdzenie że wyborcy PiS są odpowiedzialni za to co się dzieje to już dla mnie abstrakcja, nie będę komentował.

Jak nie możecie zrozumieć dlaczego ciągle PiS ma nadal takie poparcie to radze zainteresować się tematem a nie powtarzać slogany opozycyjne w stylu "rzucili ochłapy"

Smutne jest to że najgłośniej krzyczą antypisowcy ale żadnych sensownej alternatywy nikt nie zaproponuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pirlo81 napisał:
5 minut temu, halik napisał:

A jaką mam pewność że opozycja nie zrobi nam podobnego bagienka, wy macie ?

Tym pytaniem udowadniasz, że propaganda sączona ze szczujni działa. 

Niekoniecznie , życie codziennie udowadnia , że wizerunek zależy od potrzeby chwili / Kukiz /. Ja mimo tego , że nie oglądam od 6-ciu lat TVP też nie mam pojęcia na kogo głosować tak od serca. Mam już dość głosowania rozumem na zasadzie ' by tamci nie wygrali ". Raz chciałbym jak wolny człowiek zagłosować nawet za niszową partią z programem który będzie moim , ale ze świadomością , iż nawet jak " moja " partia nie wygra, to Ci co wygrają ,nie rozpieprzą tego kraju strzępy. Że co prawda to nie do końca moja bajka , ale po prostu inną drogą dążą do podniesienia pozycji Polski. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pirlo81 napisał:

Przykre masz doświadczenia. Ja prawa wyborcze mam już kilka lat i nie zdążyło się, by ktoś, na kogo oddałem swój głos, okazał się "kukize

Oranie naszego kraju nie zaczęło się w tej kadencji. 

A kiedy zaczęło się oranie ??

To co napisałeś nie tłumaczy tego poparcia jakie ma PiS przy drugich wyborach i obecnie.

13 minut temu, tomek4446 napisał:

Niekoniecznie , życie codziennie udowadnia , że wizerunek zależy od potrzeby chwili / Kukiz /. Ja mimo tego , że nie oglądam od 6-ciu lat TVP też nie mam pojęcia na kogo głosować tak od serca. Mam już dość głosowania rozumem na zasadzie ' by tamci nie wygrali ". Raz chciałbym jak wolny człowiek zagłosować nawet za niszową partią z programem który będzie moim , ale ze świadomością , iż nawet jak " moja " partia nie wygra, to Ci co wygrają ,nie rozpieprzą tego kraju strzępy. Że co prawda to nie do końca moja bajka , ale po prostu inną drogą dążą do podniesienia pozycji Polski. 

Jak by tak pomyślało 50 % wyborców byłoby ciekawie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, starsi są przyzwyczajeni do drożyzny i rządów PZPR, do tego dochodzi niezmieniona ordynacja wyborcza ktora pozwala na wałki.

Moim zdaniem póki dwa pokolenia nie odejdą a aktualne nie zmieni ordynacji = nic się nie zmieni.

Działają efekty późnej komuny - muszę się nachapać, a po mnie choćby potop...

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie do końca się z Tobą zgodzę, oranie zaczęło się dużo wcześniej. Po upadku komuny. Teraz to jest po prostu bardziej widoczne dla ogółu. 

Co do gospodarki to ktoś wcześniej pisał że jak na razie ma się w miarę dobrze,

Sadownictwo też wymagało zreformowania. Większość chyba się zgodzi. Problemem jest to że PiS robi to pod siebie

Nie odbierzecie tego jako obronę PiSu, bo macie taką tendencję

4 minuty temu, gienas napisał:

 

Moim zdaniem póki dwa pokolenia nie odejdą a aktualne nie zmieni ordynacji = nic się nie zmieni.

Działają efekty późnej komuny - muszę się nachapać, a po mnie choćby potop...

Św racja....., miałem nadzieję że Kukiz coś z tym tematem zacznie robić , ale... no cóż system go wessał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pirlo81 napisał:

Niestety Twoje słowa to kolejny przykład, że pisowska propaganda działa (nawet jeśli nie oglądasz tvp). Można Twój wpis skrócić i napisać po prostu... "za PO i PSL, za Tuska było tak i siak". Przekaz ten sam tylko Ty napisałeś go subtelniej. Zapewne nieświadomie ale na tym właśnie polega propaganda. 

Czy oranie było wcześniej? Owszem, nadużycia były zawsze, ale nie nazwałbym tego oraniem ani nie porównał do tego, co dzieje się teraz. 

Przypominam, że sztandarowym hasłem pis bylo "dobra zmiana".

Ani nie jest dobra, ani nawet lepsza od poprzednich. 

Nie zgadzasz się z tym bo jest to narracja PiSu ??
Czy że jest to błędna teza ?

Czyli podsumowując Twoje rozumowanie, bulwersuje Cię to że PiS "kradnie w biały dzień" ale jak wcześniej "kradli po stołem" to już jesteś w stanie zrozumieć?

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, czy te przekręty PO to fakt, czy tylko propaganda PiS. 

Pamiętacie te metry wydruków, ile to PO nakradła? I co? Mimo upolitycznionej prokuratury, ile tych "wałków" zamieniło się w akty oskarżenia? Jeden  Nowak, ale nie za to, co robił w PO, ale już za to, co robił na Ukrainie. Stawiam tezę, że poprzednie rządy były niestety ogólnie uczciwe. Wylecieli za głupie ośmiorniczki (kolejny nielegalny pisowski podsłuch) i za podniesienie wieku emerytalnego (sensowne). Powinniśmy ich przeprosić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

I co? Mimo upolitycznionej prokuratury, ile tych "wałków" zamieniło się w akty oskarżenia?

A niby skąd mają wziąć się te akty oskarżenia, jak to było zrobione po legalu.

Wybrany przez naród parlament takie sobie zrobił prawo, że kradł po legalu.

Jestem z branży paliwowej, PO po wygraniu wyborów zmieniła tak prawo celne, że można było sprowadzać olej napędowy z zagranicy bez żadnych opłat.

Olej napędowy przyjmował nazwę olej gazowy i wjeżdzał do kraju jak chciał. 

Jedź teraz pod którąś naftobazę w Polsce, kolejki nie z tej ziemi.

Za rządów PO kolejek było zero. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...