Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

2 godziny temu, Sqter83 napisał:

Dopóki część z was nie zda sobie sprawy że myślenie, " Kto nie z nami ten przeciwko nam"  nic się nie zmieni w kraju i polityce. Twierdzenie że wyborcy PiS są odpowiedzialni za to co się dzieje to już dla mnie abstrakcja, nie będę komentował.

Abstrakcją jest przekonanie, że wyborca za nic nie odpowiada i jest to o wiele większy problem niż mentalność "my i oni", do której pijesz. Jak nie chcesz mieć państwa z kartonu, to nie bądź obywatelem z kartonu, zwłaszcza że nawet jeśli nie interesujesz się polityką, to polityka i tak w końcu zainteresuje się tobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pirlo81 napisał:

Możesz trochę rozwinąć temat? Jeśli olej napędowy mógł być sprowadzany bez opłat to w jakim celu zmieniał nazwę na olej gazowy przed wjazdem do kraju? 

Ponieważ za olej napędowy należało zapłacić , cło, podatek i akcyzę a za olej gazowy nic.

Widziałem faktury zakupu z rafineri pck schwedt w niemczech. Gdy u nas diesel był po 4 pln, cena zakupu była po 1.2 za litr. Teraz policz sobie ile ktoś zarobił hajsu. 

W szczytowy momencie przez same kołbaskowo śmigało ok.80 cystern dziennie.

Edytowano przez ULV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pirlo81 napisał:

Nie musisz odpowiadać ale ciekawi mnie kiedy nastąpił przełom, straciłeś zaufanie do obecnej władzy i dostrzegłeś to, co wyprawiają? 

 

Chcesz mnie ukamieniowac jak głosowałem dwa razy,  czy rozgrzeszyć jak tylko raz ?

Rozgrzeszaj.  

Co nie zmienia faktu ze na nich głosowałem, właściwie to nie na nich a przeciw PO. Miałem dosyć tej buty i arogancji. Teraz jest tak samo plus beznadziejna polityka zagraniczna. A i tak nie mam na kogo głosować 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ULV napisał:

A niby skąd mają wziąć się te akty oskarżenia, jak to było zrobione po legalu.

No przepraszam. PiS tak wygrał wybory. Były metry list. Była "przerażająca" skala złodziejstwa. To gdzie choćby akty oskarżenia? Zamiast biadolić nad jakością klasy politycznej, przyznajmy, że poprzednie rządy nie były złe. Coś zaczynaliśmy znaczyć w Europie. Teraz jesteśmy znowu na totalnym zadupiu. Stanowiska Tuska, Buzka. Ci z PiS mają problem żeby się dostać choćby na posadę z rozdzielnika. 27:1. To nasze obecne miejsce w Europie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

No przepraszam. PiS tak wygrał wybory. Były metry list. Była "przerażająca" skala złodziejstwa. To gdzie choćby akty oskarżenia? Zamiast biadolić nad jakością klasy politycznej, przyznajmy, że poprzednie rządy nie były złe. Coś zaczynaliśmy znaczyć w Europie. Teraz jesteśmy znowu na totalnym zadupiu. Stanowiska Tuska, Buzka. Ci z PiS mają problem żeby się dostać choćby na posadę z rozdzielnika. 27:1. To nasze obecne miejsce w Europie. 

Zgadza się, ale wałek z paliwem jaki zrobili jest nie do pobicia i przez 50 lat rządów pis.

Kolego ja wiem naprawdę dużo  o tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Karaluch napisał:

Abstrakcją jest przekonanie, że wyborca za nic nie odpowiada i jest to o wiele większy problem niż mentalność "my i oni", do której pijesz. Jak nie chcesz mieć państwa z kartonu, to nie bądź obywatelem z kartonu, zwłaszcza że nawet jeśli nie interesujesz się polityką, to polityka i tak w końcu zainteresuje się tobą.

Nie zrozumiałeś, wyborca nie odpowiada za to że rząd kradnie.  To że PiS ma dalej takie poparcie to bardziej złożony temat a Ci co dalej na niego głosują, nie robią tego z premedytacją (nie licząc rodzin) 😛

Właśnie kolejny problem naszego systemu, politycy nie odpowiadają za swoje decyzje.

 

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby PiS był jakąś nową siłą polityczną, która dopiero po ostatnich albo nawet przedostatnich wyborach ukazała swoje prawdziwe oblicze, to fakt, powiedziałbym, że wyborca miał prawo dać się nabrać.

Ale prokurator generalny, który rozwalał młotkiem i topił w wannie laptopy albo skazany za nadużycia szef służb...? Ktoś dał mandat tym ludziom i uważa, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za obecny stan rzeczy? To nawet śmieszne nie jest.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pirlo81 napisał:

Rozpiep... nie naszego kraju jest znacznie szersze i wykracza poza granice gospodarki. 

I tak i nie :) PIS coś wspomina o wstawaniu z kolan i elektorat wpada w jakiś amok. Zapewne ja też bym wpadł gdyby to wstawanie z kolan polegało na tym , że mielibyśmy dzięki łaskawie panującym PKB równe PKB Niemiec . Wstawanie z kolan to kraj silny ekonomicznie z ugruntowaną przez ten fakt pozycją międzynarodową. A dzięki " dyzmom" mamy  to co mamy , czyli nie tylko z niczego nie wstaliśmy, ale zaczynamy pełzać i każdy ma nas w dupie. Najgorszym dniem dla Polski i jednocześnie najlepszym dla Pis-u , będzie dzień w którym Świat sobie nas odpuści. Znowu będziemy tylko naturalnym geograficznym przedmurzem ,taką fosą, którą można zatopić jak " wschód" ruszy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karaluch napisał:

Z tym "wstawaniem z kolan" to jest dokładnie jak z "dochodzeniem do prawdy" o Smoleńsku.

A nie zauważyłeś , że cała druga kadencja PIS-u łącznie z walką z Covidem  opiera się na tekście z " Kleru ". Wszelkie inwestycje , komisje są nie po to by je zakończyć tylko by trwały jak najdłużej , bo jak trwają to kranik cały czas pozostaje otwarty, a dwa , że dopóki trwają , projekt jest otwarty to nikt ich nie rozliczy , bo ....trwają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karaluch napisał:

Z tym "wstawaniem z kolan" to jest dokładnie jak z "dochodzeniem do prawdy" o Smoleńsku.

Jesteśmy coraz bliżej, CORAZ bliżej. Jeszcze kawałeczek...

Moment. Prawdy doszliśmy. Raport przecież jest gotowy. Tylko Macierewicz go nie wziął na konferencję, bo nie wiedział, że będzie potrzebny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pirlo81 napisał:

Ja strzelam, że wśród wybrańców mógł być były wicepremier i koalicjant, a jego pobyt w psychiatryku może być tego konsekwencją. 

Gowin w psychiatryku, Giertych stracił przytomność i jest jedną z najbardziej podsłuchiwanych osób na świecie, Leper się powiesił... Coś ci koalicjanci PiSu nigdy za dobrze nie kończą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...